شنبه 5 اسفند

256
telegram nokhbegan-start
شنبه 5 اسفندReviewed by Tseexpert on Feb 23Rating:
شنبه 5 اسفند
بیکباره عرضه ها در بازار امروز سنگین شد که شائبه اخبار سیاسی بد بوجود آمد اما هنوز خبر سیاسی که منجر به این حجم عرضه شود منتشر نشده و تنها شایعه بازداشت یک نفراز مدیران پیچیده که هیچ منبع موثقی هنوز تایید نکرده. فعلا این حجم عرضه را به پای عرضه اولیه دوشنبه میگذاریم.در پیش بینی امروز هم گفته بودم نیمه دوم بازار شنبه یا بازار یکشنبه عرضه های زیادی خواهیم داشت که این امر امروز اتفاق افتاد.

اگر عرضه اولیه نفت پاسارگاد که روز دوشنبه انجام میشود بین قیمتهای 1800-2200 تومان عرضه شود بین 55 تا 65 میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارد و پیشنهاد میشود اگر قصد خرید سهام با بنیادی خوب دارید به روز دوشنبه و قبل از عرضه اولیه موکول کنید چراکه بازار خود را برای عرضه آماده خواهد کرد.شاخص کل هم همانطور که پیش بینی شد قدرت عبور از ضلع بالای مثلث را نداشت و نزولی شد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امروز روز بازگشایی های جالب بود.قپیرا با بیش از 20 درصد مثبت بازگشایی شد علت این موضوع هم گزارش تعدیل اخیر شرکت به 178 تومان بود.شبهرن هم بعد از تعدیل با 16 درصد مثبت بازگشایی شد.از سوی دیگر فراور با 12 درصد منفی و ومعادن با 5 درصد منفی و فاسمین با 8 درصد منفی باز شدند.اتفاقی که امروز به واسطه جمع آوری صفهای فروش و بازگشایی نمادها افتاد این بود که حمایت 38400 در شاخص کل شکسته شد و اگر فردا بالای این سطح در ابتدای وقت برنگردد نمیتوان انتظار زیادی از بازار داشت. 

درگروه فلزات در فولاد مبارکه دوروز است که روند کوتاه مدت به نزولی تغییر کرده است و مدام الگوهای نزولی کوچک تشکیل شده است در آخرین الگوی نزولی هدف 465 محسوب میشد اما فردا سطح حمایتی 455-460 برای سهم مهم است و اگر این سطح عمل نکند بازهم یک افت تا سطح 440 تومان خواهیم داشت کف مثلث فولاد درحال حاضر سطح 410 تومان محسوب میشود که شاید افت تا این محدوده دور از انتظار باشد اما اگر نگاهی به نمودار میانمدت این سهم کنیم متوجه میشویم که اگر فولاد زیر 460 برود و پایینتر از این سطح تثبیت شود در تایم میانمدت هم یک الگوی نزولی تشکیل خواهد شد بهرحال نرخ محصولات در بورس کالا دوباره میتواند درکوتاه مدت موجبات برگشت سهام را فراهم کند.

 درگروه پتروشیمی هم شاهد روند منفی بودیم هرچند که در برخی دقایق مثبت بودند و فرصت فروش محسوب میشد.شپدیس در برخی دقایق تا کمتر از 5000 تومان هم افت کرد.شپدیس در تایم روزانه یک الگوی نزولی دارد که اگر زیر 5200 باقی بماند هدف این الگو 4850 تومان در مرحله اول خواهد بود.در تایم هفتگی هم الگوی مشابهی دیده میشود. یکشنبه یا دوشنبه بودجه 92 به مجلس میرود و نرخ دلار در بودجه تکلیف نوسانات گروه پالایشگاهی و قندی و غذایی را مشخص تر میکند.

 احسان وفادار
bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن