شایعات و گفته ها راجع به شخارک

381
telegram nokhbegan-start
شایعات و گفته ها راجع به شخارکReviewed by فرشاد شبانکاره on Feb 5Rating:

بررسی اثرات افزایش نرخ خوراک بر سود شرکت های پتروشیمی :

کاربران گرامی همانطور که میدانید عصر دیروز در مجلس شورای اسلامی نرخ قطعی خوراک گازی پتروشیمی ها تعیین شد. طبق این مصوبه قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی در چارچوب قانون هدفمند کردن یارانه ها به گونه ای تعیین می گردد که نرخ بازدهی داخلی ارزی سرمایه گذار (IRRE) این واحدها تا 25 درصد باشد به شرط آنکه از 15 سنت در هر مترمکعب کمتر نشود.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

این امر موجب شد که صنایع مرتبط همگی وارد صفوف فروش شوند و همگی منفی بودند اما در این میان شرکت های پتروشیمی که از خوراک گاز استفاده می کنند عموما در بودجه خود نرخ خوراک را 75 تومان در نظر گرفته اند. اما بازهم سیاست شرکت ها در بودجه بندی متفاوت بوده است.شفن نرخ خوراک را در بودجه سال جاری 127 تومان در نظر گرفته که بیشتر از سایر شرکت ها در نظر گرفته است. خراسان 85 تومان، شیراز 80 تومان ، زاگرس 79، کرمانشا 78 و شپدیس 73 تومان در نظر گرفته است.

البته خوراک شرکت پتروشیمی خارک (شخارک) گاز ترش است وخیلی از این خبر تاثیر نمیگیرد اما به دلیل جو روانی بازار و وضعیت گروه که به سمت منفی کشیده میشود ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد ..پس اگر سهامدار این شهم هستید نگران نشوید چ.ن این امر باعث میشود که قیمت سهم به اعداد متعال تری برسد و کاهشش فقط به دلایل جوی خواهد بود..

پس این سهم همچنان نماد تحت نظر ما خواهد بود.

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن