telegram nokhbegan-start
شاخص گروه قند و شکر از تمامی زوایاReviewed by علی خوش اقبال on Oct 19Rating:

تحلیل جامع شماره هفت: قند و شکر

شاخص قند و شکر از تمامی زوایا


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

معمولا وقتی با معامله گران درباره ی گروه قند و شکر صحبت میکنیم جوابشان از دو حال خارج نیست، یا این گروه را کلا قبول ندارند و یا اینکه معتقدند حتما باید یک نماد قندی هم در سبدشان باشد، اما به یاد داشته باشید که یک معامله گر خوب همیشه بدون تعصب به محصولات مالی نگاه می کند و به جای تعصب به یک سهم، نسبت به سرمایه خود تعصب دارد. این هفته را با تحلیل جامع شاخص گروه قند و شکر آغاز می کنیم تا بیابیم که آیا در این گروه چیزی هست که کام سهامداران خود را شیرین کند؟

 

بررسی شاخص قند و شکر از دیدگاه امواج الیوت

ابتدا به سراغ شاخص قند و شکر در تایم فریم هفتگی می رویم و با دید میان مدتی این گروه را بررسی می کنیم در نگاه اول به یک موج چهار اصلاحی ایده آل از یک توالی پنج موجی صعودی برخورد می کنیم که بالای کانال های زمانی خود حفظ شده است، اما اسیلاتور الیوت آن از اصلاح مناسبی برخوردار است و شاخص کسب سود نیز بالاست، این موضوع امید ما را برای شکستن سقف تاریخی قبلی و ایجاد قله جدید البته با دید میان مدتی بیشتر میکند، ملاحظه میکنیم که ابزار ماشه الیوت موافقت خود با خرید را از قبل صادر کرده است و شاخص نیز به سقف کانال رگرسیون روند نزولی خود برخورد کرده است و توانسته بالای این کانال تثبیت شود. همانطور که در شکل یک می بینید برگشت شاخص این گروه از روی سطح 38% فیبونانچی بوده است که این موضوع نیز عملاً میتواند نوید بخش حرکت این گروه رو به بالا باشد.

SHEKARW1

شکل یک

بررسی شاخص قند شکر در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه نیز شرایط برای خرید از دو روز پیش مهیا شده است، ملاحظه میکنیم که از زمان شروع اصلاح بازار تا کنون شاخص این گروه در قالب یک توالی پنج موج نزولی حرکت کرده است و اکنون تاییده قوی مبنی بر پایان این پنج موج را توسط تمام ابزارهایی که در اختیار داریم، بدست آورده ایم، شاخص این گروه موفق به شکست کانال رگرسیون روند خود شده و با یک پولبک به کانالی که تا کنون به نزول در آن می پرداخته است توانسته خود را بالای آن تثبیت کند، اندیکاتور XTL تغییر رنگ داده و شاخص حرکت رو به بالای خود را شروع کرده است، این موضوع به این معنی است که فارغ از کلیه اخباری که درباره قیمت شکر می شنویم با اطمینان بالایی میتوانیم جمله معروف تکنیکالیست ها را بگوییم که همه چیز در نمودار نهفته است و به این ترتیب به انتظار اخبار مناسبی از این گروه می نشینیم.

 

SHEKARD1

شکل دو

بررسی حمایت ها و مقاومت های شاخص قند و شکر

ابتدا به بررسی حمایت ها و مقاومت های ریاضی و روانی می پردازیم تا بدانیم مهمترین موانع و حمایت ها برای حرکت صعودی قندی ها کدام است.

همانطور که در شکل شماره سه می بینید شاخص این گروه حرکت خود را با مجموعه زیادی از حمایت های روانی که به رنگ های قرمز و آبی مشاهد میشوند آغاز کرده است و با دو بار برخورد به خط روند نزولی بلند مدتی خود، موفق به شکست آن شده است، اما اولین مقاومت پیش روی این گروه در محدوده 4880 قرار گرفته است که انتظار داریم با انتشار اخباری که این گروه را مدت هاست تحت تاثیر خود قرار داده است موفق به شکست آن شویم، با شکست این سطح، عملا مهمترین مقاومتی که انتظار آن را داریم در محدوده 5400 و مقاومت بعدی نیز در نزدیکی سقف قبلی یعنی در 6560 قرار گرفته است و بد نیست به سهامداران این گروه بگوییم که هدف نهایی و بلند مدتی موج صعودی پیش رو را در محدوده 8000 واحد می دانیم، عددی که شاید سالها طول بکشد تا به آن برسیم.

SHEKARD2

شکل سه

در ادامه به بررسی حمایت ها و مقاومت های افقی و پیوت سالانه شاخص قند و شکر می پردازیم

با بررسی حمایت ها و مقاومت های افقی به اعداد آشنایی برخورد می کنیم ، اولین مقاومتی که پیش روست در عدد 4860 قرار دارد که متناظر با مقاومت ریاضب محاسبه شده است، مقاومت های بعدی که شاید مهمترین مقاومت های پیش رویمان باشند، خطوط پیوت سالانه است که در اعداد، 5222-5402-5582 قرار گرفته اند، می بینیم که عدد 5402 نیز متناظر با مقاومتی است که به شکلی دیگر آن را محاسبه کرده بودیم، و در نهایت به عدد 6151 برخورد می کنیم، با مشاهده اندیکاتورها نیز می بینیم که واگرایی در اندیکاتورها از مدت ها پیش شروع حرکت صعودی را نوید می داده اند.

SHEKARD3

شکل چهار

مطابق روند گذشته کلیه حمایت ها و مقاومت ها را جهت سهولت در بررسی در یک جدول لیست می کنیم

SHEKART

 

نتیجه گیری کلی: با توجه به تحلیل انجام شده و وضعیت نمودار هم در میان مدت و هم در کوتاه مدت انتظار صعود از شاخص این گروه را داریم و توصیه می کنیم یکی از نمادهای این گروه را مد نظر داشته باشید.

تحلیل تکنیکال و محدوده خرید یکی از بهترین های گروه را اینجا بخوانید

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن