صنعت سیمان و ابهامات ..!!

243
telegram nokhbegan-start
صنعت سیمان و ابهامات ..!!Reviewed by Khalili on Jun 11Rating:

از صنعت سیمان نیز خبرهایی از کاهش صادرات را داشته ایم. این کاهش صادرات را در موارد زیر می توان جستجو کرد:

* نشریه گلوبال سمنت اعلام کرد که سیمان ایران به 24 کشور جهان صادر می‌شود و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 2013 صادرات سیمان ایران به 18 تا 20 میلیون تن برسد و جای آمریکا را در جایگاه سوم تولید سیمان پس از چین و هندوستان قرار بگیرد. یکی از مقاصدی که برای صادرات سیمان است کشور عراق می باشد که این کشور اعلام نموده که از تاریخ 10 تیز ماه، واردات سیمان از ایران را ممنوع خواهد کرد. این کشور قصد دارد که صنعت سیمان خود را با کمک امریکا خود از تولیدکنندگان بزرگ است، احیا کند. بنابراین می توان انتظار داشت که در کوتاه مدت با کاهش صادرات روبرو شویم.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

* از طرف دیگر تعرفه های گمرکی است که کمی دست شرکت های سیمان را در صادرات بسته است. در برخی موارد بار سیمان از سمت کردستان عراق به بغداد و شهرهای اطراف صادر می‌شود و از آنجا که تعرفه صادراتی پرداختی به این گمرک بسیار کمتر از گمرک ایران است و حدود 9 دلار اختلاف دارند، صادرات سیمان در آن جا بهتر پیش می‌رود.

بنابراین خبرها، ابهام در گروه سیمان بالاست. برخی ها حتی از افزایش مجدد نرخ سیمان سخن به میان می آورد که می تواند به عنوان شایعات هم تلقی گردد. از طرف دیگر افزایش نرخ انرژی در صنعت سیمان در سال جاری و یا در قانون دو هدفمندی هنوز مشخص نیست. این موارد ابهام را در این صنعت افزایش می دهد.

به نظر می رسد که شرکت هایی که به کشور عراق نزدیک هستند و بیشتر صادراتشان به این کشور بوده است، بیشتر تحت تاثیر این اخبار واقع می شوند.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن