علت توجه بازار به نمادهای ثنوسا ، وساخت ، وصنا و وبشهر

984
telegram nokhbegan-start
علت توجه بازار به نمادهای ثنوسا ، وساخت ، وصنا و وبشهرReviewed by محمد محمدی on Oct 11Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

امروز بازار هفته جاری را با تعادل نسبی آغاز کرد ، بطوریکه اکثر گروهها در قیمتهای نزدیک به صفر معامله میشدند . با توجه به تعطیلی روز دوشنبه انتظار داریم فردا هم بازار نسبت متعادلی داشته باشیم ولی طبق تحلیلی هم که هفته گذشته از شاخص کل داشتیم ( این تحلیل رو میتونید از اینجا بخوانید )، انتظار داریم از اواخر این هفته یا نهایتا از هفته آینده که هجوم گزارشات ششماهه نیز خواهد بود  شروع یک موج صعودی را در بازار داشته باشیم . البته قطعا گزارشات ششماهه تعیین کننده ادامه این روند برای گروههای مختلف بازار خواهند بود .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

امروز شاخص کل با 12واحد کاهش به عدد 71771 واحد رسید ، بیشترین تاثیر منفی را نمادهای وامید ، رمپنا ، تاپیکو ، ومعادن و فخوز داشتند .

 

گروه ساختمانی :

 

امروز معاملات این گروه متمایز از بقیه بازار بود و تقاضای خوبی در اکثر نمادهای این گروه دیده میشد . ثشاهد که آخر هفته گذشته سهامداران خود را به مجمع عمومی سالیانه و فوق العاده به منظور افزایش سرمایه دعوت کرده بود امروز علاوه بر اینکه بیشترین حجم معاملات گروه را خود اختصاص داده بود با صف خرید به کار خود پایان داد . ثنوسا و در پی آن وساخت که از روزهای گذشته و زودتر از بقیه گروه روند صعودی خوبی را آغاز کرده بودند امروز هم معاملات نسبتا خوبی داشتند ، هر دو سهم فردا در گیز مقاومت سنگینی خواهند بود که باید دید در مصاف آن چه خواهند کرد . ثفارس امروز علی رغم صف خرید نسبتا خوب کمتر از حجم مبنا معامله شد . بنظر میرسه سهم در این مرحله برای رسیدن به هدف 530 تومان کار سختی در پیش نداشته باشد .

 

گروه پترشیمی :

 

همچنان مهمترین موضوع حول این گروه بحث تعیین فرمول 10ساله برای قیمت خوراک مجتمع های پتروشیمی است . موضوعی که امروز مجددا آقای نژاد سلیم مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس در یک کنفرانس خبری به آن اشاره کرده بودند که در صورت تصویب میتونه سود شرکتهای پتروشیمی خوراک مایع شکبیر ، فارس و شاراک را بصورت قابل ملاحظه ای تحت تاثیر قرار دهد ، این سه شرکت به همین اولویت میتونه به عنوان گزینه های مناسب خرید مورد بررسی قرار بگیرند . امروز مجمع وغدیر نیز برگزار شد و افزایش 100% از محل مطالبات و آورده نقدی و اندوخته سرمایه ای مورد تصویب قرار گرفت ، پیگیری برای تعیین قیمت منطقی نرخ خوراک شرکتهای پتروشیمی از مهمترین خبرهای امروز مجمع بود . در مجمع امروز از برنامه های مطالعاتی شرکت برای فعالیت در صنایع دارو ، نانو ، صنایع بالادستی نفت ، صنایع پایین دستی پتروشیمی و.. خبررسانی شد .

 

گروه دارویی :

 

کم کم قیمت شرکتهای این گروه داره دوباره به محدوده های جذابی برای خرید قرار میگیرد ، برای فردا یکی از بهترین فرصت های خرید از این گروه داسوه در قیمتهای نزدیک به 1280تومان خواهد بود . تا یکی دو ماه آینده سایت جدید این شرکت به بهره برداری خواهد رسید که از حیث استانداردهای GMP  در میان شرکتهای دارویی ایرانی بینظیر خواهد بود ، با افتتاح این خط تولید جدید توان صادراتی این شرکت برای صادرات و تولید داروهای جدید در سالهای آتی بصورت چشمیگری افزایش خواهد یافت . در این گروه امروز سبحان بعد از تصویب افزایش سرمایه 123% در قیمت نزدیک به قیمت تئوریک بازگشایی شد . در این گروه نماد دجابر هم با توجه به افزایش نرخهای قابل توجهی که داشته در محدوده قیمتی 800-820 تومان میتونه یک بازدهی 50% در بازه میان مدت داشته باشد .

 

گروه غذایی :

 

امروز اکثر نمادهای این گروه از جمله لبنیاتی ها و غمارگ معاملات مثبت و پرتقاضایی داشتند ، همین موضوع باعث شد وبشهر در مواجهه با مقاومت 303تومانی سربلند بیرون بیاد و بعد از حجم معاملات 10میلیونی با صف خرید به کار خود پایان دهد . البته برای قطعیت شکست این مقاومت باید نظاره گر معاملات فردای این سهم بود ، برنامه افزایش سرمایه 50% از محل مطالبات و آورده نقدی  را در دستور کار این شرکت قرار دارد .

 

گروه بانکی :

 

همچنان به جز برخی تک سهمها مثل وگردش معاملات بقیه این گروه در تعادل نسبی قرار دارد ، بانک دی که بعد از بازگشایی  طی چند روز گذشته با رشد همراه بوده توانسته بود از سد مقاومت 171تومانی عبور کند ، این روزها در حال تثبیت قیمتی بالای این محدوده مقاومتی است. وسینا بعد از یک حرکتی صعودی کوچک در حال برگشت به محدوده قیمتی قبلی است ، که میتونه جذابیت خرید را دوباره افزایش دهد ، در مورد ونوین بعد از شایعاتی در مورد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی داراییها ، امروز گفته شد که برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل صرف سهام خواهد بود که البته نیازمند طی کردن مراحل اداری و اخذ مجوز بانک مرکزی و سازمان بورس خواهد بود . این موضوع تا حدودی پازل صف خرید این روزهای ثنوسا و وساخت و وبشهر و وصنا را برای ما حل کرد ، در صورتی عملی شدن این موضوع شرکتهای سهامدار این بانک با توجه به بهای تمام شده بسیار پایین ، سود خوبی کسب خواهند کرد .

 

موفق باشید ….

 

 

bashgah-banner

6 نظرها

  1. با سلام وخدا قوت خدمت شما
    1- می خواستم بدونم در صورت شکست مقامومت 303 وبشهر هدف نهایی چند میتونه باشه؟(چون حدود 80% NAV معامله میشه)
    2- خرید والبر با توجه به قیمت تو چه قیمتی میتونه مناسب برای خرید باشه؟
    با تشکر

نطر گذاشتن