شنبه 27 آبان

269
telegram nokhbegan-start
شنبه 27 آبانReviewed by Tseexpert on Nov 17Rating:
شنبه 27 آبان 
روز دوشنبه بلوک 17 درصدی شبندر عرضه میشود و یکی از علتهای هیجان بالا در این سهم نیز همین هست.این سهم طبق انتظار به تارگت 330 هم رسید و اگر این سطح شکسته شودالگوی صعودی بزرگتر با تارگت 380 تشکیل میشود. بنظر میرسد بعد از پایان برگ برنده این سهم کم کم متعادل شود.تغییر نرخ تسویه خوراک پتروشیمی ها باعث شده که اخبار مثبت زیادی پیرامون پالایشگاهی ها منتشر شود و حتی درمورد شبندر از سود 100 تومانی هم صحبت شده ولی باید ببینیم دولت با پالایشگاهها نیز به همان نرخ جدید تسویه میکند یا اصلا نرخ تسویه را برای آنها تغییر میدهد.احتمال دوم یعنی اینکه قیمت تسویه با پالایشگاهها افزایش یابد زیاد است ولی میزان آن هنوز مشخص نیست.
 
 امروز معاون بورس اعلام کرد بلوک بترانس که قرار بوده در بورس عرضه شود با توجه به شکایت یکی از شرکتهای طرف قرارداد با این شرکت به دادگاه عرضه نخواهد شد و موجب به صف فروش رفت این سهم شدو البته چندبار این صف جمع شد ولی سازمان خصوصی سازی اعلام کرده روز دوشنبه حتما این بلوک عرضه میشود برای این سهم فعلا 200 تومان سطح حمایتی است.
 
احتمالا بعد از دهه اول محرم برای طرح سوال احمدی نژاد را به مجلس ببرند و با توجه به اظهارات رهبری هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد. در یک کشور جهان سومی مثل مصر وقتی در یک جاده چند دانش آموز تصادف منجر به فوت میکنند وزیر این کشور استعفا میکند که برای ما ایرانیها خیلی عجیب است.بحث جدید بازار درمورد نرخ دلار در بودجه سال 92 است. اگر نرخ دلار در بودجه 92 بالای 2000 تومان تصویب شود باید انتظار داشته باشیم که صنایعی که تولیداتشان در داخل کشور به فروش میرسد و وارداتی ندارند در کورس توجه فاندامنتالیست های بازار قرار بگیرند چون به احتمال زیاد قیمت محصولاتشان مجوز افزایش قیمت خواهند گرفت. همانطور که باصعود نرخ ارز در بازار از اوایل تابستان روند افزایش نرخ محصولات به مجوزهای پیاپی به سیمانیها شروع شد و تا همین اواخر حتی به گروه غذایی نیز مجوز افزایش قیمت داده شده و ازاول آبان قیمتهای جدیدی اعمال شده که شاید اثر آن را در گزارشهای مالی بعدی ببینیم.
 
درهمراه اول همانطور که اکثر فعالان بازار انتظار داشتند اینقدر خبرهای مثبت یکدفعه به سهم رسید که موجبات صعود امروز را فراهم کرد و حتی از سطح 4600 هم فراتر رفت. اگر گزارش دیروز را مطالعه کرده باشید با توجه به نوسان منفی شدید نرخ محصولات پتروشیمی فلزی و معدنی پیش بینی شده بود که بازار به فاز استراحت برود.
 
امروز درگروه فلزات شاهد افت زیادی بودیم.فولاد به سطح 350 برگشت که البته در باند 345-350 حمایت قوی دارد باید منتظر واکنش بازار به این سطح بمانیم. اگر فردا این باند حمایتی شکسته شود یک الگوی نزولی کوچک تشکیل میشود و تارگت این الگو سطح 325-330 خواهد بود جالب است بدانید اگر این سطح هم شکسته شود یک الگوی نزولی بزرگتر تشکیل میشود. چندروزی است که قدرت سهم هم کاهش پیدا کرده است.
 
در وصندوق که الگوی برگشتی واضحی وجود داشت شاهد افت سنگین بعد از تشکیل این الگو بودیم و بنظر میرسد بزودی تارگت 210 تومان را لمس کند.در سرمایه گذاری غدیر اگر سطح 450 با قدرت به بالا شکسته شده بود یک الگوی صعودی کوچک سهم را تا سطح 470 پیش میبرد ولی امروز نزولی بود.این سهم باندحمایتی قوی 435-440 را پیش رو دارد و درصورتی که این باند شکسته شود تا سطح 415 تومان افت خواهد کرد.امروز شاید روند تسویه اعتباری ها کمی بر جو منفی بازار افزود از فردا ممکن است این جو منفی کمتر شود ولی با توجه به اینکه هنوز خبر مثبتی به بازارنرسیده همچنان احتمال ادامه واکنش منفی بازار به افت شدید قیمتها در بورس کالا زیادهست.
احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن