گزارش شرکت های مارون، فولاژ و البرز

228
telegram nokhbegan-start
گزارش شرکت های مارون، فولاژ و البرزReviewed by Khalili on Jul 21Rating:

پتروشیمی مارون هم گزارش 3 ماهه خود را داد. این شرکت سود هر سهم سال مالی جاری خود را از 5092 ریال به 6118 ریال افزایش داده است و با تعدیل مثبت 20 درصدی روبرو شده است. این در حالی است که در طول سه ماهه اول نیز به طور واقعی توانست 1450 ریال از پیش بینی اش را محقق کند. شرکت علت این تعدیل سود را به شرح ذیل عنوان کرده است:

**افزایش فروش ناشی از محاسبه و تعدیل فروش محصولات صادراتی با نرخ تسعیر هر دلار  مبلغ 32،000 ریال نسبت به پیش بینی اولیه با نرخ تسعیر هر دلار مبلغ 25،000 ریال می باشد .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

** افزایش درآمد حاصل از سرمایه گذاریها ناشی از افزایش سهم این شرکت (مالک 64 درصد سهام) از سود خالص شرکت پتروشیمی لاله با توجه به عملکرد سه ماهه منتهی به خرداد ماه 1392 شرکت مذکور می باشد .

مارون در این سه ماه بیش از 106 میلیون دلار صادرات داشته است که با نرخ دلار 3521 تومان تسعیر شده است. شرکت در نظر دارد که 80 درصد سود خالص را بین سهامدارانش تقسیم نماید.

=====================================================================================

فولاژ سود هر سهم سال مالی 92 خود بر اساس عملکرد واقعی سه ماهه را همان 83 تومان قبلی اعلام کرده است و 12 درصد آن ( معادل 10 تومان) را نیز در این دوره پوشش داده است که عملکرد عملیاتی مناسبی از خود نشان نداده است.

=====================================================================================

بیمه البرز هم در گزارشش بر همان طود قبلی (یعنی 520 ریال ) تاکید کرد. این در حالی است که شرکت توانسته 137 ریال (معادل 26 درصد از پیش بینی سودش)  را به طور واقعی در طول 3 ماه محقق نماید.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبازار امروز
نوشته بعدیبترانس و مپنا ….
چندین سال هست که در بورس فعالیت تحلیلی دارم و امیدوارم با انتشار مطالبم بیتونم به شما دوستان کمکی کرده باشم.

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن