شنبه 25 آذر

189
telegram nokhbegan-start
شنبه 25 آذرReviewed by Tseexpert on Dec 15Rating:
شنبه 25 آذر
شاید تاثیر گذارترین رخداد امروز بازگشایی سرمایه گذاری غدیر بود که بعد از مجمع فوق العاده امروز با بیش از 8 درصد رشد باعث تاثیر مثبت 100 واحدی در شاخص کل شد. با توجه به جو کلی بازار این روزها مجبوریم ابتدا شاخص کل را بررسی کنیم. شاخص کل اگر فردا نتواند به بالای سطح 2970 صعود کند قطعا فرداروز پرعرضه ای با توجه به واگرایی منفی تایمهای پایین خواهیم داشت.از سوی دیگر اگر بتواند در این یکی دوروز بالای 33920 تثبیت شود تارگت الگوی کوچک شاخص سطح 34250 خواهد بود.بنابراین روند معاملات در چند دقیقه ابتدایی بازار همه چیز را روشن خواهد کرد هرچند که به عقیده ما احتمال اینکه در نیمه اول بازار عرضه ها بیشتر از نیمه دوم باشد بیشتر است.
 
دوباره موضوع آزاد سازی قیمت گذاری خودرو برسر زبانها افتاد و حتی باعث شد خودرو صف خرید شود ولی در ادامه طبق معمول بعد از چندساعت این خبر هم تکذیب شد و صف خرید این سهم عرضه و باعث ایجاد جو منفی درگروه شد.هدف الگوی صعودی خودرو سطح 125 تومان بود که امروز به نزدیک آن رسید و بعداز آن صف عرضه شد.خمحرکه که اواخر هفته گذشته بالاخره یک نوسان مثبت خوب داده بود هم تحت تاثیر همین جو باعرضه روبروشد.کسانی که آخر هفته گذشته این سهم را نفروخته بودند نهایتا امروز فرصت فروش داشتند چون این سهم درتایم روزانه واگرایی منفی تشکیل داده است و احتمالا دوباره به سطح 100 تومان برخواهد گشت.
 
خکاوه امروز در دامنه 4 درصد منفی معامله میشد و حمایت میانمدت سهم سطح 55 تومان محسوب میشود و اگر این سطح شکسته شود یک الگوی نزولی بزرگ در سهم شکل خواهد گرفت که البته احتمال عمل کردن آن کاملا بعید است لذااین سهم رادر معاملات فردا تحت نظر بگیرید و محدوده 55-57 تومان میتواند منجر به نوسان درسهم شود.
 
درگروه هلدینگ بازگشایی غدیر بارشدخوبی روبروشده تارگت الگوی صعودی وغدیر همین سطح 415 تومان بوده است.اگر این سهم در معاملات فردا نتواند به بالای 415 تومان صعودکند در کوتاه مدت اصلاح قیمتی خواهد داشت هرچند منکر ظرفیت بالای سهم قبل از مجمع نیستیم و شکار بموقع سهم میتواند موجب سودهی شود.
 
در سنگ آهنی ها کگل با توجه به تعدیل مثبتی که روز چهارشنبه به بازار ارائه کرده بود حتی توانست امروز تشکیل صف خرید بدهد. ومعادن هم که به تارگت الگوی نزولی رسیده بود برگشت و نوسان داد.ومعادن اگر بتواند به بالای سطح 540 تومان صعود کند تشکیل یک الگوی صعودی کوتاه مدت هم خواهد داد.
احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

1 نظر

نطر گذاشتن