سیری در اخبار بازار …

122
telegram nokhbegan-start
سیری در اخبار بازار ...Reviewed by Khalili on Feb 27Rating:

خب این روزها در کشور شاهد اخبار اقتصادی و سیاسی مختلف هستیم. از پیش فروش سکه گرفته تا مسئله ی بودجه و مذاکرات.

در مورد مذاکرات ایران با کشورهای غربی برخی خبرگذاری ها اعلام کردند که مذاکرات سود مند بوده است و غرب پیشنهادات بهتری را نسبت به قبل ارائه داده است به طوری که از نظر غربی ها  این پیشنهادها بخشی از خواسته های مد نظر ایران را تامین خواهد کرد. ایران هم قرار است پاسخ های مناسبی را برای این پیشنهادها تهیه نماید. این خبر از نظر روانی می تواند بازار را نسبتاً تحت تاثیر قرار دهد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

پیش فروش سکه این روزها با قیمت 1 میلیون و 250 هزار تومان در بانک تجارت انجام می شود که می تواند بخشی از نقدینگی را به آن سمت بکشاند. اما امسال استقبال مردم نسبت به سالهای گذشته کمتر شده. از طرفی می توان این موضوع را جذاب نبودن قیمت سکه در این پیش فروش دانست و بخش دیگری از این کم بودن استقبال وابسته به شرایط اقتصادی جامعه و درآمد خانوارها می باشد. در هر صورت سکه بازار موازی بازار سرمایه محسوب می شود و هر چه استقبال از آنها کمتر باشد، برای بورس بهتر خواهد بود. از طریف دیگر این قیمت های فعلی پیش فروش سکه، قیمت های سکه در بازار آزاد و همچنین دلار را افزایش داده است. به نحوی که گفته شده قیمت دلار به واسطه ی این خبر 100 تومان افزایش یافته است.

موضوع دیگر مصاحبه ی آقای بهمنی در خصوص نرخ ارز در بودجه می باشد. بهمنی به عنوان نظر خود اظهار داشت که بهتر است نرخ ارز در بودجه به همان مبلغ نرخ ارز مبادله ی دیده شود. این شخص بیان داشته که از مبلغ دقیق ارز در بودجه خبر چندانی ندارد. اما مسئولان اقتصادی قبلاً اعلام کرده بودند که ارز در بودجه در قیمت های حدود 2000 تومان خواهد بود. با این مصاحبه ی آقای بهمنی، می توان انتظار قیمت ارز بالاتر از 2000 تومان در بودجه را هم انتظار داشت. اما فردا قرار است بودجه به مجلس فرستاده شود و موضوع نرخ ارز و بودجه های بخش های مختلف کشور نیز مشخص خواهد شد.

bashgah-banner

2 نظرها

نطر گذاشتن