شاخص در سقف روند بازگشت…

291
telegram nokhbegan-start
شاخص در سقف روند بازگشت...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 13Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

یکشنبه ی سیاهی که بر دهان فعالان بازار می چرخد هم تمام شد.امروز شاخص با افول 329 واحدی که به کمک فارس رمپنا وصندوق تاپیکو و خودرو انجام گرفت نشان داد که روند های ما و بر همان اساس تخمین هایمان بر حسب روند به درستی در حال کارکرد است.جدای از بحث تکینیکی بازار یک بار دیگر نشان داد که گوش ها و چشم ها به سمت وین دوخته شده است.هر لحظه بازار آبستن اتفاق جدیدیست که از کیلومترها آن ور تر مخابره شود.در خبر ها داشتیم سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اذعان داشته که کمر همت بستیم که کار را به پایان برسانیم/ به تمدید مذاکرات فکر نمی کنیم/ فشاری از سوی کنگره در کار نیست! صادقانه می گوییم که ما به تمدید فکر نمی کنیم و فقط به رسیدن به توافق تا ۳۰ تیر ما ه متمرکز شده ایم. اگر به این تاریخ نزدیک شدیم و احساسمان این است که به چند روز دیگر وقت نیاز داریم به این مسئله فکر می کنیم. اما در حال حاضر کمر همت بستیم که کار را به پایان برسانیم.لازم به ذکر است این دیدارها همگی در بعد از ظهر امروز برگزار می‌شود. گفتنی است؛ کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از 11 روز مذاکره برای استراحت وین را ترک کرد و پس از چند ساعت با هلگا اشمید به وین بازگشت. شایان ذکر است؛ سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان روز گذشته درباره مذاکرات گفت: پیشرفت نسبتا خوبی در متن داشته‌ایم و بیش از 65 درصد متن توافق شده است.

با همه ی این تفاسیر و خوش بینی ها بد نیست کمی واقع بینی و حتی بد بینی را در حد سناریو بررسی کنیم.ببیند دوستان اعتقاد بر این بوده که بازار هر چه از مذاکرات فاصله بگیرد بهتر بوده است و بس.دلیل این امر خیلی واضح است! چرا که فرض کنید امروز و فردا مذاکرات مثبت یا منفی شود،آن وقت شوک های قیمتی سرازیر شده و از واقعیت دور خواهیم بود.در آن صورت یا حباب مثبت یا منفی را تجربه خواهیم کرد.اما اگر حواس ها به وضعیت اقتصاد کلان بیشتر جمع شود آرامش خاطر نیز بیشتر خواهد بود.به همین خاطر پیشنهاد دارم تا وقتی مذاکرات مشخص نیست تمام ترید های خود را تکنیکی و پس از مشخص شدن بنیادی و تکنیکی انجام دهید.کمی هم انتظار بازار برای مذاکرات سمت و سوی تمدید را پیش گرفته است…

اما در دل بازار که برویم سایه ی افزایش نرخ خنثی شده ی سیمانی ها هنوز انزوا طلبی برای این گروه را به فرجام نرسانده است.با این حال سیمان داراب هنوز افزایش نرخ سیمان را در پیش بینی سود هرسهم سال 93 اعمال نکرده است و از این محل می تواند با رشد سود مواجه شود لازم به ذکر است که مجمع شرکت اخرین روز تیر ماه بوده و 60 درصد سود 945 ریالی شرکت در این مجمع تقسیم خواهد شد.

از طرفی قطعه سازی ها نیز همگام با برخی نمادهای خودرویی با افت قیمتی همراه شدند . در این گروه خکار گزارش حسابرسی شده 12 ماهه سال 92 را با تعدیل مثبت 35 درصدی از 359 ریال به 485 ریال افزایش داد . کاهش بهای تمام شده دلیل اصلی رشد سود شرکت در سال 92 می باشد.امروز شدت عرضه ها سبب شده صف چند صد میلیونی وایران هم عرضه شود.با این حال شاهد فشار تقاضا هم بودیم.انتظار بر این است که سهم هنوز روند خود را داشته باشد.

 

در خبر ها آمده بود قائم مقام انجمن صنایع شوینده بهداشتی ایران با اشاره به دریافت مجوز افزایش نرخ حدود 10 درصدی طی سال گذشته، در خصوص سال جاری ابراز داشت: تمام سعی این مجموعه بر اعمال افزایش نرخ با مساعدت سازمان های نظارتی بوده، به گونه ای که قیمت ها به گونه ای افزایش یابند تا مصرف کنندگان و تولیدکنندگان منتفع شوند.با این خبر در صورت بازگشت بازار پاکشو می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

 

 

اما برسیم به گروه لبنی که ظاهرا دوباره شور و نشاط افزایش نرخ تازه شده، از دیروز (شنبه) کارخانه‌های لبنی قیمت پنیر را افزایش دادند تا پس از شیر، ماست و … قیمت‌های جدید لبنیات تکمیل شود. طی هفته‌های گذشته انجمن صنفی صنایع لبنی افزایش 15 درصدی قیمت شیر و لبنیات در دستور کار قرار داد و مقرر شد کارخانه‌های لبنی قیمت محصولات خود را به تدریج افزایش دهند.پیشنهاد دارم غالبر 180 و 150 تومانی بدون محاسبه ی اثر مجمع در نظر داشته باشید.

 

 

*امروز در کدال چه گذشت؟

شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود در عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ، به ازای هر سهم مبلغ ۴۰۶ ریال سود خالص محقق نمود.

 

افزایش سرمایه شرکت صنایع شیمیایی فارس از مبلغ ۲۳,۶۲۲ میلیون ریال به مبلغ ۸۰,۰۰۰ میلیون ریال ( از محل سود انباشته مبلغ ۳۳,۰۰۰ میلیون ریال از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ ۲۳,۳۷۸ میلیون ریال ) در تاریخ ۱۳۹۳/۰۴/۰۳ در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است .

 

شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۰۶/۳۱ را قبلا مبلغ ۳۱۵ ریال و مطابق اطلاعات حاضر، مبلغ ۳۶۸ ریال اعلام نموده است. ( تعدیل مثبت : ۱۷ درصد)

 

شرکت داروپخش در عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ، به ازای هر سهم مبلغ ۲,۶۹۵ ریال سود خالص محقق نمود .

 

شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت در عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ، به ازای هر سهم مبلغ ۵۹۴ ریال سود محقق نمود .

 

شرکت داروسازی کوثر در عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ، به ازای هر سهم مبلغ ۶۳۷ ریال سود خالص محقق نمود .

 

شرکت پارس سرام پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۰۶/۳۱ را بدون تغییر همان مبلغ قبلی یعنی مبلغ ۵۲۰ ریال اعلام نموده است . قابل ذکر است که نرخ های فروش واقعی محصولت در دوره مالی نه ماهه منتهی به خرداد ۹۳ بیشتر از نرخ های فروش پیش بینی شده برای سال مالی منتهی به شهریور ۹۳ می باشد. ( پوشش ۹ ماهه : ۷۵ درصد)

شرکت بانک سرمایه در عملکرد ۱۲ ماهه صورت های مالی ۹۲ ، به ازای هر سهم مبلغ ۳۳۸ ریال سود خالص محقق نمود .

 

شرکت سایپا با توجه به عملکرد ۱۲ ماهه منتهی اسفند ۹۲ ، مبلغ ۴۳۸ ریال زیان شناسایی نمود که نسبت به آخرین پیش بینی شرکت با افزایش ۳ ریالی همراه بوده است.

 

شرکت سیمان کارون در عملکرد ۱۲ ماهه صورت های مالی ۹۲ ، به ازای هر سهم مبلغ ۱,۴۲۳ ریال سود خالص محقق نمود .

 

در نمودار روزانه وتوکا چند روزیست شاهد روند صعودی آن هستیم..اما در حال حاضر نزدیک به محدودهی پر ریسکی در این سهم شدیم که احتمال افت قیمت را افزایش میدهد. در مطلب “هدف نهایی وتوکا “دقیقتر به این موضوع اشاره کرده ایم که میتوانید در اینجا آن را بخوانید.

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم (بدون تغییر)

مس (تن/دلار) 7170

نیکل (تن/دلار) 19335

آلومینیوم (تن/دلار) 1889

روی (تن/دلار) 2307

طلای جهانی (اونس/دلار) 1337

 

موفق باشید…

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن