فروشنده ها قوی تر آمدند….

388
telegram nokhbegan-start
فروشنده ها قوی تر آمدند....Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 16Rating:

 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

روز اول هفته تون بخیر.استارت منفی 312 واحدی امروز را نمی دانیم به پای پیشواز یکشنبه بگذاریم یا خیر؟ در هر صورت فشار حقوقی در اکثر نماد های امروز سبب ساز این مسئله شد.برای بازار همچنان انتظار وضعیتی با برآیند صفر داریم.البتهبا آمدن اخبار مثبتی از بسته خروج غیرتورمی از رکود، لایحه حمایت از تولید، بازنگری در نرخ سود سپرده‌های بانکی، کاهش دوره تسویه مطالبات شرکت‌ها و تحولات امیدوارکننده از روند تولید شرکت‌های بزرگ خودروساز و توجه دولت به پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، چشم‌انداز بورس مثبت ظاهرا در حال مثبت شدن است.

 

کدال

 

خودرویی

در خصوص این گروه هفته ی پیش اذعان داشتیم که فعلا باید منتظر حرکات سینوسی در این گروه بود.در خبرگزاری ها به نقل از رئیس گروه خودرو سازان آمده بود که فعلا نباید منتظر کاهش قیمت خودرو باشیم.امروز اوضاع قطعه ساز ها سبز و خودرو ساز ها منفی رقم خورد. شرکت مهرکام پارس سود هر سهم سال مالی ۹۳ را مبلغ ۱۲۵ریال اعلام نموده است.

 

ساختمان

گروه ساختمان در وضعیت مناسبی در تایم هفتگی به سر می برد.برای بازار ثتران ثباغ اس پ و ثشاهداز ارزش بالایی برخوردار است.امروز این سهم هابه دامنه ی مثبتی هم رسیدند.شاید بتوان روی مثبت فردایشان هم حساب کرد.فعلا توجه ویژه ای بر روی آنهاست. از طرفی سخت آژنداز خرید ۵ واحد آپارتمان به عنوان دفتر مرکزی شرکت شفاف سازی کرد : که طی آن املاک جدید را خریداری نموده و از بدو تاسیس تاکنون فاقد دفتر مالکیتی بوده است در حال حاضر جهت اجرای پروژه های عمرانی و ساختمانی در املاک فوق نیاز به فضای اداری و جذب نیروی انسانی دارد . بنا به ضرورت و نیاز شرکت بر اساس تصمیم هئیت مدیره با در نظر گرفتن صرفه و صلاح شرکت در تاریخ ۱۳۹۳/۰۵/۲۰اقدام به خرید ۵ واحد آپارتمان به عنوان دفتر مرکزی شرکت نموده است .

 

شیمیایی ها

گفته می شود تقسیمی وپترودر مجمع 15 ریال خواهد بود، همچنین شنیده شده خبرهای زیادی از زیر مجموعه های این شرکت در مجمع اعلام خواهد شد، ممکن است در مورد افزایش سرمایه شرکت نیز صحبت هایی بشود.امروز گروه کم جان تر معامله شد.در نماد شفن پیشنهاد به خروج منطقی تر است.تنها نماد های مثبت همان نماد هایی بودند که معمولا بتای منفی دارند.شلعاب شکربن شمواد و …

پترولسود هر سهم سال مالی ۹۳ را مبلغ ۲۹۶ریال اعلام نمود.

 

تجهیزاتی

در گروه حمل و نقل دریایی، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا در جدیدترین گزارش پیش بینی 93 سود هر سهم خود را مبلغ 3449 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی با افزایش 9 ریالی همراه بوده است شرکت در دوره سه ماهه منتهی به 93/03/31 موفق به پوشش 26 درصدی ( 895 ریال سود به ازای هر سهم ) شده است .امروز برای مپنا فروشنده بیشتر بود.انتظارات برای مپنا همچنان بالاست.یکی از نکات بسته ی حمایتی از اقتصاد برای رفع رکود تورمی توجه به همین گروه است.

 

دارویی ها

گفته می شود گزارشات 6 ماهه دارویی ها بهتر از گزارشات 3 ماهه آنها است،معاون وزیر بهداشت نیز از اصلاح قیمت دارو در نیمه دوم سال خبر داده است.

 

سرمایه گذاری

وخارزم با پرداخت اخرین قسط نیرووگاه قائم موقعیت بهتری از این می تواند داشته باشد با توجه به اینکه شایعاتی نیز در خصوص بورسی کردن این نیروگاه هست. سهم وخارزم دارای nav در محدوده 220 تا 230 تومان می باشد.و این روزها بیشتر اسیر عرضه های شدید حقوقی می باشد می توان با حد ضرر 147 تومان سهم را در محدوده 155 خرید و در محووده بالای 165 تومان ب فروش رسانید مقاوتا اصلی سهم 180 و حمایت اصلی سهم نیز150 تومان می باشد

در ادامه سهم هایی که احتمالا روند صعودی خود را شروع کرده و مورد حمایت قرار میگیرند رو در بخش جدید “امروز حمایت چه سهم هایی است؟” مشاهده فرمایید.

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 6907

نیکل (تن/دلار) 18464

آلومینیوم (تن/دلار) 1949

روی (تن/دلار) 2270

طلای جهانی (اونس/دلار) 1304

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

1 نظر

نطر گذاشتن