شنبه 20 آبان

237
telegram nokhbegan-start
شنبه 20 آبانReviewed by Tseexpert on Nov 11Rating:

انتظار میرفت که امروز با توجه به وضع عوارض سنگین بر صادرات محصولات مختلف بازار با عرضه روبرو شود که همینطور هم شد.در ادامه امروز خبر بازپرداخت وامهای ارزی با نرخ مرکز مبادلات نیز تایید شد که برای شرکتهایی که وامهای ارزی دارند موجبات تعدیل منفی را فراهم میکند.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 اما یادتان هست که گفتم با انتخاب مجدد اوباما حتی اگر توافق پشت پرده ای هم انجام شده باشد تحریمهای جدیدی تصویب میشود.دیروز و امروز خبرهایی از طرح جدید نمایندگان سنا مبنی بر ممنوعیت صادرات کلیه کالاها به ایران(بغیر از مواد غذایی و دارویی و ابزارهای ارتباطات) شنیده شد که حتی بیان چنین طرحی هم منجر به رادیکال تر شدن مواضع اوباما در قبال ایران و فشار بر دولت حسین آقا برای اعمال محدودیت های بیشتر میشود. هرچند که ممکن است فعلا این طرح سختگیرانه تصویب نشود ولی جزو اهداف بلندمدت آمریکا هست و بعد از اتمام کارسوریه قطعا نوبت ایران میرسد و با خیال راحت طرح های سخت گیرانه تر را اجرایی میکنند.

 امروز تاثیر منفی مصوبات دولتی بیشتر از ریسک های خارجی بود.بازار با یک صعود کوچک شروع شد و در ادامه بسیاری از گروهها درگیر عرضه های زیاد شدند.اما درمیان این عرضه ها حرکت چند سهم جالب بود.ومعادن از مقاومت خود کم کم عبور کرد و همچنین با خبر عرضه بلوک 17درصدی ذوب طی روزهای آینده ذوب آهن نیز نوسان داد.گفته شده که تا یکی دوروز آینده اطلاعیه عرضه 17 درصد ذوب منتشر میشود.

در سهام فولاد شاهد نزدیک شدن مجدد به سطح حمایتی 350-345 بودیم روی این سهم نظر مثبتی دارم و با توجه به حمایتهایی که میشود انتظار دارم که این سطح دوباره یک نوسان بدهد. ومعادن در صورتی که بتواند بالای سطح 455 دوام بیاورد راهی سطح بعدی در 520 تومان خواهد شد.

شاخص کل امروز به کمک پتروشیمی شیراز توانست بخش زیادی از افت اول وقت خود را جبران کند.تعدیل مثبت شیراز درحد المپیک بوده و باعث بازگشایی ورشد تا نزدیک 570 تومان شده است. در ترکیب سهامداران این شرکت نفت و گاز پارسیان هم دیده میشود که 311 میلیون سهم معادل 12 درصد کل شرکت را در اختیار دارد.و با توجه به افزایش 60 تومانی سود شیراز , بالای 18 میلیاردتومان به سود پارسان افزوده خواهد شد که بازای هرسهم بیش از 7 تومان سود هرسهم پارسان افزایش میابد.

درگروه خودرویی گزارش تولید هفت ماهه منتشر شده که حاکی از کاهش حدود 50 درصدی تولید است.امسال سهمهای بزرگ گروه خودرویی زیان سنگین عملیاتی خواهند داشت و علت روی پا ایستادن این سهمهای بزرگ فقط سرمایه گذاری غیرعملیاتی آنهاست و بس.امروز با انتشار خبر کاهش تولید جو گروه نیز منفی شد. انتظار میرود با وجود این خبر منتشر شده سایپا کمی در این محدوده 100 تومان بازی کند و اگر خبر مثبتی نرسد دوباره شانس خود را برای لمس حمایتهای پایینتر امتحان کند.

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن