شنبه 15 مهر

260
telegram nokhbegan-start
شنبه 15 مهرReviewed by Tseexpert on Oct 6Rating:


آنچه انتظار داشتیم در بازار امروز حرکت شاخص کل در راستای تشکیل یک ناحیه تراکمی بود.شاخص کل با بیش از 230 واحد کاهش به 28860 رسید. بنظر میرسد کف ناحیه تراکمی سطح 28600 باشد.اگر این سطح طی روزهای آینده با قدرت به پایین شکسته شود یک الگوی نزولی تشکیل میشودو تارگت آن اطلاع رسانی میشود.

خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 در بازار امروز شاهد افزایش حجم عرضه ها بودیم که با توجه به کاهش دستوری نرخ ارز قابل پیش بینی بود. اما خبر امیدوارکننده ظاهر شدن حقوقی ها در نقش خریدار بوده است. تشکیل صفهای فروش سنگین در نمادهای متعدد و منفی شدن نمادهای بزرگ در بازار امروز مشهود بود اما سهام صادراتی ها کمی در برابر افت مقاومت میکرد.انتظار دارم در روزهای آینده بازار به تعادل برسیم و توصیه من به افراد ریسک پذیر این است که از افت نرخ ارز در هفته جاری نهایت استفاده راببرند خصوصا اگر سهام صادراتی بازار در موج اصلاحی قرار گیرد در سطوح حمایتی این گروهها را زیر نظر بگیرند.

 صدرا به گفته مدیرعاملش 29 مهرماه یک مجمع فوق العاده برای تصمیم گیری درمورد انحلال یا ادامه فعالیت بر گزار میکند.در سهام ذوب آهن انتظار دارم این سهم تا سطح 200 تومان اصلاح قیمتی داشته باشد و اگر این سطح با قدرت شکسته شود متاسفانه یک موج نزولی سنگین تر تشکیل میشود.

در ولساپا حمایت مهمی در سطح 185 دیده میشود که اگر شکسته شود به سمت 165 تومان میتواند حرکت کند. ومعادن امروز به سطح 370نزدیک شد هرچند اول وقت مانند فولاد یک صعود داشت ولی درادامه عرضه ها زیاد شد و به درصدهای منفی رسید.در این سهم همانطور که اشاره شد گذر از مقاومت 380 فعلا کمی مشکل است.در این سهم امکان تشکیل یک الگوی صعودی پس از عبور از 375-380 به اطلاع رسید و اگر سطح 360 تومان هم به پایین شکسته شود یک الگوی نزولی میتواند در سهم ایجاد شود که منجر به اصلاح خواهد شد. لذا این سهم در این محدوده فعلا گیرافتاده و خروج از این محدوده میتواند سیگنال محسوب شود.

احسان وفادار 
bashgah-banner

5 نظرها

نطر گذاشتن