سیدکو و خبرهای مهم مجمع آن

527
telegram nokhbegan-start
سیدکو و خبرهای مهم مجمع آنReviewed by مدیریت وبسایت on Jun 20Rating:

با سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها

در این مطلب تصمیم داریم تا در خصوص مجمع عمومی عادی سالیانه سیدکو و خبرهای داخل مجمع اطلاع رسانی نماییم:


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان با حضور 95% از سهامداران تشکیل گردید. در این مجمع موذن چی اعلام کردند که در سال 1394 افزایش نرخ سیمان انجام خواهدگرفت. همچنین  فروش شرکت های سیمان قائن و سیمان غرب را در دستور کار هیئت مدیره است. در نهایت سود نقدی 245 ریال به تصویب مجمع رسید

محل برگزاری : ساعت 15 مورخ  25/03/1394 در محل شرکت

سال مالی 29/12/1393

هیات رئیسه مجمع

رئیس : محمودی(نماینده شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی)

ناظر : کوچکی(نماینده شرکت خدمات و مدیریت سرمایه مدار)

ناظر : ملکی(نماینده شرکت ملی ریسباف)

دبیر و مدیرعامل : موذن چی

گزارش هیات مدیره

موذن چی گزارش هیئت مدیره را برای سال 1393 قرائت کرد. با توجه به گزارش ارائه شده توسط مدیرعامل شرکت سیدکو در نظر دارد که از شرکت هایی که سود خوبی برای پرتفوی شرکت ندارند خارج گردد. محمودی در پایان گزارش هیئت مدیره اضافه کرد که سیمان کرمان بالاترین نرخ فروش را در بین شرکت های سیمانی داشته و فروش بالایی را در مقایسه با دیگر شرکت ها بدست آورده است. همچنین سیمان ساروج بوشهر نیز رشد 13درصدی در صادرات را تجربه کرده است. 13% از کل صادرات کلینکر کشور مربوط به مجموعه ی شرکت های سیدکو می باشد. همچنین محمودی ادعا کرد که سهم بازار سیمان شرکت های سیدکو از 10% در سال گذشته به 12% افزایش پیدا کرده است. محمودی ارزش جایگزینی شرکت سیدکو را برابر با 2 هزار میلیارد تومان عنوان کرد.

بندهای حسابرسی و بحث های مرتبط

با توجه به بند های حسابرسی گزارش شده توسط بازرس قانونی شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان(سیدکو)، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیمان مازندران بابت تفاهم نامه ای که انجمن صنفی سیمان با وزارت نفت مبنی بر یارانه گاز دریافتی داشته است درآمد شناسایی کرده است که هنوز دریافت نشده است، حسابرس شرکت با توجه به قطعی نبودن دریافت این مبلغ بندی را گزارش کردند که مدیرعامل شرکت سیدکو اظهار کرد که این مبلغ قطعی می باشد. نماینده سازمان بورس اوراق بهادار اعتراض کردند که هیچ شرکتی از این مورد درآمد شناسایی نکرده است که محمودی پاسخ داد آن شرکت ها سود دهی خوبی داشتند و نیاز به شناسایی این درآمد نداشتند. موذن چی این درآمد برای کل صنعت سیمان کشور را 700 میلیارد تومان عنوان کرد.

سوال و جواب

در مورد تغییر پرتفوی شرکت سوال شد که محمودی پاسخ داد شرکت در برنامه های خود در نظر دارد که شرکت هایی که در آن به صورت مالکیتی فعالیت می کندرا به مدیریتی تبدیل کند و تمرکز بیشتر پرتفوی شرکت در استان های مازندران، بوشهر و کرمان به دلیل کمتر بودن رقبا و رقابت سالم در آن ها خواهد بود. این باعث می شود که فروش در این استان ها با نرخ بالاتری صورت بگیرد. از مدیرعامل در مورد فروش شرکت های پرتفوی سوال شد که ایشان پاسخ دادند که شرکت سیدکو به احتمال زیاد سهام خود را در شرکت های قائن و غرب را به فروش برساند.

در مورد افزایش نرخ سیمان سوال شد که موذن چی پاسخ داد افزایش نرخ 17 تا 22 درصدی در دستور کار قرار گرفته است و 100% انجام خواهد شد اما این افزایش نرخ در چه ماهی از سال انجام گیرد معلوم نمی باشد.

محمودی NAV شرکت را 190 تومان عنوان کرد.

سود نقدی

سود نقدی 245 ریال معادل 100% سود قابل تقسیم  به ازای هر سهم به تصویب رسید.

سایر مصوبات

تصویب صورت های مالی

تعیین سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس رسمی

روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی

حق حضور 850 هزار تومان برای اعضای غیر موظف هیئت مدیره

پاداش هیئت مدیره  450 میلیون تومان تعیین گردید

انتخاب اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره به صورت زیر انتخاب شدند:

 شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی

 شرکت خدمات و مدیریت سرمایه مدار

 شرکت ملی شیمی کشاورز

 شرکت ملی ریسباف

 شرکت توسعه نیروگاهها و انرژی برق

جمع بندی

با توجه اینکه 100% سود قابل تقسیم به صورت سود نقدی به تصویب رسید نشان دهنده آن است که وضعیت نقدینگی این شرکت بسیار ضعیف نمی باشد. اما با در نظر گرفتن اینکه صنعت سیمان در حال رکود است و همچنین خبر بسیار مثبتی در این مجمع برای شرکت سیدکو اظهار نشد، پیش بینی می شود که قیمت این سهم پس از بازگشایی نماد تغییر چندانی نداشته باشد.

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن