متن بیانیه مشترک نشست وین – آیا بازار ریزشی خواهد ماند؟

768
telegram nokhbegan-start
متن بیانیه مشترک نشست وین - آیا بازار ریزشی خواهد ماند؟Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 25Rating:

متن بیانیه مشترک نشست وین – آیا بازار ریزشی خواهد ماند؟

دوستان سلام؛

ان شاالله که حال همگی خوب باشد.البته این جمله شاید برای امروز و جو متعلق به آن خیلی مصداق نداشته باشد! امروز همانطور که دیده شد وضعیت عجیب و بی منطقی سایه افکنده بود.فضای سیاهی از بی تحلیلی در معاملات موج می زد و این نشان از وجود خریدار و فروشندهای بدون فکر دارد. اما بر طبق نظریه های رفتاری مالی نمی توان از آن گذشت چرا که طبیعی ست . اما نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که تا کی و تا کجا باید این وضعیت را شاهد باشیم؟چه شد که این گونه شد؟ و …


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

بگذارید وضعیت بازار را از آخرین تحرکات و چشم انداز های بررسی کنیم.دوستان همانطور که در جریان بازار هستید،از روز شنبه 01 آذر ماه بازار سرمایه آماج موج خوشبینی ها و دیدگاه های مثبت قرار گرفت.این موج تا جایی ادامه پیدا کرد که ظرف دور روز بازار را تا 800 واحد سبز تر کرد.بازاری که کارشناسان این سایت یک هفته ای می شود که خبر از وقت استراحت آن می دادند.لذا این رشد برای بازاری که متتظر خبر است و ساکنان آن علاوه بر آن که به استقبال خبر می روند،حتی خبر سازی نیر می کنند؛ خیلی مناسب و اعتماد برانگیز نبود.پس طبیعیست به محض این که بازار با آنچه که انتظارش را ندارد یا خبری می رسد که مطابق میل ش نیست، این گونه رفتار کند و افرادی که دیروز در جبهه ی تقاضا بودند به جبهه ی عرضه پناه ببرند…

اما آیا واقعا مذاکرات منفی بود؟

پاسخ این سوال بله یا خیر نیست.کافیست نگاهی به حواشی و ماجرا های پیرامون این نشست بیاندازیم.متنی که در ذیل آوردم در واقع نگاه جامع و واقع بینانه در این باب است که ترجمه ی قرائت صورت جلسه ی نشست وین است.به عنوان یک یادآوری برادرانه به دوستان فقط عرض می کنم که از رفتار جمعی و بدون تحلیل بپرهیزید و این که حتما سهامی را انتخاب کنید که یا از منظر نمودار یا از منظر صورت های مالی اش توجیه داشته باشد.اسیر نوسانات به خصوص هیجانات نشوید.تحریم هایی که قبلا بوده به یک باره ایجاد نشده که به یک باره از بین بروند.رفع تحریم قانون خود را دارد و نیاز به زمان.اگر بزرگواران پیگیر مصاحبه ی جان کری وزیر امور خارجه امریکا بوده باشند مطمئنا این جمله را به ذهن خواهند سپرد : ایران به تعهدات خود عمل کرد …

متن کامل بیانیه مشترک که به زبان های فارسی و انگلیسی منتشر شده به این شرح است:

از یک سال پیش که در ژنو در مورد برنامه اقدام مشترک توافق نمودیم ما و وزرای خارجه و مدیران سیاسی گروه پنج + یک برای رسیدن به یک راه حل جامع مذاکرات فشرده ای داشتیم.

ما بار دیگر قدردانی خود را از دولت اتریش برای میزبانی سخاوتمندانه این مذاکرات در وین اعلام می داریم.

بر مبنای تعهد محکم تمام طرفها برای نیل به یک راه حل جامع دراز مدت مورد توافق طی ماههای گذشته 10 دور مذاکره و جلسات متعددی برگزار کردیم ایده هایی مختلفی مطرح شده است اما با توجه به ماهیت فنی این تلاش ها و تصمیماتی که باید اتخاذ شود برای بررسی و نهایی کردن انها به نحو مقتضی نیاز به کار بیشتری است.

ترجیح ما این بود که همین جا در وین راه حل جامع را نهایی کنیم اما براساس پیشرفت های صورت گرفته و باتوجه به ایده های جدیدی که نیاز به بررسی بیشتر دارند اطمینان داریم که مسیر مطمئنی برای نیل به یک راه حل جامع وجود دارد.

بنابراین ما و وزرای خارجه کشورهای پنج بعلاوه یک توافق کرده ایم که تلاش های دیپلماتیک خود را ادامه دهیم ,تصمیم گرفته ایم که مفاد برنامه اقدام مشترک را تا نهم تیرماه سال  1394 تمدید کنیم تا امکان مذاکرات بیشتر فراهم شود.

ما قصد داریم که با استفاده از شتاب ایجاد شده کنونی، مذاکرات را در کوتاهترین زمان ممکن حداکثر در چهار ماه نهایی کنیم و در صورت ضرورت از زمان باقیمانده تا نهم تیرماه به منظور نهایی کردن هرگونه کار فنی و یا نگارشی احتمالی باقیمانده استفاده نماییم.

ایران و کشورهای 5+1 مجددا تاکید می نمایند که تعهدات خود در برنامه اقدام مشترک را به صورت موثر و بموقع اجرا خواهند کرد.

از اژانس بین المللی انرژی اتمی خواسته خواهد شد که به نظارت بر اقدامات داوطلبانه وفق برنامه اقدام مشترک ادامه دهد.

نشست بعدی برای ادامه کار در آذر برگزار خواهد شد.

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن