قندی ها و شرایط آینده…

226
telegram nokhbegan-start
قندی ها و شرایط آینده...Reviewed by Khalili on Sep 24Rating:

قندی ها و شرایط آینده…


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

خب در مورد قندی ها شاهد بودیم که بار دیگر لیدری بازار را مدتی به دست گرفته بودند و سودهای بسیار شیرینی را بعد از آن ضررهای تحمیلی ، تجربه کردند. گروه قند از جمله گروه هایی است که با توجه به کم بودن سرمایه شرکت ها و کوچک بودن این صنعت، راحت تر می تواند در مواقعی که شرکت های بزرگ در رکود هستند در دید باشد. اما 2 روزی هست که شاهد هستیم که این گروه لباس قرمز رنگ بر تن کردند و صف های فروش را در خود دارند. درمورد قطعی بودن و نزدیک بودن استراحت قندی ها در خبرهای گذشته اطلاع رسانی کرده بودیم. اما باز با توجه به شرایط و خبرهای موجود در بازار به نظر می رسد این گروه با زمی تواند آبستن تحولات سبز رنگ باشد. همانطور که می دانیم که فعالیت اصلی شرکت های قند و شکر در نیمه ی دوم سال است و در این نیمه از سال شرکت های قندی تلاش خود را برای فراهم آمری و خرید چغندرها از کشاورزان و مزارع کشور بیشتر می کنند و هر شرکتی که بتواند چغندرهای بیشتر و مرغوب تری خریداری کند، به نحوی از دیگران پیشی می گیرد. از طرف دیگر باز هم زمزمه هایی از افزایش نرخ شکر به قیمت های حدود 1300 تا 1400 به گوش می رسد و حتی شنیده شده که برخی از کارخانجات هم اکنون در درب کارخانه شکر را به قیمت 1300 به فروش می رسانند. در هر صورت احساس می شود این گروه دوباره می تواند در زمره سبزپوشان باشد اما هر چه میزان استراحت در روزهای آتی این سهم ها کمتر باشد، ریسک ورود به سهم ها افزایش خواهد یافت. قند لرستان که به عنوان یکی از بنیادی های بسیار خوب است، گزارش 12 ماهه منتهی به تیرماه 91 خود را به بازار اعلام کرد و در این گزارش آمده که این شرکت موفق شد در 12 ماهه ی سال مالی خود مبلغ 3752 ریال را به عنوان سود پایانی خود شناسایی کنند. قصفها و قپیرا نیز در زمره ی بنیادی های قوی تر این گروه قرار دارند.

 
دوستان و اعضای عزیز سایت تحلیلها در بخش گزارش روزانه می توانید از ساعت 9 تا 12 تغییرات بازار را دنبال کنید و از کلیت بازار با خبر شوید . هر روز ساعت 9 تا 12 به سایت سری بزنید تا مطالب جدید قرار گرفته در این بخش را مطالعه نمایید . در پایان روز نیز گزارشی از بازار روزی که گذشت به صورت کامل در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت 
bashgah-banner

3 نظرها

نطر گذاشتن