ضمیمه بر بام بازار

280
telegram nokhbegan-start
ضمیمه بر بام بازارReviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 15Rating:

 

زامیاد


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در سال 91 بعد از چند مرحله کاهش سود خود بالاخره زیان ده شد.شرکت در 12 ماهه واقعی سال 91 زیان 195 ریالی محقق کرده است این در حالی ست که قبل از این برای سال 91 مبلغ 18 ریال به ازای هر سهم پیش بینی کرده بود.
افت تولید و فروش در سه ماهه پایانی سال قبل علت زیانده شدن شرکت می باشد.زامیاد در پیش بینی اخیر خود پیش بینی تولید 33،519 دستگاه خودرو را نموده بود که در 12 ماهه واقعی 30548 دستگاه تولید کرده است.در مقدار فروش نیز بیش از 58 هزار دستگاه از بودجه عقب تر بوده است.

شرانول

که در صورت های مالی واقعی و حسابرسی نشده مبلغ 2225 ریال به ازای هر سهم محقق کرده بود در گزارش حسابرسی شده 240 تومان محقق کرده است و سود خود را 8 درصد دیگر رشد داده است.کاهش جزئی بهای تمام شده و افزایش جزئی هزینه های اداری و البته رشد ناچیز سایر درآمده های عملیاتی علت تغییر سود شرکت بوده است.

شرکت لیزینگ غدیر

شرکت لیزینگ خودروی غدیر، طی اطلاعیه شفاف سازی از منتفی شدن فروش املاک مازاد خود خبر داده است.به دلیل عدم مراجعه مشتری مناسب برای خرید املاک مازاد شرکت و اعتقاد مدیریت شرکت مبنی بر رشد قیمتی املاک فوق طی سنوات اتی از فروش املاک فوق در سال جاری منصرف شده است.لازم به ذکر است، ولغدر برای سال 92 سود 220 ریالی را اعلام نموده بود که حدود 82 ریال آن مربوط به فروش املام فوق بوده است.بدین ترتیب، شاهد کاهش 82 ریالی سود ولغدر ناشی از منتفی شدن فروش املاک فوق و رسیدن سود شرکت در سال 92 به سطوح138 ریال خواهیم بود.

شبندر

سود هر سهم که طی صورتهای مالی ۱۳۹۱ ارائه و تا کنون انتشار نیافته است به قوت خود باقی و تغییری نخواهد داشت ، لذا کسر ۱۷۴ ریال سود سال مالی ۱۳۹۱ این شرکت کاملا منتفی و کم لن یکن تلقی میگردد.

پیروز باشید.


bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیتعدیل منفی دو شرکت خودرویی
نوشته بعدیضمیمه بر بام بازار
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن