عطف به بر بام بازار 92/2/28

220
telegram nokhbegan-start
عطف به بر بام بازار 92/2/28Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 18Rating:

 
 

1-     مصوبه اخیر مجلس و پرداخت سهم 26درصدی صندوق با ابهامات جدی روبرو است.
برای نمونه شبریز : نمادی که بر اساس گفته مجلس خوراک خود را براساس 5درصد فوب دریافت میکند و نرخ 26درصد سهم صندوق را نیز معادل 28میلیارد ریال در صورت های خود لحاظ نموده است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

2-     مهمترین عامل منفی شدن را در هفته گذشته همان موصوبه مجلس در مورد حق انتفاع دولت و پرداخت 5درصد ارزش شمش صادراتی فخوز است.
میزان تاثیر گذاری نیاز به شفاف سازی نمادهای فلزی و سنگ آهنی دارد.که به نظر اثر منفی است مصوبه تا 15درصد برای نمادهای کچاد و کگل ارزیابی میشود.
اما نکته مهم اصلاح قیمتی است که نمادهای یاد شده را به محدوده جذابی خواهد رساند.
کچاد 1000 تومانی/ کگل شاید زیر 900تومان.

 

3-     فعلا که از بازار انتظار برگشت قوی رانداریم افزایش ریسک های بازار و ابهام در 1ماه پیش رو فعلا شرایط پیش رو را متصور هستیم.
پس در این بازه زمانی عمده تحرکات قیمت با توجه به برخورد هایی به حمایت های مهم واکنش نشان داده اما انتظار یک برگشت قوی وجود ندارد تا بعد از انتخابات.اما فرصت فعلی و رسیدن قیمت ها به محدوده های بسیار جذاب در این بازه زمانی بری سرمایه گذاران میان مدت و بلندمدت غنیمت است.

 

4-     غدیر نیز شرایط مشابهی چون پارسان رادارد و انتظار داریم در محدوده 370 تومان با افزایش حمایت بازار مواجه شود سهم وارد کانالی با کف 35-340 تومان شده است

 

5-     پتانسیل های پارسان بر کسی پوشیده نیست به خصوص با توجه به نزدیکی شدن به برگزاری مجامع و تعدیل ها ی مناسب نمادهای زیر مجموعه مارون زاگرس کرمانشا شبریز وانتظار تعدیل سود پارسان در مرحله اول 160 تا170 راداریم.پارسان در مدت اخیر اصلاح مناسبی را داشت و به کف کانال نزدیک شده که محدوده 750 تا 800 تومان براورد میکنیم میتواند این قیمت ها البته با در نظر گرفتن شرایط بازار برای میان مدت قیمت های مناسبی ارزیابی شود

6-     با توجه به عرضه بلوک 34درصدی شراز با قیمت گذاری امروز به علامه 35درصد شاید دراین شرایط خریداری پا پیش نگذارد و عدم موفقیت در عرضه را شاهد باشیم.
در این صورت شراز بیش از اهداف یاد شده افت داشته باشد.
اما اگر پارسان خریدار باشد شرایط متفاوت خواهد بود
در هر حال محدوده مهم حمایتی شراز را 1550 تا1600تومان میدانیم. و فعلا ریسک ورود را نباید پذیرفت.

 
 
 

  موفق باشید….

bashgah-banner nokhbegan-start

7 نظرها

نطر گذاشتن