مثبت های زیرکانه ی شاخص…

309
telegram nokhbegan-start
مثبت های زیرکانه ی شاخص...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 21Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

باز هم سناریوی صف شدن ساعت ده جان گرفت و بازار همچنان پیش روی می کند.تحلیل شاخص کل را بر روی خروجی سایت قرار دادیم امیدوارم مطالعه کرده باشید.قصد دارم امروز عوامل موثر در یک قاب را اعلام کنیم:

عوامل موثر بر بازار در گروههای مختلف

پتروشیمی : گزارش مثبت زاگرس،منفی پردیس و متعادل شازند لدا بر هم خوردن روند معاملاتی /گزارش های مابقی شرکت ها ؟/ بررسی نحوه قیمت گذاری خوراک و گاز مصرفی پتروشیمی ها در جلسه سه شنبه این هفته کمیته پتروشیمی

فولادی ها : رشد تولید در برخی شرکت ها /.تولید سال 93 ذوب آهن اصفهان در 4 ماه نخست سال جاری نسبت به 4 ماه مشابه سال گذشته 63 درصد رشد داشته است / تعببن تکلیف 7 طرح فولادی

خودرویی : تمدید مذاکرات / تحقیق و تفحص

ساختمانی: خبر راه‌اندازی صندوق پس‌انداز خرید مسکن/ این صندوق پس اندازهای مردم را جمع آوری پس از طی دوره ماهانه تسهیلات پرداخت خواهد کرد. این صندوق با هدف پرداخت 60 تا 80 میلیون تومان وام در مراحل نهایی راه‌اندازی قرار دارد.

دارویی : گزارشهای بهتر از انتظار سه ماهه / اعطای تسهیلات ویژه با تصویب شورای پول و اعتبار واردات دارو و مواد اولیه

لاستیکی : افزایش تولید خودرو و افزایش تقاضای لاستیک

بانکی ها : وضعیت متعادل قیمتی / تحقیق و تفحص در دستور کار کمیسیون‌های مجلس در هفته جاری

اما در مجمع پست بانک مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق‌العاده صاحبان سهام برگزار و با تقسیم سود 97 ریالی به ازای هر سهم موافقت شد، همچنین افزایش سرمایه 476 درصدی این بانک نیز به تصویب رسید.از طرفی بانک ملت هم 33 تومان از 42 تومان را تقسیم کرد.

 

اما در دل بازار در گروه خودرو شرکت سایپا دیزلدر عملکرد میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، به ازای هر سهم مبلغ ۱۶۳ ریال زیان شناسایی نمودبا این حال سهم تا دامنه های مثبت هم پیشروی کرد.شنیده هایی مبنی بر رشد نرخ قطعه ساز ها همچنان به گوش می رسد.تحلیل یک سهم از این گروه که می تواند مثبت تر هم شود در بخش تکمیلی ببنید.

سهمی از گروه مربوط به خودرویی ها  هم پیدا کردیم که بازدهی 25% را میتونه داشته باشه .برای مشاهده آن اینجا را کیلیک کنید.

فلزی ها هم با لیدری فملی چند روزی هست که داعیه دار شدند. در این خصوص فرآوری مواد معدنی ایراندر عملکرد میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، به ازای هر سهم مبلغ ۷۷ ریال سود خالص محقق نمود .

 

خاکستری های بازار هم خوب ظاهر شدند. سیمان ارومیه در عملکرد میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، به ازای هر سهم مبلغ ۵۴۳ ریال سود خالص محقق نمود .

 

اما از دارویی ها شرکت گروه دارویی سبحانسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل مثبت ۵ درصدی از ۴۷۰ر۱ ریال به ۱,۵۴۹ریال افزایش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۹۵ ریال سود محقق کرده است .

 

در گروه نفتی هم نمادهای شبندر و شاوان جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه متوقف شده اند. از آنجاییکه صورتهای مالی این شرکتها به دلیل عدم ارسال به موقع صورت حساب ها از سوی شرکت پالایش و پخش هنوز نهایی نشده است، در مجامع این دو شرکت مطمئنا اعلام تنفس خواهد شد تا در مرداد ماه، این مجامع برگزار شود .

 

این روزها،روزهای طلایی برای ساختمانی ها شمرده می شود. ثاباد سود هر سهم سال ۹۳ را همراه با پوشش مثبت ۹ درصدی مبلغ ۲۳۵ ریال اعلام نموده است . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۲۰ ریال سود محقق کرده استوساخت هم به طرز جالبی دوباره صف شد.این سهم تارگت 350 را دارد.

از گروه واسطه گری های مالی در مورد سهمی صحبت شده که در دید کوتاه مدت مناسب است اما در بلند مدت الگوی ریزشی دارد که اگر بخواهد افت کند واقعا سهامدارانش را ضرر ده میکند. در مطلب  ” ولصنم سهمی در انتظار ریزش! ” این سهم برای اعضای حرفه ای مورد بررسی قرار گرفته است.

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 6996

نیکل (تن/دلار) 18468

آلومینیوم (تن/دلار) 1937

روی (تن/دلار) 2291

طلای جهانی (اونس/دلار) 1313

 

موفق باشید…

bashgah-banner
نوشته قبلیشرایط وبشهر بعد از بازگشایی
نوشته بعدیسهمی با ۲۵ درصد سود!
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن