شنبه 13 آبان

243
telegram nokhbegan-start
شنبه 13 آبانReviewed by Tseexpert on Nov 4Rating:


اونس طلای جهانی طی یکی دوروز گذشته سقوط سنگینی داشته و تا سطح 1675 دلار افت کرده است.علت این افت الگوی هارمونیک شکل گرفته در نمودار طلا است.درحال حاضر هم به هدف اول و هم به هدف دوم این الگوی نزولی رسیده ایم.

توقف غنی سازی اورانیوم که امروز از زبان یکی از نمایندگان مجلس شنیده شده بود از سوی برخی منابع تکذیب و تایید شده است و نکته ای که پیداست دستپاچه شدن برخی مسئولین بعد از اعلام این خبر وتکذیب آن است بعید نیست که علت آرام شدن یکی دوماهه فضای سیاسی اخیر همین موضوع بوده باشد. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سه روز دیگر انجام میشود.بعد از افزایش تحریمها تنها راه خروج سرمایه از کشور خروج طلا بود که با محدودیتهایی که روز سه شنبه ابلاغ شد از این به بعد نیاز به مجوز خواهد داشت. سرعت اینترنت در این یکی دوروز فوق العاده پایین آمده که شاید بی ربط به حوادث روز 13 آبان نبوده.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شاخص گروه بانکی این هفته به حمایت مهم خود در محدوده 286 میرسد که انتظار واکنش به این سطح را دارم و بنظر میرسد این شاخص اول هفته نیز منفی باشد و سهام این گروه یا منفی باشند یا درجا بزنند.

در سهام بانک ملت سقف قیمتی محدوده 110 تومان محسوب میشود و حمایت نزدیک سطح 102 تومان است و شکسته شدن این سطح میتواند باعث افت قیمت تا 96 تومان شود.روی نمودار این سهم الگوی صعودی نمیبینم.

 در سهام وکار سطح 130 تومان حمایت مهمی بوده و از این سطح برگشته و محدوده 140 نیز برای سهم حمایتی است.مقاومتهای پیشروی سهم 1450 و 150 هستند.

روز چهارشنبه الگوی نزولی فولاد عمل کرد و این سهم تا محدوده نزدیک 350 اصلاح کرد.در این محدوده یک حمایت مهم دیده میشود فعلا هنوز خط روند صعودی کوتاه مدت سهم به پایین شکسته نشده و میتوان امیدوار بود که نسبت به حمایت 350 واکنش نشان بدهد اگر این حمایت به پایین شکسته شود انتظار یک اصلاح قیمتی 8 درصدی دیگر در سهم میرود.

احسان وفادار
bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن