داسوه ، برترین سهم دارویی در بلندمدت

1549
telegram nokhbegan-start
داسوه ، برترین سهم دارویی در بلندمدتReviewed by مدیر سایت on Aug 9Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

بارها گفته ام صنعت دارو یکی از بهترین صنایع حال حاضر بازار بورس میباشد ، بهترین و ارزنده ترین سهم این گروه شرکت داروسازی اسوه میباشد که میخواهیم یک بررسی به وضعیت بنیادی این سهم داشته باشیم .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

شرکت داروسازی اسوه

 

طرح توسعه و افتتاح خط تولید جدید :
شاید مهمترین دلیل ارزندگی داروسازی اسوه طرح توسعه و خط تولید جدید شرکت میباشد که در نیمه دوم سال 93 راه اندازی خواهد شد . این موضوع از چند منظر قابل توجه خواهد بود :

 

khat تصویر

 

 

الف – افزایش ظرفیت تولید :

 

با راه اندازی این خط تولید ظرفیت تولید انواع محصولات شرکت افزایش خواهد یافت و افزایش مقداری و ریالی فروش شرکت برای سالهای آتی را در پی خواهد داشت . این موضوع وقتی اهمیت پیدا میکند که بدانیم شرکت برای این ظرفیت جدید ایجاد شده برنامه تولید 10محصول جدید و انحصاری در زمینه بیماریهای ام اس ، دیابت ، سرطان ، قلب و عروق و… دارد . که سه محصول پروانه ساخت گرفته اند و 7محصول دیگر در مرحله ثبت در وزارت بهداشت میباشد .

 

 

ب – افزایش توان صادراتی شرکت :

 

شرکتها برای صادرات محصولات خود مجاب هستند داروهای خود را در وزارت بهداشت آن کشور به ثبت برسانند و تاییدیه های لازم را اخذ نمایند شرکت اسوه علی رغم داشتن سبد محصولات منحصر به فرد بخاطر داشتن خط تولید قدیمی و مستهلک نتوانسته بود در زمینه صادرات موفقیت چشمگیری کسب نماید . خط تولید جدید داروسازی اسوه مطابق باآخرین استانداردهای ” جی ام پی ” میباشد که کار ثبت محصولات و اخذ مجوزهای لازم برای صادرات را سهل و آسان مینماید .

 

 

قدرت رقابت پذیری بالای اسوه بواسطه سبد محصولات منحصر به فرد :

 

همانطور که گفتیم در سال 92 به واسطه تغییر نرخ ارز قیمت دارو جهش زیادی پیدا کرد همین امر باعث شد بازار این صنعت بیش از پیش رقابتی تر شود در این بین شرکتهایی توان رقابت بیشتری دارند که در سبد محصولشان حداقل چند محصول انحصاری داشته باشند تا بتوانند با روش فروش سبد محصولات جایگاه خود را در بازار دارویی کشور حفظ کنند. شرکت داروسازی اسوه با تولید داروهای انحصاری در زمینه بیماری های ام اس ، دیابت ، تالاسمی ، قلبی و عروقی ، پیوند اعضاء و… از جایگاه مناسبی در صنعت داروی کشور برخوردار است .

 

 

 

khat تصویر

 

 

فینگولیمود نقطه عطف اسوه در صنعت داروی جهان :

 

خط تولید داروی جدید و منحصر به فرد فینگولیمود اولین داروی خوراکی بیماران ام اس در نیمه دوم سال 92 افتتاح شد .

 

 

fingo تصویر

 

 

fingh تصویر

 

 

fingi تصویر

 

 

اگر و تنها اگر شرکت داروسازی اسوه بتواند 1% از بازار جهانی این دارو رو بدست آورد فقط 20میلیون دلار صادرات از محل این دارو خواهد داشت یعنی افزایش 60میلیارد تومانی فروش اسوه صرفا از محل فروش صادراتی فینگولیمود مجموع فروش اسوه در سال 92 در حدود 129میلیارد تومان بوده است .

 

 

برآورد سود کارشناسی سال 93 و 94 اسوه  :

 

نکته 1 : در برآورد کارشناسی سود سال 93 شرکت هیچ گونه افزایش نرخی لحاظ نشده است .

نکته 2 : برآورد کارشناسی سود سال 94 شرکت بدون تغییرات نرخ ارز و بدون افزایش نرخ  در نظر گرفته شده است .

 

osveh تصویر

 

دوستانی که این مطلب رو مفید دونستند لایک یادشون نره .

 

برا ی دیدن مطلب بررسی وضعیت صنعت دارویی اینجا را بخوانید .

 

موفق باشید .

 

 

 

bashgah-banner

3 نظرها

نطر گذاشتن