تکنو شنیده (مارگارین‌ (غمارگ) ، صنایع‌شیمیایی‌ایران‌ (شیران) ،کنتورسازی‌ایران‌ (آکنتور) )

859
telegram nokhbegan-start
تکنو شنیده (مارگارين‌ (غمارگ) ، صنايع‌شيميايي‌ايران‌ (شيران) ،كنتورسازي‌ايران‌ (آكنتور) )Reviewed by سعید اشتری on Oct 9Rating:

تکنو شنیده به این موضوع می پردازد که ایا شایعات و شنیده های مثبت در مورد یک نماد میتواند باعث رشد در نمودار قیمت شود یا اینکه نمودار قیمت حرف خود را میزند و به راه خود ادامه میدهد ؟


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

مارگارین‌ (غمارگ) :

شنیده می شود نرخ روغن خوراکی ۱۵ درصد گران خواهد شد و این خبر تاثیر قابل توجهی بر سود شرکت غمارگ خواهد گذاشت.

این سهم  پس از مجمعی که داشت  باز شد و یک شکاف به طرف پایین ایجاد کرد  و تا قیمت  328 تومان کاهش یافت  و در ان محدوده موردحمایت قرار گرفت .قیمت 328 تومان یک حمایت مهم برای سهم به شمار میرود زیرا بر روی این قیمت (328) خرید های زیاد مانع از افت بیشتر شده است .درعین حال ما تشکیل الگوی زیگزاگ را هم بر روی نمودار سهم میبینیم.هم اکنون سهم در حال نوسان بین قیمت 363 تومان( مقاومت )  وقیمت 328 تومان (  حمایت ) است.   برای اینکه قیمت بتواند رشد کرده و وارد روند صعودی شود باید بتواند مقاومت363 تومان را به طرف بالا بشکند و از ان عبور کند .باتوجه به اینکه اندیکاتوراستوکاستیک  و R S Iدر نمودار هفتگی در حال صعودی شدن هستند و  در نمودار روزانه نیز صعودی هستند .منتظر میمانیم تا قیمت 363 تومان به طرف بالا شکسته شود  و سپس وارد معامله میشویم.

GHEMARG

صنایع‌شیمیایی‌ایران‌ (شیران):

شنیده شده است امکان کسب معافیت مالیاتی در خرید مواد اولیه (بنزین) شرکت می تواند سود آن را با تحول اساسی مواجه کند.

سهم یک رشد خیره کننده تا قیبمت 1026 تومان داشت. پا رسیدن به نقطه اوج  تشکیل سقف دوقلو داده و پس از شکستن خط گردن در قیمت 813 تومان  الگو تکمیل گردید و سهم وارد روند کاهشی گردید و تاقیمت 633 تومان کاهش یافت. سپس تلاش کرد که صعود خود را اغاز کند ولی در برخور به خط گردن که اکنون تبدیل به مقاومت شده است  متوقف گردید و دوباره کاهش یافت.سهم شیران اکنون احتمالا در حال تشکیل الگوی سر و شانه ادامه دهنده میباشد که در صورت شکستن خط گردن  در قیمت716 تومان الگو تکمیل شده و در این صورت  اولین حمایت 682 تومان میباشد حمایت دوم  632 تومان  و در صورت شکستن به سمت مهمترین هدف قیمتی یعنی 513 تومان کاهش خواهد یافت.

SHIRAN

کنتورسازی‌ایران‌ (آکنتور):

رونمایی از کنتور آب کاسپین در روزهای آتی و افزایش ۵ برابری تولید بردهای الکترونیکی از شنیده های آکنتور در این روزها می باشد. همچنین شنیده هایی مبنی بر افزایش سرمایه ۷۵ درصدی از محل سود انباشته وجود دارد.

درکاهش اخیری که شرکت کنتور سازی داشت طی پنج موج تا قیمت 852 ریزش داشت ودر ان قیمت روی  سقف دوقلوی قبل که اکنون نقش حمایتی را پیدا کرده ریزش خود را متوقف کرده و به طرف بالا بازگشت و تا قیمت 1270 تومان صعود کرد. در قیمت 1270 تومان  نیز با تشکیل سقف دوقلو کوچکی صعود را متوقف کرده و به طرف پایین باز گشت . اگر قیمت بار دیگر به طرف بالا باز گردد و مقاومت  1270 تومان را به بالا بشکند روند کاهشی پایان می یابد  ولی اگر کاهش خود ادامه دهد  اولین حمایت قیمت روی کف قبلی در قیمت 852 تومان است و در صورت کاهش بیشتر هدف قیمتی سهم روی خط روند در قیمت 740 تومان میباشد و خرید در ان قیمت ریسک کمی دارد.

KONTOR SAZY

 

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

 1. در مورد موج شماری مارگارین:
  1-پایان هر موج شماره گزاری انجام میشه2-بازوی b-cکه شماره گزاری شده بدلیل 5 موجه بودن بهتر این بود زیگزاگ از بازوی بعدی استفاده میشد3-به نظرپنج موج الیوت به پایان رسیده چه روزانه و چه هفتگی چون هنوز تایید نشده
  با تشکر

  • دوست عزیزم در مورد سوال اول شما به این دلیل شماره گزاری در پایان هرموج گذاشته نشد که نمودار خیلی شلوغ نشود
   2- اگر دقت کنید الگو تشکیل یک زیگزاگ بزرگ (A B C ) داده که علامت گزاری شده است و درداخل بازوی C بزرگ نیز تشکیل یک زیکزاک کوچکتریا A B C داده شده است . که برای شلوغ نشدن نمودار و سهولت مطالعه برای خواننده مطلب زیگزاگ درون بازوی C را علامت گزاری نکرده ایم
   درمورد سوال سوم شما دوست عزیزم سهم درحال اصلاح حرکت صعودی قبل میباشد و بر طبق قوانین الیوت حرکت سهم به دو صورت است:1- حرکت پیشرو که به صورت پنج موجی تشکیل میشود -2- حرکت اصلاحی که نمیتواند به صورت پنج موجی باشد بلکه به صورت سه موجی خواهد بودو در سه حالت : زیگزاگ .مسطح. ویا مثلث . که هرکدام از الگوهای اصلاحی انواع مختلف دارند ودر این نمودار حرکت اصلاحی به صورت یک زیگزاک درحال تشکیل است که درون بازوی اخر یک زیگزاگ کوچکتر تشکیل شده است. باتشکر ازدقت و حسن نظرشما

نطر گذاشتن