فرسایش این چند روز…

295
telegram nokhbegan-start
فرسایش این چند روز...Reviewed by مدیر سایت on Aug 2Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بازاری؛

امروز همانطور که شاهد بودیم حالت کسالت آوری را بازار پس از تعطیلات به ارمغان اورد.اوضاع نسبی بازار بهبود یافته اما اوضاع کلی هنوز نیاز به ورود اعتماد و پول بیشتری دارد.افت 158 واحدی امروز را می توان به حساب تکمیل الگو ها گذاشت.یکی از موقعیت هایی که با ان روبروییم این هست که از یک طرف شیپور افت بازار از نمودار ها صادر شده و از طرفی خبر بدی در بازار وجود ندارد که این مهلکه را سرد کند.لذا فعلا چندین روز است که دوئل خریدار و وفروشنده هر روز به نفع یکی تمام می شود.ما هم فعلا در این امواج خروشان دست و پا میزنیم تا شاید کشتی تصمیمات امیدوار کننده ی مجلس به کمک این تلاطم بیاید.

وضعیت امروز بازار در گروه های مختلف را می توان با چند نکته مرور کرد.در گروه بانک انتظار بر روی گزارش ها متمرکز شده است.گروه فولادی درگیر تعیین نرخ و بهره های سنگ آهنی هستند.گروه ساختمان فعلا در حال درجا زدن.شاید به نوعی پولبک محسوب شود.گروه تجهیزات اخیرا بهتر معامله می شوند شاید مپنا لیدر این مثبت ها شده است.البته خود سهم هنوز جا دارد.از طرف دولت گویا گمانه هایی نیز منتشر شده که امری تکراریست.اما گروه پتروشیمی شاید داعیه دار آینده باشد.به دو دلیل: احتمال تغییر تصمیمات مجلسی ها و نفوذ در سقف کانل نزولی اخیر….

از طرفی یک کارشناس ارشد بازار سرمایه معتقد است: با توجه به علایم مثبت در اقتصاد ایران، انتظار داریم نیمه دوم سال، بورس نیز شاداب تر و گرم تر شود و حجم معاملات در بازار نیز افزایش یابد. این کارشناس ارشد بازار سرمایه خاطرنشان کرد: هرچند این تصمیم ها بر بورس نیز اثر منفی دارد اما دولت در این شرایط بهترین سیاست را اتخاذ کرده است، ضمن آنکه آمارهای معاملات شرکت های بورسی در همین زمان هم نشان می دهد که رشد مثبت قابل قبولی داشته اند و شرکت ها سود اعلام می کنند…

 

اما کدال امروز:

ساختمانی ها

 

بین الملی توسعه ساختمانپیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به شهریور ۹۳ را همراه با تعدیل منفی ۱۶ درصدی از ۴۰۹ ریال به ۳۴۵ ریال کاهش داد . و شرکت سخت آژندهم سود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل مثبت ۱۹ درصدی از ۴۲۱ریال به ۵۰۳ ریال افزایش داد.

روغنی ها و پالایشی ها

در این گروه رییس اتحادیه لاستیک و روغن اتومبیل تهران از ثبات قیمت روغن موتور در سال جاری خبر داد و گفت: افزایش قیمت از سوی سازمان حمایت مصرف کننده و تولید کننده بدون مشورت و اطلاع اتحادیه صورت می گیرد.

نفت لاواناولین پیش بینی ها سود هر سهم سال مالی ۹۲ را ۲،۸۲۴ ریال برآورد کرده بود که در گزارش های بعدی این مبلغ را با تعدیل مثبت ۷ درصدی به ۳،۰۲۳ ریال افزایش داد اما در آخرین گزارش خود که مربوط به گزارش فعالیت هیات مدیره سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۲ می باشد، سود واقعی این سال را ۹۱۲ ریال اعلام کرده است. بدین ترتیب شاوان حدود ۷۰ درصد تعدیل منفی را در کارنامه سال ۹۲ خود درج نمود.

 

فلزات

گل گهرسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل منفی ۱ درصدی از ۶۱۶ ریال به ۶۰۸ ریال کاهش داد.

 

شیمیایی ها

در این گروه رکورد بیشترین تولید این پتروشیمی ثبت شد .فناوران 16% بیشتر از تولید بودجه شده فعالیت کرده است / رکورد تولید ماھانه سه محصول متانول، اسید استیک و منواکسیدکربن در تیرماه سال جاری توسط شرکت پتروشیمی فن آوران شکسته شد. مدیر مجتمع این شرکت ضمن اعلام این خبر افزود: این رکورد بیشترین مقدار تولید در یک ماه از ابتدای راه اندازی مجتمع پتروشیمی فن آوران تاکنون بوده است.

شیمیایی فارسسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با پوشش مثبت ۲۶ درصدی مبلغ ۳۴۲ ریال اعلام نموده است از آن طرف هم تهران شیمیسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل مثبت ۳ درصدی از ۱,۷۶۱ ریال به ۱,۸۱۸ ریال افزایش داد.

 

خودرویی ها

محور خودروسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل مثبت ۳۳ درصدی از ۶ ریال به ۸ ریال افزایش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۷ ریال سود محقق کرده است .

 

تجهیزاتی ها

محور خودروسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل مثبت ۳۳ درصدی از ۶ ریال به ۸ ریال افزایش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۷ ریال سود محقق کرده است . ( پوشش ۳ ماهه : ۸۸ درصد)

 غذایی ها

بررسی یک سهم  غذایی که نوسانات مثبتی را در این روزها پشت سر گذاشته است  در این بخش تکمیلی ببینید.(کلیلک کنید)

bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن