عطف به بر بام بازار 92/02/25

229
telegram nokhbegan-start
عطف به بر بام بازار 92/02/25Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 17Rating:

 
 
 

عزیزان سلام؛


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شما را به دیدن عطف آخرین گزارش بازار دعوت می کنم:

 
 

سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی:

با تعدیل خارک و تقسیم سود حداکثری آن ، صندوق با توجه به مالکیت بیش از 7درصدی 3 تا 4 تومان تعدیل را در پیش خواهد داشت.صندوق مرز 400 را به عنوان حمایت مهم رد کرده که با این تفاسیر حوالی 395 و بعد از آن 370 را حمایت خوبی میبینیم.با توجه به پتانسیل های آتی و ورود زیر مجموعه ها چشم انداز خوبی برآورد می شود.

 

پتروشیمی خارک:

خارک موفق به تحقق 7523 ریال در 12ماهه 91 شده و تعدیل 44 درصدی را نسبت به آخرین برآورد نشان مدهد.مجمع خارک با تقسیم 80 تا 90 درصد ی سود همراه است و مجدد خارک میتواند هدف قیمتی 2600-2700 تومان را ببیند.

 

پالایشگاهی ها:

گفته میشود رایزنی ها در مورد حذف سهم 26درصد صندوق کماکان ادامه دارد در آخرین اخبار رسیده به نقل از یکی از اعضای کمیسیون تلفیق تنها شرط حذف سهم 26 درصدی پالایشی ها به صندوق توسعه این است که پالایشگاه های غیر دولتی خوراک خود را بدون سوبسید به نرخ 95 درصد فوب خلیج فارس دریافت کنند،در حال حاضر در شرایط فعلی جو شایعات و اخبار ضد و نقیض در بازار افزایش یافته و پالایشی ها سنگ آهنی ها و پتروشیمی نیاز به شفاف سازی دارند.

 

تامین مواد اولیه ی فولاد صبا نور:

گویا در جدیدترین اخبار واصله، گمرگ از دریافت عوارض بر سنگ آهن دانه بندی شده منصرف شده   است
در هر حال سازمان بورس باید نسبت به این اخبار ضد و نقیض واکنش نشان دهد و خواستار شفاف سازی نمادهای سنگ اهنی شود تا بتوان تحلیل و تصمیم گیری درستی بر وقایع داشت.در صورت این مهم ، خبر بسیار مناسبی برای کنور محسوب میشود از سوی دیگر اگر الزام پرداخت ارز به اتاق مبادله برداشته شود کنور به ازای افزایش هر 500 تومان از2500 برآورد شده بیش از 100 تومان تعدیل خواهد داشت.

 

معدنی‌وصنعتی‌چادرملو:

گزارش 12ماهه کچاد حکایت از تعدیل 10درصدی سود می باشد،بر این اساس چادرملو 2201 ریال در 12ماهه 91 پوشش داد و گفته شده سیاست مجمع تقسیم 80 تا90درصدی میباشد.
به نظر میرسد با توجه به عقب نشینی دریافت عوارض بازهم شاهد برگشت جو مثبت بر گروه باشیم.

 

 

کویر تایر:

نماد گزارش 3ماهه را با تعدیل 95درصدی به 1896ریال ارائه کرد.پکویر در 3ماهه 92، 21 درصد معادل 405ریال را پوشش داده است.
دلایل تعدیل :

1-      با توجه به رای دیوان عدالت اداری در خصوص افزایش سنوات معافیت مالیاتی ،مالیات ذخیره گرفته شده تجدید نظر و به تعدیلات سنواتی اضافه گردید.

2-      افزایش فروش ناشی از دریافت مجوز افزایش نرخ فروش محصولت

3-      عدم پیش بینی هزینه مالیات ناشی از دریافت حکم قطعی دیوان عدالت اداری مبنی بر افزایش سنوات معافیت مالیاتی شرکت

شرکت اعلام نموده است که هیات مدیره در نظر دارد به ازای هر سهم مبلغ 1.700 ریال را جهت تقسیم بین صاحبان سهام به مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی 92 پیشنهاد نماید.
پکویر ارز وارداتی را 2480تومان تسعیر نموده در تیر ماه خط تولید محصول رادیال با ظرفیات ماهانه 26000حلقه راه اندازی خواهد شد.نماد پتانیل 800 تا 850 تومانی شدن را دارد.

 

ذوب آهن:

 

نکات گزارش :

1-      با توجه به پیش بینی تکمیل و بهره برداری از طرح توازن و نهایتا استفاده از ظرفیت کامل واحد شماره 3 کک سازی و همچنین پایان تعمیرات اساسی کوره بلند شماره 2 و واحد شماره 1 کک سازی در سال 1392 ، پیش بینی مقدار تولید در سال 1392 افزایش و مقدار خرید کک و شمش نسبت به سال 1391 کاهش می یابد، لذا منجر به افزایش سود پیش بینی شده شرکت گردیده است. واحد شماره 2 کک سازی غیر فعال می باشد. آثار مالی ناشی از توقف فعالیت واحد شماره 2 کک سازی و همچنین تاریخ مؤثر بهره برداری از واحدهای مذکور در اطلعات مالی پیش بینی شده پیوست افشاء نگردیده است.

 

2-       با توجه به تغییرات ناشی از نرخ خرید اقلام مورد نیاز از خارج از کشور که متأثر از شرایط اقتصاد جهانی بوده و همچنین تغییرات ناشی از نرخ برابری ارز (نرخ تسعیر ارز بر اساس نرخ بازار آزاد معادل 700 36 ریال به ازاء هر دلار در نظر گرفته شده است)، دستیابی به تولید و فروش پیشبینی شده موکول به ثبات شرایط اقتصادی و همچنین تأمین کسری ارز مورد نیاز به نرخ یاد شده جهت گشایش اعتبارات اسنادی خرید اقلام مورد نیاز،می باشد.

 

 

3-      تأمین 38 درصد از مواد اولیه (481.1میلیون دلار) و همچنین خرید 162.7 میلیون دلار دارائی ثابت، از خارج از کشور پیشبینی شده است.ضمنأ آثار ناشی از اجرای احتمالی مرحله دوم قانون هدفمندکردن یارانه ها برآورد نگردیده است.

 

 

مدیریت پروژه های نیروگاهی مپنا:

 

 مپنا هم از پتانسیل ها سال پیش رو میباشد.
محدوده 300 تومان به نظر میرسد با افزایش حمایت ها روبرو شود.مقاومت ها در 330 و 350 قرار دارند.

 

سرمایه گذاری آتیه دماوند(وآتی):

با فرض تعدیل 700 تومان شیران انتظار تعدیل بیش از 50 تومانی واتی را داریم روند واتی با توجه به شرایط شیران مثبت ارزیابی میشود محدوده 300 تومان برای میان مدت در واتی مناسب ارزیابی میشود.
در صورت حفظ شرایط شیران انتظارحرکت واتی به اهداف 450تومان راداریم،واتی سود سال مالی 92 را 813 ریال براورد نموده است.نزدیکترین مقاومت 350.

 
تصویر
تصویر
 
 
غیر بورسی:
 
 
تصویر
 
 
 
تصویر 

 

پالایش نفت پاسارگاد:

شپاس سه بار به 2600 برخورد نموده است.لذت حمایت نسبی خوبی را مد نظر قرار می دهیم.از آن طرف هم مجبوریم حوالی 2900 را مقاومتش اعلام کنیم.

 
 
در نهایت نگاهی داشته باشید به نسبت قیمت به درآمد صنایع بورسی…
 
 
تصویر 

 

 

 

 

 پیروز باشید…

 
bashgah-banner
نوشته قبلیتقسیم سود 100 تومانی در مجمع شنفت
نوشته بعدینماد ف…
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن