شرکت: ایران خودرو دیزل منتهی به 1391/12/30 دوره 6 ماهه

178
telegram nokhbegan-start
شرکت: ايران خودرو ديزل منتهی به 1391/12/30 دوره 6 ماههReviewed by عليرضا حاجيان on Jan 4Rating:

شرکت پیش بینی سود هر سهم تلفیقی برای سال مالی 1391 را با زیان قابل توجهی (234) ریال اعلام نموده که باتوجه به پیش بینی سال گذشته 800 ریالی سود ، شاهد زیان قابل توجهی برای این شرکت هستیم.

گزارش قابل توجه و مهمی که شرکت منتشره شامل :


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شرکت تاپ سرویس (شرکت فرعی) دراواخر سال مالی مورد گزارش از بابت مبایعه نامه فروش چهار دانگ زمین و مستحدثات محل دفتر مرکزی شرکت شامل نمایشگاه ،تعمیرگاه ،کارواش و ساختمانهای اداری به شرکتهای ایران خودرو و سرمایه‌گذاری سمند (شرکتهای همگروه و سهامدار شرکت اصلی) به قیمت900 میلیارد ریال،(بر اساس نظریه کارشناس منتخب شرکت ایران خودرو) مبلغ831 میلیارد ریال سود شناسائی نموده است.(موضوع یادداشت توضیحی35) مطالبات مربوطه بابت تسویه بدهی شرکت اصلی به شرکتهای مذکور به حسابهای فیمابین منظور شده است،طبق مفاد مبایعه نامه و توافقات طرفین تشریفات قطعی و ثبتی انتقال مالکیت به نام خریداران موکول به اخذ مفاصا حساب شهرداری و حضور در دفترخانه اسناد رسمی در تاریخ 4/4/1391 گردیده است که تا تاریخ این گزارش اقدامات اجرائی درخصوص اخذ مفاصا حساب شهرداری، انتقال رسمی ملک و همچنین تحویل آن به خریداران صورت نپذیرفته است ، با توجه به مراتب فوق منافع و مخاطرات مالکیتی مرتبط با ملک تا تاریخ این گزارش به خریداران منتقل نگردیده و لذا تحقق درآمد فروش مذکور برای این سازمان محرز نگردیده است. درصورت اصلاح حسابها از این بابت سر فصل سایر حسابهای پرداختنی(ذخایر) و سود سال مالی مورد گزارش به ترتیب مبالغ68و831 میلیارد ریال کاهش و از طرفی سرفصل دارائی های ثابت و حسابهای پرداختنی مرتبط(شرکتهای ایران خودرو و سرمایه گذاری سمند)به ترتیب مبالغ1و900 میلیارد ریال افزایش می یابند.

البته باید توجه داشت برای این میزان پیش بینی : پیش بینی درامد فروش سهام بانک پارسیان در محاسبات فوق منظور نشده است و در صورت فروش آن توسط شرکت ایران خودرو درآمد حاصله شناسایی و در سود وزیان سال 91 منظور خواهد شد.

نکته ی مهم دیگر که تاثیر در پیش بینی سود خواهد داشت این است که در سایر درامدهای غیر عملیاتی درامد حاصل از توافق با دایملر براساس درامد تحقق یافته تاکنون منظور شده است ، مراحل نهایی مذاکرات در جهت افزایش مبلغ درامد با شرکت دایملر در حال انجام میباشد .

باتوجه به مندرجات فوق باید دقت کرد چنانچه سهام بانک پارسیان فروخته نشود و سود آن نصیب نشود و توافق با دایملر انجام نگیرد شرکت احنتمال انتقابل به بازار پایه و خروج موقتی برای این شرکت وجود دارد.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیفملی
نوشته بعدیبورس شنبه تعطیل است !!!!
اينجانب عليرضا حاجيان مدت 8 سال سابقه ي سرمايه گذاري در سازمان بورس و مدت 6 سال سابقه ي تحليلگري براي انواع سايت ها و اشخاص حقيقي و همچنین پورتفوی گردانی برای شرکت های سرمایه گذاری را به مدت 3 سال دارا ميباشم. همچنین مبتکر بسیاری از استراتژی های نوسانگیری / استراتژی های سود هفتگی و برنامه های کاربردی تحلیلی با ضریب خطای کم و چندین مقاله تحلیلی میباشم. دارای مدرک بین المللی تحلیلگری تکنیکال از سازمان ITCC انگلستان ( International Ltd ) مورد تایید وزارت علوم و سازمان بورس و به انواع نرم افزار هاي تحليلگري تكنيكال MT5 - Advance Get - Amibroker –Elwave Trader – Dynamic Trader تسلط و همچنین توانايي در زمينه ي تحليلگري بازارهاي سرمايه ، بورس هاي جهاني ، شاخص بورس هاي جهان و معاملات رواني ، روانشناسي بازار هاي بورس و زيرمجموعه هاي آن و مقابله با سطح هاي رواني و كنترل آن را دارا میباشم.

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن