گذر از نیمه اول مهرماه و شروع تب گزارشات ششماهه

643
telegram nokhbegan-start
گذر از نیمه اول مهرماه و شروع تب گزارشات ششماههReviewed by محمد محمدی on Oct 6Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

عید گذشته را به همه دوستان تبریک عرض میکنم


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امروز بازار در حالی آغاز شد که روزهای گذشته خبر لغو تحریم برخی شرکتها از سوی اتحادیه اروپا اعلام شده بود ، موضوعی که تا حدودی جو کلی بازار را تحت تاثیر قرار داد و امیدها تا حدودی به بازار برگشت و در اکثر گروهها شاهد بهبود معاملات بودیم  . البته این روزها موضوع مهمتری نیز در پیش داریم و اون هم شروع ارسال گزارشات ششماهه شرکتها بر روی کدال است موضوعی که قطعا روند حرکت آتی شرکتها را تحت تاثیر قرار خواهد کرد .

امروز شاخص کل با 151 واحد افزایش به عدد 71821 واحد رسید ، بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای تاپیکو ، وغدیر ، وبملت ، خودرو ، کگل و پارسان داشتند .

 

گروه دارویی :

استارت گزارشات ششماهه با گزارش شرکتی از این گروه کلید خورد ، شنبه دالبر گزارش ششماهه خود را منتشر کرد ، که طی آن نزدیک به 43% از سود خود را پوشش داده است . اگرچه شاید انتظار ما گزارش نسبتا بهتری بود ، لیکن با توجه به اینکه کلید افزایش نرخها از شهریور ماه زده شده است میشه گفت گزارش شرکت تا حدودی قابل قبول بوده است .  البته گزارش شرکت البرز دارو نکات قابل توجهی هم داشته که طی مطلبی به بررسی آن پرداختیم که میتونید این مطلب را از اینجا بخونید ، با خوندن این مطلب میتونید بهترین تصمیم را در مورد خرید یا فروش این شرکت بگیرید . این روزها معاملات این گروه همچنان در درصدهای منفی والبته کم حجم دنبال میشود. کی بی سی این روزها در قیمتهای نزدیک به عرضه اولیه معامله میشود که ریسک خرید را تا حد زیادی پایین آورده است گفته میشود شرکت در گزارش ششماهه نزدیک به 70% پوشش داشته است ، خرید در قیمتهای نزدیک به 700تومان میتواند یک بازدهی حدودا 10% را در کوتاه مدت داشته باشد .

 

گروه بانکی :

 

دیروز خبر لغو تحریمهای بانک سینا از سوی دادگاه اتحادیه اروپا باعث شد بازار از ابتدای امروز برای این نماد صف خرید تشکیل دهد و تا پایان بازار این صف پایدار ماند و حجم معاملات این نماد تنها نصف حجم مبنا بود ، این موضوع به همراه گزارش نسبتا خوب بانک دی که روز کاری گذشته بازگشایی شده بود ، باعث توجه بیشتر بازار به این گروه شد بطوریکه در مجموع امروز این گروه معاملات بهتری نسبت به روزهای گذشته داشتند . بانک دی هفته گذشته جدیدترین پیش بینی سود سال 93 خود را اعلام 460 ریال اعلام کرد که با افزایش 45% نسبت به گزارش قبلی همراه بوده است . ولی در نظر داشته باشید که این تعدیل از محل وصول مطالبات صرافی دی بوده است و نمیتوان متوسط p/e  بازار را برای آن در نظر گرفت .

 

گروه ساختمان :

 

شاید مهمترین موضوعی که در مورد معاملات این گروه به چشم میخورد ، معاملات مثبت و همراه با صف خرید این روزهای ثنوسا که با شایعه فروش پروژه کیش خود همراه میباشد ، که همراهی وساخت سهامدار عمده آن را نیز در پی داشته است . تقریبا بقیه شرکتهای گروه معاملات متعادلی را داشتند ، ثتران که از لحاظ بنیادی نیز وضعیت مطلوبی دارد نقطه حمایتی مهمی در محدوده 214تومان دارد که خرید سهم در قیمتهای فعلی را کم ریسک نموده است . ثفارس که بعد از رسیدن به سقف تاریخی  400تومان نتوانسته بود از آن عبور کند امروز به قیمتهای 372تومان رسید که از دید امواج الیوت محدوده حساسی به حساب میومد ، حفظ این محدوده حمایتی ما را برای رسیدن به هدف میان مدت 530تومانی امیدوار خواهد کرد .

 

گروه خودرویی :

 

معاملات این گروه در حالی پیگیری میشود که نمادهای اصلی خودرو و خساپا همچنان نسبتا متعادل وشرکتهای قطعه سازی که در صدر آنها ختور  ، خمحرکه ، خکار و ختوقا قرار دارند معاملات مثبت و بعضا همراه با صف خرید دارند . خزامیا که شایعه افزایش سرمایه حدودا 200%  از محل تجدید ارزیابی داراییها را با خود یدک میکشد همچنان معاملات پرحجم و پرتقاضایی را دارد ، امروز برخلاف روزهای گذشته حقوقیها در این نماد بیشتر فروشنده بودند تا خریدار…

 

گروه قندی :

 

تب شایعه افزایش نرخ شکر امروز در این گروه فروکش کرد ، و اکثر نمادهای این گروه متعادل شدند ، البته نمادهای قزوین و قلرست توانستند صف خرید خود را تا پایان معاملات امروز حفظ کنند . صرفا در صورتی که همراه با افزایش نرخ ، افزایش نسبی تعرفه واردات شکر را داشته باشیم میشه به تاثیر این افزایش نرخ دلخوش کرد و گرنه صرفا نوسانات مقطعی را در این گروه شاهد خواهیم بود . در این گروه قبلا قشهد را به عنوان یکی از بهترین نمادهای این گروه معرفی کرده بودیم که در دو ماه گذشته نزدیک به 20% بازدهی داشته است .

 

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن