تحلیل تکنیکال در کنار بررسی شایعه
telegram nokhbegan-start
تکنو شنیده (صنايع‌ريخته‌گري‌ايران‌ (خريخت)-پتروشيمي جم (جم)-سرمايه گذاري گروه توسعه ملي (وبانك)---سرمايه‌گذاري‌ سپه‌ (وسپه))Reviewed by سعید اشتری on Oct 15Rating:

 

تکنو شنیده به این موضوع می پردازد که ایا شایعات و شنیده های مثبت در مورد یک نماد میتواند باعث رشد در نمودار قیمت شود یا اینکه نمودار قیمت حرف خود را میزند و به راه خود ادامه میدهد ؟


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

صنایع‌ریخته‌گری‌ایران‌ (خریخت) :

 خریخت خبرهایی از تعدیل مثبت شرکت ناشی از افزایش تولید و همچنین افزایش سرمایه ۸ برابری شرکت بگوش میرسد

ابتدا این سهم را در بازه بلند مدت (( ماهیانه )) بررسی میکنیم

سه اندیکاتور مهم : استوکاستیک ؛مک دی و RSI در نمودار بلند مدت صعودی هستند که نشان از رشد سهم در اینده میباشند.

 

KHERIKHT

حال به بررسی نمودار در بازه زمانی کوتاه مدت ((  نمودار روزانه)) می پردازیم:

در نمودار روزانه میبینیم که قیمت پس از کاهشی که از قیمت301 تومان تا قیمت 156 تومان داشت    با صعودی شدن اندیکاتور استوکاستیک و خروج از محدوده اشباع فروش  روند صعودی خود را اغاز کرده و   تا قیمت 226 تومان رشد کرد.

پس از رشد تا قیمت 226 تومان ؛برای اینکه   قیمت بتواند نیروی دوباره برای صعود داشته باشد شروع به تصحیح کرده و طی یک حرکت زیگزاگ تا قیمت  171 تومان کاهش پیدا کرد.

سهم هم اکنون در حال تکمیل موج صعودی پس از اخرین کاهش قیمت تا 171 تومان میباشد .

اولین هدف قیمتی مقاومت   262  تومان است که  که محدوده مهمی برای سهم است  که در صورت شکست مقاومت بعد 272 تومان میباشد و سپس 288 تومان و

در صورت شکست قیمت 299 تومان که قله تاریخی قیمت است مقاومت خیلی مهمی برای سهم است.

نزدیکترین حمایتی هم که برای سهم وجود دارد قیمت  221 تومان و سپس قیمت 211 تومان می باشد است.

باتوجه به رسیدن اندیکاتور استو کاستیک روزانه به محدوده اشباع خریدامکان بازگشت سهم از قیمت262 تومان زیاد است.

در صورتی که قیمت از هریک از مقاومت های خود باز گردد با توجه به صعودی بودن روند بلند مدت   باید بدنبال فرصت های خرید بود .

خرید سهم باتوجه به روند کلی صعودی از ریسک کمی برخوردار است .

kherikht 1

 

 

پتروشیمی جم :

در جم خبرهایی از افزایش تولید اتیلن در صورت تامین مناسب نرخ خوراک بگوش می رسد.

این سهم در پایین نمودار تشکیل الگوی مثلث داد و پس از شکستن سقف الگو در قیمت840 تومان؛شروع به صعود کرد ولی نتوانست به سقف تاریخی قبل در قیمت 1043 تومان برسد ودر قیمت 980 تومان متوقف شد وپس از اینکه دوبار درعبور از قیمت 980 تومان ناکام ماند  اکنون با رسیدن اندیکاتور استو کاستیک و R S I به محدوده اشباع  خرید در حال باز گشت از سقف 980 و ورود به روند کاهشی است.

در صورتی که قیمت بتواند سقف دوقلوی ایجاد شده در قیمت 980 تومان رابشکند مقاومت 1043 تومان را پیش رو دارد .

اگر قیمت نتواند صعود کند و به کاهش ادامه دهد مهمترین حمایت قیمت  896 تومان است که در صورت شکست 896 تومان به طرف پایین قیمت به سوی اهداف بعدی پیش خواهد رفت.

JAM
سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانک) :

شنیده شده وبانک می خواهد افزایش سرمایه ای تا مرز ۲۰۰۰ میلیارد تومان را در کوتاهترین زمان ممکنه در راه داشته باشد.

در نمودار هفتگی  میبینیم که سهم موج سوم خود را تکمیل کرده است و در عین حال واگرایی نزولی سه گانه با اندیکاتور استوکاستیک وR S I داده  شده است.

VABANK

در نمودارروزانه این شرکت میبینیم

پس از این که  خط روند ی که چهار بارتوسط کاهش  قیمت از بالا  لمس شده بود و نقش حمایتی مهمی داشت در   385 تومان  شکسته شد   قیمت دوبار برای عبور  وباز گشت دوباره به روند صعودی   به طرف خط روند در قیمتهای 435 تومان و 512 تومان  بازگشت(( پول بک )) کرد ولی نتوانست   این خط را که اکنون نقش مقاومتی پیدا کرده است را  بشکند و به طرف پایین برگشت و روند کاهشی خودراادامه داد.

نزدیکترین مقاومت   قیمت 461 تومان و نزدیکترین حمایت قیمت 431 تومان میباشد که در صورت شکست هریک قیمت به طرف اهداف بعد حرکت میکند

VABANK 1

سرمایه‌گذاری‌ سپه‌ (وسپه) :

 

 

 گفته می شود زمین های لواسان وسپه ۴۶ هزار مترمربع است که پس از کسر مقداری زمین بابت خیابان بندی ۲۱ قطعه ۲۰ باقی می ماند که قیمت هزار متری از آنهر مترمربع از آن رقمی در حدود ۴ تا ۵٫۵ میلیون تومان می باشد.

سهم سرمایه گزاری  سپه دارای یک مقاومت در قیمت 249 تومان میباشد.

از انجا که روند سهم صعودی است احتمال شکسته شدن قیمت 249 تو مان بسیار زیاد است.

باشکسته شدن خط روند به طرف بالا  این سهم وارد روند صعودی شده و به طرف اهداف بالاتر خواهد رفت

ولی اگر قیمت نتواند صعود کند  و کاهش یابد  اولین حمایت 225 تومان خواهد بود که در صورت شکست به طرف حمایتهای بعد پیش خواهد رفت.

در تحلیل های بعد حمایت و مقاومتهای اینده سهم را بازگو میکنیم.

 

vasepah

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن