شنبه 23 دی

233
telegram nokhbegan-start
شنبه 23 دیReviewed by Tseexpert on Jan 13Rating:
شنبه 23 دی
 
شاخص کل اگر در ابتدای روز یکشنبه بتواند بالای سطح 37300 باقی بماند حداقل تا 37600 صعود خواهد کرد و به یک مقاومت در سطح 37800 نیز نزدیک میشود.شاخص کل اگر قبل از رسیدن به 38000 به پایین برگردد یک الگوی برگشتی نزولی میتواند در آینده تشکیل دهد. در بازار روز چهارشنبه در نیمه اول بازار محتاط عمل میکرد و در دقایق پایانی شاهد نوسان مثبت گروههای بزرگ بازار بودیم بطوریکه پارسان تا بالای 1300 و فولاد تا نزدیک 490 و ومعادن تا 600 تومان صعود کردند.این روند میتواند در اوایل بازار یکشنبه هم وجود داشته باشد اما با نزدیک شدن به مهلت تسویه اعتباری باید انتظار عرضه های بیشتر داشت.
 

درگروه فلزات در فولاد مبارکه الگوهای کوتاه مدت صعودی در روز سه شنبه شکل گرفته بود با ماندن بالای سطح 480 تومان این سهم میتواند تا محدوده 500-505 رشد کند ولی مهمتر از همه در این سهم تثبیت روی 485 است.اگر این سهم بتواند بالای سطح 485 تثبیت شود یک الگوی صعودی خوب در سهم شکل خواهد گرفت.فملی هم که طی چندروز گذشته عرضه های زیادی داشت بشرطی که بتواند 785 تومان را به بالا بشکند یک الگوی صعودی کوتاه مدت تشکیل میشود وگرنه حداقل سطوح 750-760 را لمس میکند.
 

درگروه سنگ آهنی بعد از درجازدن گروه بر اثر اعلام گزارش کاهش تولید آخر بازار شاهد برگشت نسبی بودیم و ومعادن رشد خوبی تجربه کرد ومعادن با تثبیت بالای 585 تومان براحتی میتواند سطح 620 تومان را لمس کند. سه سهم برتر این گروه در ششماهه اخیر توانسته اند تشکیل یک کانال صعودی بدهند و انتظار میرود بتوانند در این کانال صعودی همچنان حرکت کنند.
 

خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

درگروه خودرویی هم گزارشهای منتشر شده تعدیلات منفی پیاپی را نشان میدهد.زامیاد که چندروز پیش متوقف شده بود پیش بینی سال 91 براساس شش ماهه را به 18 ریال کاهش داده است. سایپا هم تعدیل منفی خود را به بازار اعلام کرد این سهم سود خود را با توجه به عدم افزایش قیمتها از اول دی به 65 ریال زیان تغییر داده است.
 

 اما خبر مهمتر از گروه پتروشیمی به بازار رسید جایی که شپدیس افزایش سرمایه 200 درصدی از انباشته را به بازار اعلام کرد که باعث ایجاد هیجان در بازار یکشنبه خواهد شد.پارسان که صعود خوب تا سطح 1300 داشته توانسته یک الگوی صعودی کوتاه مدت با هدف 1340 تشکیل دهد.سرمایه گذاری غدیر هم درصورتی که بتواند قاطعانه سطح 480 را به بالا بشکند یک الگوی صعودی کوچک تشکیل خواهد داد. 
 

قرار بود تا چهارشنبه نمادهای متوقف باز شوند که این امر محقق نشد و شبندر و ذوب را بازنکردند شبندر گزارش خود را منتشر کرده بود و اگر باز میشد احتمالا با عث منفی شدن کل بازار میشد ولی با این وقفه بازار دوباره در ساعت آخر مثبت شد و نوسان داد شاید اگر شنبه این سهم باز شود آن عکس العمل شدیدی که بازار روز چهارشنبه میتوانست نسبت به این سهم نشان دهد را بروز ندهد.
احسان وفادار 

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن