عطش یک خبر خوب در بازار احساس شد…

507
telegram nokhbegan-start
عطش یک خبر خوب در بازار احساس شد...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 22Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام به دوستان و خوانندگان؛

بر آن شدیم تا نگاهی جزیی وار داشته باشیم:

به نقل از بورس 24

1) به نظر می رسد بازار تا دور بعدی مذاکرات به احتیاط و انتظار خود ادامه دهد چرا که همچنان حجم معاملات نشان از عدم آمادگی بازار برای یک پرش مناسب دارد. توجه داشته باشید که از نظر بنیادی ، وضعیت بازار به دلیل فشار بر تولیدکنندگان و عدم اجازه افزایش نرخ به آن ها ، ( در کوتاه مدت ) بسیار سخت گیرانه است، اما در بلند مدت شرکت ها به سمت کارایی و راندمان بالاتر پیش می روند. شرکت های بورسی باید کاراترین و پر بازده ترین شرکت های یک کشور باشند. در واقع ویترین اقتصادی هر کشوری بورس آن کشور است.

2) کاهش جدی حجم معاملات نشان از 2 عامل دارد : 1) خروج فروشنده های افراطی 2) عدم وجود خریدار های بزرگ. و تا زمانی که عامل دوم مرتفع نگردد بازار بی رمقی را خواهیم داشت.

3) حواشی بازار

الف) در خبر های مرتبط با مذاکرات هسته ای ، پنجمین دور از مذاکرات وین هم به پایان رسید. وزیر خارجه ایران درباره مذاکرت گفت:‌ این مذاکرات بسیار فشرده بود و در برخی موارد اختلاف نظر در مورد محتوا و هم درباره نحوه نگارش وجود دارد فعلا درباره عنوان و چارچوب کلی تفاهم وجود دارد اما درباره موضوعات اساسی عموما درباره محتوا و نحوه نگارش اختلاف وجود دارد. وزیر خارجه ایران گفت: با توجه به اینکه یک دهه از این موضوع می‌گذرد این مسائل قابل پیش بینی بود و احساس من این است که طرف مقابل با اراده‌ ای جدی وارد میدان مذاکرات نشده است. ظریف اظهار داشت: ایران بر اساس سیاست ‌هایی که دارد و بر اساس آنچه که توافق شده ، راه حل‌هایی را پیشنهاد داد تا بتوانیم به برنامه جامع اقدام مشترک برسیم تا نگرانی‌ برخی کشورهای جامع بین ‌المللی برطرف شود. ظریف ادامه داد: با توجه به توافق قبلی از روز دوم جولای به وین خواهیم آمد و تا زمانی که مذاکره مفید و مورد نیاز باشد مذاکره را ادامه می ‌دهیم و امیدوار هستیم با واقع بینی طرف مقابل به نتیجه برسیم.

ظریف در رابطه با متن پیش نویس گفت : ما در این دور بر روی نگارش کار کردیم. ولی هنوز نمی‌توانیم بگوییم متنی وجود دارد. در برخی مسایل هم درباره محتوا و هم نحوه نگارش اختلاف نظر است. فعلا درباره عنوان توافق داریم همچنین درباره یک چارچوب کلی و بخش زیادی از مقدمه اختلاف اساسی نیست اما درباره محتوا و نحوه نگارش اختلاف ‌نظر است. او درباره مهم ترین اختلاف نظرها و پرانتز‌های متن گفت : این متن شاید بیشتر از کلمات پرانتز دارد. امیدواریم تا 2 هفته دیگر همه با واقع‌ بینی وارد شوند. ظریف درباره احتمال تمدید چند هفته ‌ای مذاکرات گفت : ما باید ظرف یکسال به توافق جامع برسیم و دوران اقدامات مقدماتی ۲۹ تیر تمام می ‌شود و برای تمدید ، 2 طرف باید اقداماتی را انجام دهند که نیاز به توافق دارد. صحبت های ظریف نشان از آن دارد که طرفین در تلاش برای رسیدن به توافق هستند که البته در این راه چالش های عمیقی هم دارند اما همین که در دوره بعدی قرار است مذاکرات خود را به صورت فشرده و تا زمان مشخص شدن توافق ادامه دهند ، می تواند نشانه مثبتی برای حل شدن این بحران غیر ضروری باشد.

ب) دیپلمات های نزدیک به تیم مذاکره کننده می گویند روند نگارش کند بوده اما پیشرفت داشته اند .این احتمال نیز وجود دارد که اختلاف اصلی در نگارش متن توافق درباره میزان غنی سازی باشد. آنچه مسلم است متن در حال نگارش دارای نکات اختلافی بسیاری است که به گفته وزیر امور خارجه در پرانتزها به آن پرداخته می شود.

ج) در خبری دیگر ، مایکل مان سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: ما ایده‌ هایی را با طرف ایرانی درباره شماری از موضوعات رد و بدل کردیم و فرآیند نگارش پیش نویس را آغاز کرده ایم. وی گفت: مدیران سیاسی گروه 1+5 پنجشنبه هفته آینده در بروکسل به بحث درباره برنامه هسته ‌ای ایران می‌ پردازند.

د) در خبری دیگر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پنجمین گزارش ماهانه خود بر پایبندی ایران به تمامی تعهدات در توافق ژنو تأکید کرده است. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این گزارش، از بین رفتن تمامی ذخیره اورانیوم غنی شده بر اساس توافق موقت هسته ‌ای ایران و 1+5 را تأیید کرده است.در این گزارش آمده است: پس از شروع مهلت اجرایی توافق‌نامه ژنو از 30 دی ماه سال گذشته، ایران بیش از 97 درصد از اورانیوم با غنای 20 درصد خود را به اورانیوم با درصد غنای کمتر و بخشی دیگر را به اکسید تبدیل کرده است. در ادامه این گزارش، آژانس خبر می ‌دهد که ایرانیان با وجود همکاری‌، هنوز کار تبدیل اورانیوم با غنای 5 درصد به پودر اکسید را آغاز نکرده اند.

ه) با اتمام این دور از مذاکرات ایران با 1+5 ، رییس جمهور کشورمان ، تعامل سازنده با دنیا را از عوامل توسعه و پیشرفت کشور خواند و گفت: حرکت ما به سمت روندی است که نتیجه برد – برد برای ایران داشته باشد و دولت طی 10 ماه گذشته موفق به تامین منافع ملت ایران در منطقه و جهان شده است و توانسته زمینه های تحریم را آرام آرام مرتفع کند. چهره امروز ایران در دنیا و نزد افکار عمومی کاملا متفاوت با گذشته است و این باعث شده تا کارآفرینان بسیاری برای حضور و سرمایه گذاری در ایران اعلام آمادگی کنند به نحوی که امروز ما حتی پیش نویس قراردادهایی را با آن ها امضا کرده ایم.

و) در حاشیه خبر ها ، جدال داعش با عراق همچنان ادامه دارد. روزنامه آمریکائی «وال استریت ژورنال» نوشت : کاخ سفید به این نتیجه رسیده است که نخست وزیر عراق به دلیل ناتوانی در ایجاد یکپارچگی بین طوایف عراقی باید کناره‌ گیری کند. این روزنامه می افزاید: کاخ سفید متقاعد شده است که حضور نوری المالکی به عنوان رهبری شیعه نمی ‌تواند به ایجاد آشتی بین اقوام اکثریت با اقلیت سنی و ایجاد ثبات در عراق کمکی کند. امیدواریم این مشکل عراق هم به زودی حل شود چرا که آرامش منطقه نقش بسزایی در اقتصاد و سیاست کشور های همسایه خصوصا ایران ایفا می کند. علت اصلی افزایش جهانی قیمت نفت مربوط به حملات تروریستی داعش می باشد.

ز) در خبر های اقتصادی ، وزیر نفت با انتقاد دوباره از سیاست‌های نفتی آمریکا از مذاکرات جدید با غول ‌های نفت و گاز جهان خبر داد و اعلام کرد: وزارت نفت نسبت به بازگشت شرکت های بزرگ نفت و گاز خارجی خوش بین است.

ح) بازار های جهانی با اندکی رشد قیمت به کار خود پایان دادند. مس توانست خود را به قیمت های 6.800 دلاری برساند و روی کم کم خود را برای رسیدن به سطوح 2.200 دلاری آماده می کند. توجه داشته باشید که رسیدن روی به قیمت های 2.200 دلاری خبر خوبی برای شرکت های رویی محسوب می شود ، هر چند که شرکت های این گروه فعلا با مشکل کمبود خاک سر و کله می زنند اما به هر عنوان می تواند مانعی برای کاهش سود این شرکت ها محسوب شود. در سایر فلزات ، سرب در قیمت های 2.100 و آلومینیوم نیز در قیمت های 1.835 دلاری در هر تن معامله شدند که تغییر محسوسی در قیمت این 2 فلز دیده نشد.

4) خودرویی ها به دنبال تابلوی تعیین مسیر !!

الف) خودرویی ها معاملاتی متعادلی را ثبت رساندند که البته در دقایقی افزایش عرضه ها و در دقایقی افزایش تقاضا را تجربه کردند.

ب) رئیس شورای رقابت از ابلاغ قیمت ‌های جدید انواع خودرو به جزء 206 به خودروسازان خبر داد و گفت:‌ هنوز درباره 206 به اجماع نظر نرسیدیم. رضا شیوا با تأکید بر اینکه شورای رقابت به هیچ عنوان جلسات کارشناسی برای تعیین قیمت نهایی انواع خودرو با خودروسازان برگزار نکرده است، اظهار داشت: ‌از همان روز نخست اعلام فرمول جدید قیمت گذاری خودرو قیمت‌ های محاسبه شده شورا در سایت شورای رقابت درج و به خودروسازان ابلاغ شد. وی با اشاره به اینکه فقط در قیمت خودروی 206 اختلاف نظر هایی با خودروسازان داریم، گفت:‌ در حال بررسی این موضوع هستیم اما هنوز در قیمت نهایی پژو 206 به تصمیم نهایی نرسیده ‌ایم.

ج) در این گروه خودرو با رسیدن به سقف کانال نزولی با افزایش عرضه ها روبرو شد. مدیرعامل شرکت گفت : به هیچ عنوان به دنبال افزایش قیمت محصولات خود نیستیم اما برخی پارامتر‌ها از دست خودروسازان خارج است که سعی می ‌کنیم تا مجوز افزایش قیمت ‌های خود را از مراکز قانونی دریافت کنیم. در صورتی که سهم طی روز های آتی نتواند سقف کانال نزولی را رو به بالا بشکند ، به سمت کف کانال حرکت خواهد کرد. نوسان گیران می توانند در محدوده کف کانال از نوسانات سهم بهره مند شوند. طبق برخی شنیده ها ، خودرو در گزارش 3 ماهه سود خود را تا 200 ریال تعدیل می کند. این شایعه هنوز تائید نشده اما صحت این امر می تواند منجر به شکست سقف کانال نزولی و حرکت سهم به سمت قیمت های 300 تومانی شود.

د) در قطعه سازی ها ، ختور بعد از اعلام تعدیل مثبت ، در قیمت های 445 تومانی به تابلوی معاملات بازگشت و همزمان با رسیدن به سقف قبلی ( محدوده 463 تومانی ) با افزایش نسبی عرضه ها روبرو شد. عبور از مقاومت 463 تومانی ، راه را برای رسیدن سهم به قیمت های 600 تومانی در میان مدت هموار می کند. ختور شرایط مناسبی داشته و تحلیل گران بنیادی ارزش سهم را بیش از 500 تومان عنوان می کنند.

5) بحران چینی !!

الف) دوقلوهای سنگ آهنی در کنار کنور با کاهش قیمتی مواجه بودند. گفته می شود آمار صادرات سنگ آهن باز هم دچار کاهش حجم و قیمت شده و علت این افت، کاهش تقاضا در کشور چین عنوان شده است. تحلیلگران معتقدند که گل گهر با توجه به بودجه محتاطانه ای که اعلام کرده ، می تواند کاهش نرخ و میزان فروش را از طریق تسعیر نرخ ارز پوشش دهد. ( کگل نرخ دلار را در بودجه خود 2.800 تومان در نظر گرفته است )

ب) فولادی ها به مدد رشد جزئی فلزات اساسی در کنار برخی شایعات مبنی بر عرضه اولیه فولاد هرمزگان مثبت بودند. در این گروه فولاد هرمزگان سود هر سهم خود در 12 ماهه سال 92 را با تعدیل منفی 43 درصدی به 100 ریال کاهش داد. با این شرایط ، به نظر فولاد مبارکه عرضه این سهم را به تعویق بیندازد.

ج) فولاد ارفع پس از برگشت به قیمت های عرضه اولیه ، با رشد قیمتی مواجه شده و امروز باری دیگر به قیمت های بیش از 400 تومانی رسید. گفته می شود شرکت با دریافت وام از بانک صنعت و معدن بخشی از مشکلات خود را پوشش داده و با شرایط بهتری مواجه می شود. توصیه می شود مواظب بازی های نوسانی بر روی ارفع باشید.

د) در این گروه افزایش قیمت سرب و روی به بیش از 2.100 دلار خبر خوبی برای باما ، فاسمین و شرکت های رویی محسوب می شود. البته تولیدکنندگان کماکان با مشکل تامین مواد اولیه و خاک دست و پنجه نرم می کنند. یکی از این شرکت ها فسرب است که از این بابت با مشکلات عدیده ای مواجه گشته است. گفته می شود شرکت تعدیل نیرو دارد و هنوز اقدامی برای تعدیل نیرو های خود انجام نداده است.

ه) افزایش نرخ روی در بازار های جهانی و غیبت چند روزه فاسمین باعث بازگشت توجهات به باما شده است. شرکت نرخ تسعیر ارز را در بودجه خود 2.750 تومان در نظر گرفته است. تثبیت و یا افزایش نرخ روی در کنار ثبات دلار در قیمت های 3.200 تومانی ، تعدیل مثبت شرکت در گزارش های پیش رو را رقم خواهد زد.

و) رشد 604 درصدی سود آهن و فولاد غدیر ایرانیان باعث شد تا بازار با فولاژ آشتی کند ! فولاژی که طی 6 ماه گذشته نیمی از ارزش قیمتی خود را از دست داده و به لطف این گزارش کمی مثبت شد. زمزمه هایی مبنی بر عرضه اولیه فولاد غدیر در بازار فرابورس به گوش می رسد که تائید این خبر می تواند موجبات رشد قیمتی فولاژ را فراهم کند. البته توجه داشته باشید که تاثیر روانی این عرضه به مراتب بالاتر از تاثیر آن بر سود فولاژ است.

6) عدم توجه بازار به نماد های دوپینگی !!

الف) معاملات امروز در نماد های گروه دارویی چنگی به دل نمی زد. نماد های این گروه شرایط بنیادی خوبی دارند به خصوص اگر مذاکرات به نتیجه برسد شاهد تحول بزرگی در این صنعت خواهیم بود.

ب) در نگاهی به معاملات امروز ، از 29 نماد قابل معامله بر روی تابلوی معاملات ، 17 نماد با افت قیمتی و 12 نماد با رشد قیمتی همراه بودند. معمولا اولین گزارش های میان دوره ای از گروه دارو منتشر می شود که انتظار می رود در نیمه اول تیر ماه شاهد انتشار گزارش های نماد های این گروه باشیم. با توجه به افت شدید و p/e بسیار مناسب گروه ، می توان امید داشت حتی با پوشش های حدود 25 درصدی هم شاهد برگشت و حرکت صعودی مناسب در این گروه باشیم.

ج) از نظر تکنیکی ، شاخص این گروه مهمترین حمایت خود در محدوده 4.530 واحدی را از دست داده اما در گام آخر ریزش شاهد تشکیل الگوی AB = CD معکوس هستیم. در صورتی که شاخص گروه دارویی بتواند به بالای سطح 4.530 واحدی بازگردد ، می توان انتظار یک رشد 250 واحدی دیگر را از آن داشت.

د) ایران دارو با تکمیل موج بزرگ اصلاحی ABC مورد توجه قرار گرفته است. دیران در حالی با P/e = 4.2 معامله می شود که می تواند سود خود در سال جاری را تا سطوح 150 تومان تعدیل کند. خرید سهم در منفی روز های آتی و با حد ضرر 480 تومانی کم ریسک ارزیابی می شود. در مورد شرایط تکنیکی سهم در روز های آتی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

7) باز هم بوی گاز به مشام می رسد !!

الف) نماد های گروه پتروشیمی و شیمیایی روز متعادلی را به ثبت رساندند. حجم معاملات این گروه مجموعا به 7 میلیارد تومان رسید که با توجه به ارزش بازاری 30 درصدی ، رقم بسیار ناچیزی است و عمق رکود در معاملات این گروه را به وضوح نشان می دهد.

ب) در این گروه باز هم بوی گاز به مشام می رسد !! رئیس مجلس در نامه ای به رییس جمهور نرخ اعلامی از سوی دولت برای خوراک پتروشیمی ها را مغایر با مصوبه 13 سنتی مجلس دانسته و خواستار توقف اجرای آن شده است. رئیس مجلس شورای اسلامی به بند «د» مصوبه تعیین قیمت گاز مصرفی ایراد گرفت و آن را مغایر با جزء 3 بند «ق» تبصره 2 ماده واحده قانون بودجه اعلام کرد. ظاهرا این بحث تمامی ندارد و مجلس تا یک ریزش دیگر تحمیل بازار نکند دست بردار نیست !! البته امروز شنیده شد که انجمن پتروشیمی و معاون وزیر نفت تاکید کرده که بهتر است نرخ خوراک و سوخت یکسان باشد.

ج) مشاور سرمایه گذاری هلدینگ خلیج فارس درخصوص دلایل توقف نماد فارس در بازار سهام گفت: سازمان بورس نماد این شرکت را بسته تا اگر فارس تعدیل منفی دارد شفاف سازی کند. به گفته وی، فارس تعدیل منفی نداشته و اطلاعات شرکت تا 2 روز آینده به بورس اعلام می شود. حسینی با اشاره به کمبود نقدینگی در شرکت ، دلیل عدم حمایت از سهم را این گونه عنوان کرد: به دلیل مشکلات نقدینگی و نبود منابع لازم نتوانستیم از سهم حمایت کنیم و به همین دلیل کنترل قیمت سهم از دست ما خارج شد !

8) بازار در انتظار بودجه پالایشی ها !!

الف) عدم انتشار گزارش های 12 ماهه باعث شده تا نماد های این گروه با افت قیمتی و معاملاتی بی رمق همراه شوند.

ب) در این گروه شبندر منفی بود اما بیشتر از آن که منفی باشد درجا می زد که دلیل این امر را می توان ، تعویق زمان معامله بلوکی از دوم به چهاردهم تیر ماه عنوان کرد. گفته می شود 2 خریدار برای این بلوک اعلام آمادگی کرده اند و به نظر علت درجا زدن سهم ، کنترل قیمتی برای بلوک باشد. اما از نظر بنیادی به نظر بحث کیفی سازی کمی برای شبندر مشکل ساز شود. خرید سهم در قیمت های منفی و محدوده کمتر از 1.100 تومان می تواند گزینه مناسبی برای نوسان گیری و حتی نگهداری به دید میان مدت باشد.

ج) در نفتی ها شپاس مجمع موفقی را برگزار کرد و 400 تومان سود نقدی را بین سهامداران تقسیم کرد. رشد فروش نسبت به سال گذشته ، دریافت مطالبات از دولت ، برنامه افزایش ظرفیت ، افزایش صادرات و افزایش سرمایه از خبر های خوب در این مجمع بود. شنیده می شود شرکت در گزارش 3 ماهه حدود 30 درصد پوشش سود خواهد داشت و احتمال می رود که در این مرحله با رشد سود مواجه شود. تقسیم سود 400 تومانی شپاس حدود 10 ریال بر سود هر سهم وصندوق و تاپیکو موثر است که عدد بالایی نیست. خرید سهم در قیمت های 2.200 – 2.300 تومان و به دید میان مدت می تواند گزینه مناسبی باشد.

د) پارسان همچنان به حمایت های خود در شراز و شبریز ادامه می دهد. ادامه این روند می تواند کف قیمتی هر 2 نماد را در قیمت های فوق مستحکم کند. در شراز گفته می شود که طرح کیفی سازی باعث کاهش سود شرکت می شود اما اضافه کردن 2 محصول جدید به سبد تولیدات شرکت ، می تواند تا حدودی سود از دست رفته را جبران نماید.

9) نگاهی به گوشه های دیگر بازار !!

الف) بمپنا روز متعادلی داشت. شرکت در گزارش 12 ماهه ، سود خود را با تعدیلی اندک به 1.626 ریال رسانده است. در صورت های مالی شرکت گفته شده که بدهی 472 میلیارد تومانی گروه مپنا از طریق انتقال میزان مالکیت در نیروگاه پرند و سنندج و مابقی از طریق تهاتر بین توانیر و مپنا پرداخت شده است و این موضوع در سود سال 93 و 94 شرکت موثر است. ظاهرا بحث مطالبات در بمپنا به سال جاری موکول شده و شرکت نتوانسته آن را در سال گذشته وصول کند. به نظر بمپنا از رمپنا جذاب تر است چرا که حداقل سرمایه گذاران می توانند سود بهتری را نسبت به قیمت سهم در مجمع دریافت کنند. طرح سیکل ترکیبی و همچنین اتمام دوره بازپرداخت بدهی ها می تواند باری دیگر سهم را مورد توجه قرار دهد.

ب) لبنیاتی ها ( به جزء غالبر ) با رشد قیمتی و صفوف خرید همراه بودند. در حالی که دامداران از مشخص نشدن قیمت شیر خام پس از گذشت 3 ماه از سال انتقاد دارند ، یکی از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی از تعیین نرخ 1.350 تومانی برای خرید هر کیلوگرم شیرخام خبر داد و گفت: این نرخ پس از ماه رمضان اعلام و بازار شیر و لبنیات آزاد می ‌شود. دولت برای حل مشکل این صنعت 2 راه کار دارد : 1) به تولید کنندگان لبنیات ، افزایش نرخ بدهد 2) دامداران شیر را با قیمت پائین تری به تولیدکنندگان دهند و مابه التفاوت قیمت فروش را بصورت سوبسید از دولت دریافت کنند. در این گروه شیر پگاه اصفهان وضعیت بنیادی مناسبی دارد. گفته می شود شرکت در سال جاری برنامه افزایش سرمایه 120 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها را دارد. نگاهی به شرایط تکنیکی غشصفا خالی از لطف نیست.

شکست میانگین های متحرک 14 و 32 روزه سیگنال خرید میان مدتی با حد ضرر محدوده قیمتی 477 تومانی را صادر می کند.

ج) حسینا شرکت تصمیم دارد سرمایه خود را از سطوح 9.4 میلیارد تومانی به 20 سطوح میلیارد تومانی ( معادل 119 درصد ) افزایش دهد. این افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی بوده و صرف تامین مخارج طرح پایانه های نفتی بندرامام خمینی خواهد شد. تحلیلگران بنیادی معتقدند ، شرکت سود بندر بوشهر را در صورت های مالی خود دست کم گرفته و می تواند در گزارش 3 ماهه با تعدیلی دیگر مواجه شود. به نظر مهمترین و بزرگترین مشکل حسینا ، عدم شفافیت صورت های مالی ارائه شده باشد و خود شرکت از نظر بنیادی مشکلی ندارد.

د) عدم حصول یک نتیجه جامع در مذاکرات وین باعث شد تا نماد های گروه بانکی خیلی زود متعادل شوند. در این گروه ، وانصار با انتشار صورت های مالی 12 ماهه سال 92 که تعدیل اندک 2 درصدی را در پی داشت و همچنین شایعاتی مبنی بر افزایش سرمایه 200 درصدی ، با رشد قیمتی همراه شد. به نظر می رسد سهم در محدوده 270 تومانی با عرضه های جدی تری همراه شود.

10) نرخ ارز و سکه ( خرید فروش ) :

الف) دلار : 3.200 – 3.212 تومان

ب) یورو : 4.365  – 4.380 تومان

ج) درهم امارات : 873 – 877 تومان

د) سکه طرح جدید : 969.000 – 979.000 تومان

حمایت و مقاومت پارسان ، ثتران ، سمگا ، وغدیر و .. را در اینجا ببینید!

انواع تحلیل بر روی نماد وساپا ومعرفی مناطق مهم برای وارد شدن به سهم را در اینجا مشاهده کنید.

 نماد فولاد از نماد های تحت نظر سبد نوسانگیر ما بود که دیروز تایید شد (برای دیدن سبد نوسانگیر ما و نماد های معرفی شده در آن این بخش را مشاهده نمایید.)

موفق باشید …

bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن