سیری در چند گروه بازار

173
telegram nokhbegan-start
سیری در چند گروه بازارReviewed by Khalili on Sep 16Rating:

سیری در چند گروه بازار

خب همانطور که می بینیم بازار چند روزی است که شتابان به سمت بالا حرکت کرده و استراحت جزو موارد اجتناب ناپذیر و حتی به نفع بازار است. نکته ای که حائز اهمیت است این است که سهامداران باید مراقب حواشی و شایعات بی اساس بازار باشند تا متوجه ضرر نشوند. اما در این بازارهای منفی هم حتی سهم هایی را می توان پیدا کرد که سوددهی داشته باشند. به هر حال از جانب ما این پند دوستانه را داشته باشید و مراقب رفتارهای مالی خود در این روزهای بازار باشید. به هیچ عنوان هیجانی رفتار نکنید. گفته شده شاخص حوالی 26300 با مقاومت روبرو بوده که مشاهده کردیم نتوانسته از سد آن عبور کند.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در مورد گروه سیمانی هم خبرهایی مبنی بر درخواست افزایش قیمت روی خبرگزاریها رفت. این گروه که همیشه با انرژی فراوان به تولید محصول می پردازند، تحت قیمت گذاری دولت هستند و جزو کالاهای اساسی ساخت و ساز محسوب می شود. این گروه با توجه افزایش هزینه های اولیه به سازمان حمایت درخواست افزایش قیمت و حتی آزادسازی قیمت ها را کردند.

در مورد گروه خودرو هم می توان گفت که تحرکات نرخ دلار چندان کاهشی نبوده که رونق این گروه با شاهد باشیم. این گروه همچنان به عنوان گروه متضرر از نرخ دلار کارش را انجام می دهد. فشار روی تولیدات در این گروه اینقدر زیاد است که حتی دولت پیشنهاد کمک 1000 میلیارد تومانی به خودروسازها کرده است. با این حال بازهم حال رو روز خوبی در سهام شرکت های این گروه مشاهده نمی شود.

گروه قندی هم با آن همه شیرینی که به همراه آورده بوده اند، متعادل شدند اما می بینیم که بنیادی های قوی مثل قصفها ، قشکر، قلرست و … همچنان تقاضای خود را حفظ کرده اند. به نظر می رسد این سهم ها نیز به زودی وارد فاز کوتاه مدت استراحتی خواهند شد.

bashgah-banner

2 نظرها

نطر گذاشتن