شنبه 28 بهمن

245
telegram nokhbegan-start
شنبه 28 بهمنReviewed by Tseexpert on Feb 16Rating:
شنبه 28 بهمن

بازار امروز تحت تاثیر عرضه های اولیه مداوم با کمبود نقدینگی آخرماه مواجه بود و بتدریج عرضه ها در بازار افزایش یافت.از رخدادهای امروز میتوان به بازگشایی خودرو درمحدوده 100 تومان اشاره کرده که بعد از اعلام زیان 39 تومانی به این روز افتاده است.

شیران هم تعدیل مثبت خود را به بازار اعلام کرد در گزارش جدید 1450 تومان سود محقق شده است. با نزدیک شدن به اسفندماه پیش بینی سال 92 شرکتها کم کم به بازار ارائه میشود که مقارن شده است با عرضه های متعدد بورس در ماه پایانی. سال گذشته هم به چنین رویه ای مواجه شدیم و سرعت گیر شاخص در این مقطع عرضه های اولیه بود.گمانه زنی ها از عرضه دو شرکت دیگر در اسفند خبر میدهند که این یعنی درکوتاه مدت موج صعودی بزرگی در بازار نداریم و صرفا باید به نوسانات 8-12 درصدی در سهمها بسنده کرد البته از این قاعده باید چندگروه پالایشگاهی غذایی و قندی را استثنا کنیم.درحوزه سیاسی سخنرانی های انجام شده که مدام در اخبار داخلی پررنگ نشان داده میشود ناامید کننده بود و هیچ چشم انداز مثبتی برای مذاکرات فوریه باقی نمیگذارد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

غدیر که هفته آینده مجمع تقسیم سود برگزار میکند امروز هم پرعرضه بود درروزهای آینده نزدیک شدن این سهم به محدوده 455-460 میتواند باعث افزایش تقاضا و نواسانات مثبت در سهم شود. بنظر میرسد با روند عرضه های اولیه بخش زیادی از سرمایه بازار در چند سهم پالایشگاهی بلوکه شده است و آزاد شدن این میزان نقدینگی میتواند به باقی بازار بیشتر کمک کند.

وصندوق هم که زیرمجموعه هایش یکی یکی در بورس عرضه میشوند دوباره به محدوده زیر 350 رسیده است که درصورتی که بالای این سطح برنگردد دوباره میتواند باعث افت بیشتر تا حمایت بعدی شود.علت تکنیکال عرضه های امروز سهم واگرایی منفی بود که منجر به منفی شدن سهم شد.درصورت تایید یک الگوی هارمونیک کوچک باید شاهد افت تا هدف این الگو در 330 باشیم.

وبانک دوباره به کف کانال خود رسیده و احتمال حمایت مجدد در محدوده 245-250 درسهم هست لذا تا زمانی که این حمایت بطور کامل شکسته نشده همچنان میتوان روی این سطح حساب کرد.در شاخص کل با توجه به رشد کم امروز همچنان خطر واگرایی منفی وجود دارد.احتمال دارد با نزدیک شدن به عرضه ها در بورس کالا ورق بازار مجددا برگردد.

احسان وفادار 

 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن