مجمع غدیر

306
telegram nokhbegan-start
مجمع غدیرReviewed by Sara_595 on Dec 4Rating:

مجمع غدیر به افزایش سرمایه ای دو مرحله ای رای داد،یعنی در ابتدا سرمایه شرکت از 1200 میلیارد تومان به 1600 میلیارد تومان افزایش پیدا کندکه محل این افزایش سرمایه اندوخته خواهد بود.  200 میلیارد تومان دیگر نیز در اختیار هیات مدیره قرار دارد که مقرر شد در مجمع عایدی سالیانه شرکت که در 30 بهمن ماه برگزار خواهد شد در خصوص آن رای گیری شود که احتمالا ظرف 6 ماه آینده اعمال خواهد شد.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

آقای کیانی مدیرعامل شرکت خرید سهام شبندر توسط غدیر را منتفی اعلام کرد و شایعاتی که در مورد خرید سهام ایران ترانسفو  مطرح شده بود را رد کرد و دلیل آن را این موضوع عنوان کرد که این شرکت مطالبات سنگینی از برقهای منطقه ای دارد و فروش محصولاتش هم تنها به برقهای منطقه ایست که با این شرایط خرید سهام این شرکت جذابیتی نخواهد داشت

مجمع عمومی عادی این شرکت در پایان سال مالی منتهی به آذرماه، در سی ام بهمن ماه برگزار خواهد شد که سود آن نیز در 15  اسفندماه میان سهامداران توزیع خواهد شد.

ساتا سهامدار عمده غدیر است که با تمام توان و قدرت خود از مجموعه غدیر حمایت می کند

 به گفته مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر 99.7 درصد از منابع مالی این شرکت به صورت بلندمدت در بخش تولید، خلق ثروت و ارزش افزوده سرمایه گذای شده است؛ بر این اساس تنها 0.3 درصد از سرمایه گذاری های این شرکت کوتاه مدت است. بیشترین سرمایه گذاری های این شرکت در مواد و محصولات سیمانی، محصولات کانی غیر فلزی و نیروگاهی برقی تمرکز یافته است.

هدف از افزایش سرمایه غدیر اصلاح ساختار مالی، جبران مخارج سرمایه ای انجام شده  و مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر عنوان شده است

برنامه های شرکت سرمایه گذاری غدیر: این شرکت در نظر دارد تا تنها 15 تا 20 میلیون دلار ( معادل 15 تا 20 درصد) از منابع داخلی خود را برای انجام سرمایه گذاری های خود به کار گیرد؛ باقی منابع مالی مورد نیاز از بانک ها، صندوق توسعه ملی و فاینانس داخلی و خارجی تامین خواهد شد. شرکت سرمایه گذاری غدیر دو مجتمع فولاد را کلید زده است که با توجه به این مساله، پروژه های زیر ساخت سازی آن در حال انجام است که براین اساس 2.5 میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد کشور افزوده خواهد شد؛ در ادامه فعالیت در این عرصه، شرکت سرمایه گذاری غدیر برای برخورداری از سهم تولید 4 میلیون تن از فولاد کشور تا پایان سال 94 گام برداشته است.

همچنین گزارش افزایش سرمایه پارسان به سازمان بورس و اوراق بهادار برای دریافت مجوز ارسال شده است که به نظر می رسد تا هفته آینده این مجوز دریافت شود و بلافاصله پس از دریافت مجوز افزایش سرمایه، مجمع فوق العاده آن برگزار خواهد شد. قابل ذکر است که اندوخته پارسان متعلق به غدیر (سهامدار عمده آن )است. که این میزان اندوخته پارسان هم بیش از 400 میلیارد تومان است که اگر  تا قبل از سی ام بهمن ماه امسال یعنی قبل از زمان برگزاری مجمع عادی سالیانه غدیر، مجمع عمومی عادی سالیانه پارسان برگزار شود سود این شرکت در حساب غدیر وارد خواهد شد. وضعیت بنیادی  سرمایه گذاری غدیر مناسب ارزیابی می شود.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن