شنبه 29 مهر

263
telegram nokhbegan-start
شنبه 29 مهرReviewed by Tseexpert on Oct 21Rating:

بسته شدن فولاد مبارکه و فولاد خوزستان برای تعدیل مثبت موجب ایجاد جو هیجانی شدیدی در بازار شد بطوری که بسیاری از سهمهای بزرگ بازار تشکیل صف خرید دادند. شاخص کل نیز با یک صعود بزرگ به تارگت 29750 خیلی زود رسید و بسوی تارگت بعدی در 31700 حرکت کرد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

بنظر میرسد روند هیجانی امروز با قدرت کمتر طی روزهای آینده ادامه پیدا کند. بازگشایی بانک ملت هم امروز به کمک شاخص آمده بود. بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است ایران دور جدید مذاکرات را شروع کند.روز چهارشنبه نمودار کاما و یک الگوی صعودی در این سهم را روی بلاگ گذاشته بودم دیدید که این سهم امروز صف خرید شد و به سمت هدف خود حرکت کرد.

 بنظرم اشکالی ندارد که از روی دست دیگران خرید کنید فقط علت خرید طرف مقابلتان را متوجه شوید و خرید کورکورانه نداشته باشید تا درصورت افت دست پاچه نشوید.صعود نرخ دلار باعث تعدیلهای سنگین در گزارشهای نه ماهه خواهد شد کما اینکه بر اساس نرخ مبادله ای دلار هم شرکتها در گزارش ششماهه تعدیلهای خوبی خواهند داشت. بنابراین این روند شاید تا رسیدن گزارشهای نه ماهه به بازار با فراز و نشیب دنبال شود.یعنی این پنج ماه باقیمانده از سال افتهای شدید در بازار احتمالا نخواهیم داشت و سهامدار هرگروهی بغیر از خودرویی ها هستید در این پنج ماه ضرر زیادی نخواهید کرد.

 اوراق اختیار تبعی وبملت امروز با نرخ تضمین 120 و فردا اوراق اختیار تبعی مپنا با نرخ تضمین 185 منتشر میشود. گسترش بیمه سهمها موج کاهش چشمگیر ریسک کل بازار خواهد شد.اگر یادتان باشد در کنار رشد نرخ دلار بیمه شدن چند سهم نیز در برگشت بازار در شهریورماه نقش چشمگیری داشت.

احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن