سیمان صوفیان …

205
telegram nokhbegan-start
سیمان صوفیان ...Reviewed by Khalili on Jan 15Rating:

سیمانی ها هم کمر همت بستند و با هم اقدام به انتشار گزارشات خود کردند.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سیمان صوفیان پیش بینی خود را برای پایان سال 280 ریال اعلام کرده است. این در حالی است که در 9 ماهه 303 ریال از آن را پوشش داده است. این مورد می تواند نشان دهنده ی عملکرد بسیار خوب این شرکت باشد. اما به عواقب آنها نیز باید دقت کرد. شرکت اعلام کرده مانده بدهی (اصل و فرع) تسهیلات ارزی دریافتی از محل صندوق ذخیره ارزی با نرخ سود لایبور+2% برابر 000ر000ر9 یورو می باشد که این مبلغ با نرخ 152ر16 ریال به ازای هر یورو در دفاتر تسعیر گردیده است. در صورت عدم تخصیص یورو توسط بانک مرکزی با نرخ ارز مرجع، این شرکت می بایست ارز مورد نیاز خودرا جهت بازپرداخت تسهیلات ارزی بر اساس نرخ های تعیین شده جدید که قطعا بالاتر از نرخ مرجع خواهد بود از بازار آزاد تامین نماید که در اینصورت هزینه های تسعیر افزایش یافته و سود هر سهم پیش بینی شده کاهش خواهد یافت. مطابق اعلام شرکت، مبالغ حاصل از فروش صادراتی شرکت سیمان صوفیان همچون سایر شرکتهای سیمانی صادرکننده ، در سال جاری نیز مشابه با سال قبل مبالغ ارزی نبوده بلکه بر اساس نرخ مرجع 12260 ریال معادل ریالی مربوطه از مشتریان دریافت میگردد. همچنین این شرکت اعلام نموده است که وزارت صنعت، معدن وتجارت و سازمان حمایت از مصرف کننده، طی نامه ای جداگانه خواستار فروش با نرخهای قبلی ، برای آن عده از خریداران سیمان که قبل از تاریخ 1/7/91 نسبت به واریز وجه اقدام نموده اند، می باشند.

حال با عنایت به پیگیریهای موضوع فوق از طریق انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان هیچگونه تعدیلاتی از این بابت در دفاتر ثبت نشده است. در صورت قطعیت موضوع حدود 20 میلیارد ریال از مبلغ فروش 9 ماهه کاهش و سود هر سهم حدود 36 ریال کاهش می یابد.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن