سومین روند خنثی در یکشنبه…

368
telegram nokhbegan-start
سومین روند خنثی در یکشنبه...Reviewed by مدیر سایت on Aug 10Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

بازار سومین یکشنبه ی بی جان و حال خود را آغاز کرد.یکشنبه هایی که ترس و لرز را به همراه دارد.اما نمی دانیم که این فاکتور را چطور در تحلیل هایمان بگنجانیم.عاملی که مدت کوتاهیست به وجود آمده و متاصفانه بازار را جهت می دهد…امروز در اخبار اقتصادی داشتیم که قائم مقام بانک مرکزی گفت: مشروط براینکه تورم به سمت تک‌رقمی انتقال یابد و اقتصاد کلان هم از ثبات برخوردار شود قطعاً به سمت شناور شدن نرخ‌ها حرکت خواهیم کرد.خب در واقع این خبر را می توان این گونه تفسیر کرد که اگر تورم کاهش یابد می توان به کاهش نرخ سود سپرده های بانکی دل سپرد و این وضوع باعث می شود P/E بانک ها افزایش یابد.افزایش این نسبت به این معناست که شما در مدت بیشتری به 100% سرمایه ی خود می رسید.لذا برای این که زمان کمتری را سپری کنید به سمت بازار سرمایه میگردید.پس این تصمیم منجر به کاهش این نسبت برای بورس شده و از آنجایی که باید ثابت بماند مجبور به افزایش و رشد قیمت ها خواهد بود….

در حوزه ی سیاست خارجی هم مهمترین رویدادهای خبری امروز/ اوباما: احتمال توافق با ایران کمتر از ۵۰ درصد است/ انتقاد مشاور رییس‌جمهور از تلویزیون/ دفاع رئیس اداره خاور‌میانه صندوق بین المللی پول از بسته ضد رکود ایران ؛ بود.

 

کدال

شیمیایی

 

امروز شاید یکی از بهترین های گروه پتروشیمی ها بودند.پتروشیمی جمدر جدیدترین پیش بینی ۹۳ سود هر سهم خود را به مبلغ ۱,۶۰۲ ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی بدون تعدیل بوده است همچنین شرکت در دوره سه ماهه منتهی به ۹۳/۰۳/۳۱ توانست مبلغ ۴۱۱ ریال به ازای هر سهم سود کنار بگذارد و ۲۶ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .انتظار داریم به زودی بازگشایی شود.شفارس شفارا شفن شلعاب از برترین های امروز هستند که از روی دامنه ی حمایتی برخاستند.انتظار می رود قیمت اتان نیز در دنیا افزایش یابد.

 

از طرف دیگر معاون وزیر نفت با تشریح جزئیات راه اندازی 4 طرح جدید پالایشگاهی از تولید اولین بنزین با استاندارد یورو پنج اتحادیه اروپا در پالایشگاه بندرعباس خبر داد و اعلام کرد: از سال اینده با راه اندازی طرح های جدید بنزین سازی علاوه بر توقف واردات ایران به صادرکننده این فرآورده نفتی تبدیل می شود .در خصوص این خبر نمی توان نظر داد چرا که جدیدا پالایشی ها دو تا یکی قدم بر می دارند.بحث یورو 4 هنوز تمام نشده بود که یورو 5 در حال قوت گرفتن است.شبندر هنوز در روند نزولی قرار دارد اما انتظار ریزش شدید را پس از بازگشایی نداریم.در خصوص بهران هم مطلع باشید که درگیری شدید در ناحیه ی 2400-500 برای سهم وجود دارد.

 

خودرویی

دیروز عرض کردیم که این گروه اگر تا پایان هفته یکی در میان رنگ عوض کنند نباید تعجب کرد.وضعیت شاخص این را به ما می گوید که در تراکمی قرار دارند که رفته رفته هر چه زمان بگذرد به اخبار و حواشی واکنش شدید تری نشان خواهند داد.در خصوص لیدر پیر گروه توصیه خرید ما بر روی 230 تا 240 است.

 

ساختمان

در خصوص گروه ساختمان اشاره داشتم که انتظار بالایی از این گروه حداقل تا ریزش 10% ندارم.شاخص صنعت در مقاومت خود به سر می برد.یک دست قرمز شدن این گروه به همین دلیل است.با این تفاسیر می توان از فردا شروع به نوسان گیری هم کرد.

 

قندی ها

قند شیروان، قوچان و بجنوردسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل منفی ۴۹ درصدی از ۴۴۶ ریال به ۲۲۹ ریال کاهش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۴۰ ریال زیان محقق کرده است. قند لرستانهم سود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل منفی ۱۷ درصدی از ۵,۰۰۳ ریال به ۴,۱۴۳ریال کاهش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۹ ماهه مبلغ ۲,۲۴۸ ریال سود محقق کرده است.شاخص گروه قندی هنوز به مرحله ی تثبیت رشد نرسیده است.این مورد رو دقت داشته باشید.

 

تک سهم ها

این روز ها با توجه به تصمیم دولت به تسویه حساب ها خیلی ها به حفاریو مپناروی اوردند.در خصوص حفاری انتظار دارم تا 10% دیگر رشد داشته باشیم. در خصوص مپنا نیز اگر بتواند فردا را با قدرت رد کند می توان به 820 امیدوار شد.

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 7013

نیکل (تن/دلار) 18486

آلومینیوم (تن/دلار) 1973

روی (تن/دلار) 2287

طلای جهانی (اونس/دلار) 1309

 

در پایان یک سهم که تو محدوده خوبی برای خرید قرار گرفته رو برای اعضای حرفه ای معرفی کرده ایم که میتونید این مطلب رو از اینجا بخونید .

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن