فولاد صبانور …

170
telegram nokhbegan-start
فولاد صبانور ...Reviewed by Khalili on Feb 2Rating:

فولاد صبانور هم پیش بینی درآمد خو را تعدیل داد. این شرکت در گزارش 6 ماهه پیش بینی درآمد سال 91 خود را مبلغ 3800 ریال اعلام کرده بود. اما در پیش بینی گزارش 9 ماهه تعدیل خوبی داد و پیش بینی اش را به مبلغ 4927 ریال رسانده است. پیش‌بینی عملکرد حسابرسی شده سال مالی منتهی به 30/12/91 نسبت به عملکرد واقعی سال مالی قبل به‌ترتیب فروش 61 درصد افزایش، بهای تمام‌شده کالای فروش رفته 33 درصد افزایش، سود عملیاتی 78درصد افزایش و سود پس از کسر مالیات 97 درصد افزایش نشان می‌دهد. شرکت همچنین در مورد طرح های توسعه ای خود اعلام نموده است:


طرحهای در جریان این شرکت، توسط شرکت فرعی آینده سازان فولاد البرز (صد درصد متعلق به شرکت صبانور) در دست اجرا و درحال تکمیل می باشد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

الف) طرح احداث کارخانه کنسانتره همدان به ظرفیت سالانه 000/600 تن کنسانتره با عیار 68 درصد درحال اجرا می باشد. اجرای این طرح از آذر ماه 1389  آغاز شده که زمان بهره برداری آن ابتدای سال 1392 در نظر گرفته شده است . مجموع پیشرفت فیزیکی این طرح تاکنون 62 درصد بوده است.(لازم به ذکر است با تکمیل شدن طرح در حدود 80 درصد قابلیت تولید کنسانتره وجود خواهد داشت.) با توجه به بهره برداری پروژه از ابتدای سال 1392 ، سود حاصل از این طرح در بودجه سال 1391 این شرکت تاثیری نداشته و درآمدی از این بابت پیش بینی نگردیده است.


ب) طرح احداث یک کارخانه کنسانتره به ظرفیت سالانه یک میلیون تن شامل یک فاز 325 هزار تن و یک فاز 675 هزار تن در دست تکمیل می باشد . دراین خصوص مجموعا پیشرفت فیزیکی این طرح درحدود 65 درصد بوده است (تماماً مربوط به فاز 325 هزار تنی). (لازم به ذکر است با تکمیل شدن طرح در حدود 80 درصد قابلیت تولید کنسانتره وجود خواهد داشت) که پیش بینی می شود فاز اول طرح تا آخر اسفند ماه سال جاری راه اندازی گردد. برای فاز دوم طرح تاکنون فعالیت با اهمیت و عمده ای انجام نشده است. به لحاظ عدم سودآوری با اهمیت این طرح تا پایان سال 1391، از این بابت نیز درآمدی در بودجه سال 1391 پیش بینی نگردیده است.

بنابراین سال 92 را می توان سال پرسودی برای کنور در نظر گرفت. برای افراد با سرمایه گذاری بلند مدت می توانداین سهم مناسب باشد.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیپتروشیمی ها ..
نوشته بعدیملی مس!
چندین سال هست که در بورس فعالیت تحلیلی دارم و امیدوارم با انتشار مطالبم بیتونم به شما دوستان کمکی کرده باشم.

1 نظر

نطر گذاشتن