شنبه 30 دی

248
telegram nokhbegan-start
شنبه 30 دیReviewed by Tseexpert on Jan 19Rating:
شنبه 30 دی

روند محافظه کارانه یا دستوری گزارشهای نه ماهه باعث تشکیل صفهای فروش نمادهای متعدد شد که جمع کردن موقت این صفها باعث ریزش شاخص و ورود مجدد به باند 37000 شد. فعلا حمایت مهم سطح 37750-37800 محسوب میشود ولی با توجه به نزدیک بودن به این سطح احتمال شکسته شدن این سطح هم بعید نیست.شاخص کل در تایم روزانه واگرایی منفی داده و قطعا فردا بازار منفی خواهد بود.درکوتاه مدت شاید نهایت افت شاخص تاسطح 36800-37000 باشد.بهرحال با توجه به خریدهای حقوقی ها در نمادهای مطرح احتمالا بازار فردا کمی متعادل تر از بازار امروز باشد ولی حداقل تا دوشنبه نباید انتظار زیادی از بازار داشت. استراحت بازار در هفته اول بهمن به نفع بازار خواهد بود اما با توجه به مجامع پایان ماه چند نماد بزرگ بازار انتظار ریزش زیادی در کلیت این سهمها ندارم و صرفا شرایط فعلی را واکنشی منطقی به گزارشها میبینم خود ما هم وقتی گزارش فولاد را دیدیم از این گزارش دستوری که قیمتهای فروش را اینقدر پایین درنظر گرفته بودند تعجب کردیم.از سوی دیگر مذاکرات شکسته خورده باعث رشد قیمت ارز و طلا در بازار شده است.

اما امشب گروه پتروشیمی با یک خبر بد دیگر مواجه شد و آنهم لغو مجمع عمومی فوق العاده شپدیس است که قرار بود فردا برگزار شود با این حساب شپدیس که بابت افزایش سرمایه 200 درصدی توانسته بود رشد خوبی کند با این اقدام مافیایی عملا از رشد بیشتر باز خواهد ماند و موجبات ایجاد جو منفی تر را فراهم میکند.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

از جمله گزارشات مهم دیگری که امروز منتشر شد پیش بینی سود سال مالی 91 بر اساس نه ماهه ذوب آهن بود که نه تنها از تعدیل مثبت انتظاری بازار خبری نیست بلکه باز چندریال از سودهم کم شده است این اقدام درصورت بازگشایی نماد ذوب باعث تشکیل صفهای فروش خسته کننده خواهد شد. احتمال دارد با ارائه این گزارش فردا ذوب بازگشایی شود که در این صورت صددرصد شاخص کل حمایت نزدیک خود را خواهد شکست.

در فولاد در پیش بینی امروز اشاره کرده بودم که شکسته شدن 500 یک الگوی نزولی را تایید میکند امروز این سطح به پایین شکسته شد و هدف الگوی نزولی سطح 480 تومان محسوب میشود در این سهم تا زمانی که سطح 470 تومان به پایین شکسته نشده الگوی صعودی میانمدت معتبر باقی خواهد ماند.در فولاد و فملی یکی دوباره صفهای فروش جمع شد اما دوباره تشکیل صف فروش سنگینی دادند و فردا هم تاثیر منفی زیادی روی شاخص خواهند داشت.

درگروه تجهیزاتی شاهد گزارش نسبتا خوب فاذر بودیم که بیش از 80 درصد بودجه خود را در نه ماهه پوشش داده است و از سطح 200 تومان برگشته و تشکیل صف خرید داده است.درحال حاضر این سهم اگر بالای 208 باقی بماند که خواهد ماند یک الگوی صعودی با هدف 220 تومان در سهم تشکیل خواهد شد.

درگروه خودرویی هم اخبار مربوط به محاسبه قیمتها بر اساس دلار مبادله ای باعث تشکیل صفهای خرید شده است.در سایپا یک الگوی هارمونیک شکل گرفته که هدف نزدیک آن محدوده 100 تومان محسوب میشود و درصورت عبور از این سطح هدف دوم این الگو سطح 115-118 تومان خواهد بود.سایپا در یک کانال نزولی بلند مدت درحرکت است که سقف این کانال محدوده 125-130 محسوب میشود.

 احسان وفادار

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن