شاراک و مجمع آن| وبانکی ها هم بخوانند

498
telegram nokhbegan-start
شاراک و مجمع آن| وبانکی ها هم بخوانندReviewed by کارشناس on May 30Rating:

با سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها

در این مطلب تصمیم داریم تا در خصوص مجمع شرکت پتروشیمی شازند(شاراک) و تأثیر DPS یا سود تقسیمیآن بر روی وبانک توضیحاتی را ارائه نماییم؛


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شاراک در مجمع عمومی عادی سالیانه خود به ازای هر سهم خود با در نظر گرفتن بند 4 و 5 حسابرسی مبنی بر شناسایی بیش از حد سود حاصل از سرمایه گذاری در شرکت فرعی APC  به میزان 107 میلیارد ریال و همینطور شناسایی ذخیره برای تعهدات ناشی از بازنشستگی پیش از موعد کارکنان، 1000 ریال تقسیم کرد.(یعنی 88% از EPS تحقق یافته در سال 1393).

با این تقسیم سود، وبانک به عنوان سهامدار عمده شاراک هم می تواند تعدیل سود را به همراه داشته باشد، اما به چه میزان؟

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید وبانک پیش بینی تقسیم سود 739 ریالی را برای هر سهم شاراک مدنظر داشته است(که کلا 134 میلیارد تومان می شود) اما با تقسیم سود 100 تومانی شاراک سهم وبانک به 183 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت، به معنی افزایش حدوداً 49 میلیارد تومانی سود وبانک و به ازای هر سهم وبانک افزایش 75 ریال سود.

در نتیجه سود پیش بینی وبانک با فرض ثبات سایر عوامل از 142 تومان به حدود 150 تومان برای سال 93 افزایش خواهد یافت.

vabank تصویر

موفق باشید.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن