سه شنبه 5 دی

159
telegram nokhbegan-start
سه شنبه 5 دیReviewed by Tseexpert on Dec 26Rating:
سه شنبه 5 دی
اتفاقات اول وقت بازار شاید زمینه عرضه های سنگین امروز را فراهم کرد.قبل از شروع معاملات در دوره پیش گشایش صف های خرید سنگینی چیده شده بود که اعلام شد سامانه معاملات مشکل دارد و ساع 9:35 معاملات امروز آغاز میشود و کم کم از حجم صفهای خرید کاسته شد و یک جو منفی در بازار شکل گرفت و بتدریج شاهد تشکیل صفهای فروش در اکثر گروهها بودیم.حتی صفهای خرید میلیونی شبندر و کرمانشا هم عرضه شد.در پیش بینی امروز گفته بودیم که عرضه ها در این دوروز افزایش خواهد یافت شاخص دیروز به تارگت نزدیکی که ما پیش بینی کرده بودیم رسیده بود و امروز با اینکه با عرضه صفهای خرید مثبت شده بود در انتهای بازار برگشت و اصلاح کرد. فردا هم یک بازار احساسی خواهیم داشت که در نیمه نخست عرضه ها زیاد خواهد بود اما در ساعت آخرمعاملات حجم عرضه ها میتواند کمتر باشد و دوباره حقوقی ها شاید دست به کار شوند.
 
نکته بعدی شفاف سازی هایی بود که در گروه سنگ آهنی منتشر شد. سنگ آهنی ها به ترتیب اعلام کردند که تغییری در پیش بینی سودشان نداشتند و جالب هست که نهایتا تای یکماه آینده گزارشهای نه ماهه منتشر میشود و به احتمال زیاد شاهد گزارشهای مثبتی در این گروه خواهیم بود. روز دوشنبه در ساعت معاملات درمورد واگرایی منفی سهام کگل نوشتیم و امروز شاهد این بودیم که این سهم تا تشکیل صف فروش هم پیش رفت این وضعیت در کلیه سهمهای معدنی نیز وجود داشت و درحال حاضردر سهمهای این گروه در تایم روزانه واگرایی منفی شکل گرفته است. کچاد در تایمهای پایین یک الگوی نزولی کوچک باهدف 1220 دارد.
 
درگروه فلزات هم شاهد روند مشابهی بودیم و فولاد با واگرایی منفی که در تایم یکساعته داشت بیکباره اسیر عرضه ها شد.اما در دقایق پایانی بازار نوسان مثبت داد و تاسطح 503 تومان هم رسید که باعث امیدواری سهامداران گروه به روزهای آینده شد.فردا هم روز پرعرضه ای خواهد داشت که با توجه به وضعیت خوب شرکت کم کم شاهد استقبال مجدد بازار به این سهم از هفته آینده خواهیم بود.
 
در بازار ارز و طلا شاهد اتقاقات جالبی هستیم. سایت اتحادیه طلا و جواهر ایران فیلتر شد.و همچنین بسیاری از سایتهایی که نرخ لحظه ای دلار و سکه را میدادند با عنوان مصادیق محتوای مجرمانه مسدود شدند.در انتهای روز هم دلار تاسطح 3300 تومان افت کرد و در سررسیدهای سکه آتی شاهد افت زیادی بودیم.
احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

10 نظرها

نطر گذاشتن