لیدر کشی در بازار امروز

418
telegram nokhbegan-start
لیدر کشی در بازار امروزReviewed by مدیر سایت on Aug 12Rating:

سلام خدمت دوستان بر بام بازاری عزیز

علی رغم اینکه امروز اکثر گروههای بازار منفی یا متعادل بودند ، ولی میشه امروز رو بهترین روز بازار تو سال 93 دونست اونهم به دو دلیل :


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

1- مثل روزهای قبل شاهد حرکت دسته جمعی منفی یا مثبت بازار نبودیم ، حتما خاطرتون هست که یک مدتی بود تو بازار شاهد همچین موضوعی بودیم یا کل بازار منفی بود یا کل بازار مثبت ، وضعیتی که اهالی بازار خصوصا تحلیلگران رو آزار میداد .

 

2- دومین مسئله  که مخصوصا این اواخر بیشتر بازار رو اذیت میکرد بحث لیدر سازی یک گروه یا یک سهم بود ، مسئله ای که جو روانی منفی بدی رو کل بازار گذاشته بود و پاشنه آشیل بقیه گروههای بازار شده بود ، امروز علی رغم اینکه گروه خودرو و نمادهای مهم  این گروه معاملات منفی و فشار فروش سنگینی رو تجربه میکردند و تقریبا تمام سهمهای این گروه تو دامنه منفی معامله میشدند صفهای خرید و حجم معاملات بالای گروه ساختمانی خودنمایی میکرد ، گروهی که بنظر میاد دولت هم تو بسته حمایتی خروج از رکود خودش حساب ویژه ای روی اون باز کرده . اگر چه صفهای این گروه تا پایان بازار بارها داده شد و صف هیچکدام بجز دو سه سهم ، از جمله ثفارس و ثغرب و… باقی نماند . ولی حرکت امروز این گروه رو میشه لیدرکشی بازار امروز نامید .

 

در بقیه گروههای بازار چه خبر بود…؟!

 

گروه معدنی و سنگ آهنی :

امروز کچاد بر عکس روزهای گذشته که معاملات نسبتا متعادل رو به منفی کم حجمی داشت ، پرحجم و تو درصدهای منفی کامل معامله میشد ، موضوعی که توجه بازار رو بیشتر به خودش جلب کرد امروز حقوقی ها فروشنده بودند بطوریکه به جز اون بلوک 10میلیونی ، نزدیک به 6میلیون سهم دیگه رو حقوقی ها فروختند و حقیقی ها 5میلیون سهم خریدند . با معاملات امروز کچاد بقیه سهمهای این گروه به حاشیه رفتند و معاملات کم حجمی رو دنبال کردند بطوریکه کگل تنها 51هزار سهم و کنور نزدیک به 11هزار سهم معامله شد .

 

گروه روی :

گروه روی که مدتی بود معاملات مثبت و پرحجمی رو دنبال میکرد ، با اصلاح قیمتهای جهانی روی اونها هم اصلاح کردند و بخشی از رشد حرکت صعودی قبلشون رو پس دادند ، اگرچه این گروه هنوز هم با قیمتهای جهانی فعلی پتانسیل تعدیل سودشون رو خواهند داشت .

 

گروه قندی :

حالت انتظار این گروه رو میشه از نحوه معاملات نوسانی شون فهمید ، گروه قندی معمولا تو شهریور ماه نرخ فروش شکرشون از سوی دولت مشخص میشود ، موضوعی که به شدت معاملات این گروه رو تحت تاثیر قرار خواهد داد ، تو این گروه قشهد امروز سهامدارانش رو برای مجمع فوق العاده به منظور افزایش سرمایه 100% از محل سود انباشته در تاریخ 8شهریور ماه فرا خواند .

 

گروه دارویی :

گروه دارو که زمزمه هایی مبنی بر افزایش نرخ محدود این گروه به گوش میرسه امروز معاملات متعادل و حتی منفی رو داشتند ، پیشتر دکتر دیناروند رییس سازمان غذا و دارو از افزایش احتمالی قیمت دارو از نیمه دوم سال خبر داده بود خبری که هنوز قطعیت پیدا نکرده ، در نیم ساعت پایانی این گروه بعضی از سهمهای این گروه روند معاملاتی بهتری داشتند بطوریکه دسبحا تا صف خرید هم پیش رفت ، والبر و دفارا هم مثبت شدند . بزرگترین هلدینگ این گروه یعنی تیپیکو که گفته میشود نیمه اول شهریور ماه مجمع سالیانه خود را برگزار خواهد کرد همچنان معاملات متعادل و خنثی دارد این سهم اگرچه تو چندماه گذشته نتونسته بازدهی نصیب سهامدارانش کنه ولی همچنان یکی از سهمهای کم ریسک بازار میباشد .

 

گروه بانکی :

گروهی که این روزها صحبتها پیرامون اون زیاد میباشد ، از طرفی بحش کاهش نرخ سود تسهیلات و از طرفی بخشی از بندهای بسته حمایتی خروج از رکود دولت که بنظر میاد اجرای اون تاثیر بسزایی روی سهمهای این گروه داشته باشه چرا که یکی از موضوعاتی که تو این بسته عنوان شده بحث فروش داراییهای بانکها و خروج بانکها از بنگاهداری و بعد افزایش سرمایه بانکها از همین داراییهای آزاد شده میباشد . تو این گروه بانک سینا که قیمتش این طی 10روز گذشته نزدیک به 15% افت کرده برنامه افزایش سرمایه در پیش خواهد داشت .

 

مطلب توریل و خبرهای داغ رو میتونید از اینجا بخونید .

 

موفق باشید…

 

 

 

 

 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن