شنبه 14 بهمن

235
telegram nokhbegan-start
شنبه 14 بهمنReviewed by Tseexpert on Feb 3Rating:
شنبه 14 بهمن

مهمترین رویداد امروز برگشت مجدد شاخص از سطح 36500 بود که بازهم الگوی نزولی تکمیل نشد.صعود شاخص تا سطح 36800 شاید باعث خرسندی بازار شد ولی باز روند عرضه ها گریبانگیر بازار شد و با عرضه صفهای خرید چند سهم جو تردید بوجود آمد.درصورتی که فردا شاخص کل بتواند بالای سطح 36800 بماند واگرایی مثبت شاخص تایید و بازار صعودی خواهیم داشت.

از مهمترین صفهای خرید صف فملی و گروه روی بود که عرضه شد.خبر تایید عرضه اولیه شاوان در روز دوشنبه هم بر افزایش نسبی عرضه ها بی تاثیر نبود.دلار هم امروز افت و خیز زیادی در بازار داشته است بطوری که در ساعات میانی روز حتی شنیده شده تا 300 تومان هم افت کرده ولی در ادامه دوباره تا بالای 3800 برگشته است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امروز فولاد هم درپایان بازار بعلت مجمع فوق العاده متوقف شد در ساعت معاملات هم خبر توقف فولاد باعث منفی شدن این سهم و افت تا سطح 440 تومان شددرحالی که در ابتدای وقت حتی تا بالای 460 هم صعود کرده بود. همانطور که قبلا گفته شد هدف نهایی الگوی نزولی فولاد سطح 430 خواهدبود و شکسته شدن این محدوده منجر با تشکیل الگوی نزولی بزرگتر خواهد شد که فعلا با این وضعیت افزایش قیمتها در بورس کالا شاید دوراز انتظار باشد ولی غیرممکن نیست.

پارسان تا دوشنبه برای مجمع متوقف میشود و مجمع این سهم چهارشنبه برگزار خواهد شد در این مجمع با فرض تقسیم سود 180 تومانی باید انتظار بازگشایی درمحدوده 1000 تا 1100 تومان را داشته باشیم که با توجه به سود 220 تومانی سال 92 انتظار قیمت 1100نزدیک تومانی معقول تر است.بهرحال بعد از مجمع درصورتی که بازار مثل مقطع فعلی نوسانی باشد باید انتظار افت تا سطح 1000 تومان راهم داشت.

در بازار امروز گروه پتروشیمی بعد از یک نوسان کوچک دوباره منفی شد. شاراک مجددا صف فروش شد درصورتی که بالای 880 برنگردد تا نزدیک 800 تومان هم ظرفیت افت پیدا خواهد کرد.اما افت بیش از حد زاگرس هم نسبت پی به ای این سهم را به کمتر از 4 رسانده است.

در پیمانکاری ها مپنا امروز صف خرید داشت و تا 214 تومان رشد کرد علت تکنیکال رشد این سهم واگرایی مخفی مثبت در تایم روزانه بوده است که امروز هم باعث صعود شده است اگر فردا سطح 215-217 تومان در این سهم با قدرت به بالا شکسته شود روند کوتاه مدت از نزولی به صعودی تغییر خواهد کرد.

احسان وفادار 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن