فرصتهای خرید امروز سبد بنیادی میان مدتی

428
telegram nokhbegan-start
فرصتهای خرید امروز سبد بنیادی میان مدتی Reviewed by مدیر سایت on Aug 2Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

با توجه به درخواست دوستان خصوصا اعضای جدید  ، کسانی که تازه میخواهند از سبد بنیادی میان مدتی استفاده کنند فرصتهای خرید رو اعلام میکنیم .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در ابتدا از اعضای جدید میخواهم که یکبار استراتژی معاملاتی ما رو تو این سبد مطالعه فرمایند تا بدونند روال ما در این سبد به چه صورت میباشد :

 

ویژگیهای سبد حرفه ای بنیادی :

۱- اولین اصل تو این سبد ریسک حداقلی میباشد یعنی  سعی بر این خواهد بود سهمهایی معرفی خواهند شد که  حتی الامکان اول ضرر نداشته باشند و بعد یک بازدهی منطقی میان مدتی داشته باشند .

۲- در این سبد صرفا نگاه بنیادی در مورد سهم داریم البته در مورد نقطه ورود نیم نگاهی به وضعیت تکنیکال سهم هم خواهیم داشت ولی حد ضرر نخواهیم داشت و دید ما صرفا سهامداری تو بازه زمانی اعلام شده خواهد بود .

۳- سعی خواهد شد در صورت امکان تو بخش مطالب سایت تحلیل ، دلایل و خبرهای مثبت سهمهای معرفی شده  ارائه شود .

۴- صرفا در پایان بازه زمانی سرمایه گذاری مشخص شده عملکرد سهم معرفی شده  سبد رو مورد قضاوت همه دوستان عزیز قرار خواهم داد و دوستان میتونند نظرات و انتقادات خودشون رو اعلام کنند پس لطفا در طول بازه گفته شده شکیبا باشید  .

برای دیدن کامل سبد حرفه ای بنیادی میان مدتی اینجا را بخوانید .

 

در حال حاضر فرصتهای خرید بدین صورت میباشند :

 

سبحان دارو : بازه  خرید 2875-2920

دسبحا :  بازه خرید 690-695

داسوه : بازه خرید  1090 – 1100

 

بازه سرمایه گذاری و هدف قیمتی دقیقا همان چیزی خواهد بود که در جدول سبد بنیادی  ذکر شده است ، به عنوان مثال هدف سبحان 3300تومان تاریخ رسیدن به آن 1393/08/06 میباشد

 

bashgah-banner

23 نظرها

  • سلام دوست عزیز
   بکام فعلا از لحاظ سود عملیاتی خیلی حرفی برای گفتن ندارد تا وقتی که اوضاع سوریه بطور کامل آرام شود و فروش صادراتی شرکت آغاز شود و یا مدیریت شرکت بتواند بازارهای جدید پیدا کند ولی شرکت داراییهای فوق العاده ای دارد . چندین قطعه زمین بدون استفاده در اطراف کارخانه ( منطقه صفائیه یزد ) که ارزش یکی 30میلیارد تومان ( 50تومان به ازای هر سهم ) و ارزش دیگری در حدود 200میلیارد تومان( 300تومان به ازای هرسهم ) میباشد ولی اینکه کی فروش این زمینها محقق شود خدا داند . ثباغ هم جزء سهمهای خوب این گروه میباشد پیشنهادم فعلا نگهداری این سهم میباشد .
   موفق باشید .

 1. سلام بنده سهم قصفها رااز قیمتهای بالا حدود ۱۰۰۰ تومان داشتم با کاهش قیمت آن به امید افزایش در ماه رمضان میانگین کم کردم بعد هم مجمع رفتم خلاصه میانگین این سهمم ۷۰۰ تومان است ایا به صلاح است ان را نگه دارم تا یک روزی بیشتر شود. یا با حدود ۳۰ درصد ضرر خارج شوم و در سهمهای دیگر سرمایه گذاری کنم؟ بطور کلی آینده این سهم چیست؟
  همچنین درمورد سهم خکاوه که با میانگین 97 تومان دارم

  • سلام دوست عزیز
   قصفها تو کف قیمتی خودش هست و بنظرم فروش تو این قیمتها اشتباه است ، گروه قندی منتظر اعلام قیمت رسمی شکر از سوی دولت برای سال 93 هست .در صورتی که نرخی بالاتر از 2200تومان تصویب شود تعدیل خوبی در انتظار این سهم و بقیه گروه میباشد . نگهداری سهم پیشنهاد میشود .
   کلا رو بنیادی گروه خودرو نظر مساعدی ندارم ،خکاوه نزدیک به 450میلیارد تومان یعنی بیش از 200تومان به ازای هرسهم زیان انباشته دارد .
   موفق باشید .

  • سلام دوست عزیز
   شنیده هایی پیرامون سهم وگستر میباشد که قصد دارد بلوک سهم لیزینگ ایرانیان خود را بفروشد بسته به قیمت فروش سود شناسایی خواهد کرد ، ولی از لحاظ بنیادی NAV سهم تو محدوده 120تومان میباشد و در حال حاضر بالاتر از ان ای وی در حال معامله میباشد که ارزش خرید ندارد . از دید تکنیکال تو محدوده 160تومان مقاومت سنگینی دارد .
   موفق باشید .

  • سلام دوست عزیز
   کلا قندیها منتظر اعلام قیمت فروش شکر برای امسال از سوی دولت میباشند ، در صورتی که نرخی بالاتر از 2300تومان تصویب شود ، مثلا عددی تو محدوده 2400-2500 تومان با توجه به اهرم بالای صورت های مالی این شرکتها ، تعدیلات قابل توجهی رو تو این گروه شاهد خواهیم بود ، ولی توصیه من خرید شرکتهایی است که تو محدوده غرب کشور هستند چون توان جذب چغندر آنها بالاتر میباشد . شرکتهای قشهد ، قمرو ، قلرست ، قچار و حتی قصفها بهتر میباشند .
   موفق باشید.

  • سلام دوست عزیز
   با توجه به رشد قیمتهای جهانی سهم پتانسیل تعدیل خوبی دارد ، از طرفی سهم هم تو کوتاه مدت رشد خوبی داشته بنظرم نیاز به کمی اصلاح و استراحت دارد ، معاملاتی جهانی روی که از فردا آغاز میشود روند سهم تو کوتاه مدت رو مشخص خواهد کرد . از لحاظ تکنیکالی هم یک واگرایی تو مکدی دیده میشه که احتمال اصلاح سهم رو قوت میبخشد .
   موفق باشید .

  • سلام دوست عزیز
   اکه به هدفی که از قبل مشخص شده برسه که هیچ ، ولی اگر به هر دلیلی به این نتیجه برسیم که تحلیل ما در مورد سهم اشتباه بوده یا شرایط سهم تغییر پیدا کرده باشه و سهم توانایی رشد تو بازه زمانی گفته شده را ندارد حتما اطلاع رسانی خواهد شد . هر زمان که سهمی از لحاظ بنیادی مورد تایید باشد تو بهترین نقطه خرید معرفی خواهد شد .
   موفق باشید .

  • سلام دوست عزیز
   واتی رو باید صرفا وابسته به صنایع شیمیایی ایران ( شیران ) بداینم ، چون تمام سودش و ارزشش از همین شرکت بدست می آید . NAV شرکت در حدود 850تومان برآورد میشود که جای رشد هم دارد . یعنی قیمت تعادلی امروز واتی تو محدوده 550تومان میباشد . سهم تو این قیمتها ارزنده است و ارزش نگهداری دارد .
   موفق باشید.

نطر گذاشتن