محاسبه خالص ارزش دارایی های سیمان فارس و خوزستان (سفارس)

286
telegram nokhbegan-start
محاسبه خالص ارزش دارایی های سیمان فارس و خوزستان (سفارس)Reviewed by فاطمه میرآب on Sep 14Rating:

شرکت سیمان فارس و خوزستان (سفارس)

شرکت در یک نگاه

شرکت سیمان فارس و خوزستان (سفارس)


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

معرفی شرکت سیمان فارس و خوزستان

شرکت سیمان فارس و خوزستان با بیش از شش دهه فعالیت، به عنوان شرکت مادر تخصصی، بزرگترین گروه تولیدکننده سیمان در کشور و منطقه بوده که با دارا بودن 33 شرکت فرعی زیر مجموعه در صنعت سیمان و صنایع وابسته به سیمان در حال فعالیت می باشند.

شرکت در سال 1329 با سرمایه­گذاری مشترک سازمان برنامه و شرکت سهامی سیمان شیراز با سرمایه اولیه 200 میلیون ریال تأسیس و در تاریخ 28/3/1329 تحت شماره 155 و بنام «شرکت سهامی سیمان فارس» در اداره ثبت اسناد استان فارس (شیراز) به ثبت رسید. در سال 1332 از شیراز به تهران انتقال یافت. در سال 1334 کارخانه سیمان شیراز با ظرفیت اسمی روزانه 200 تن شروع به بهره برداری نمود. در سال 1339 کارخانه سیمان دورود با ظرفیت اسمی 600 تن در روز از سازمان برنامه خریداری گردید و بتدریج با خرید و احداث کارخانجات جدید و توسعه کارخانجات قبلی بر حجم ظرفیت تولیدی خود افزود. در سال 1342 رسماً به «شرکت سهامی سیمان فارس و خوزستان» تغییرنام یافت. پس از تصویب قانون اصلاحی قسمتی از قانون تجارت در اسفندماه 1347، شکل حقوقی شرکت به استناد مصوبه مجمع عمومی فوق­العاده مورخ 4/12/1351 به سهامی عام تبدیل و نام شرکت به «شرکت سهامی عام سیمان فارس وخوزستان» تغییر یافت. سهام شرکت در دیماه 1354 در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. شرکت سیمان فارس و خوزستان در عرصه صنعت سیمان بزرگترین تولید کننده در خاورمیانه است. بر اساس سیاست­های متخذه در جهت سازماندهی بهینه شرکت و ایجاد سرعت در عملیات برای توسعه آتی با حفظ کنترل، استقلال کارخانه­های تابعه در قالب شخصیت­های حقوقی مورد نظر قرار گرفت. در این راستا با تبدیل آخرین واحد تابعه (سیمان آبیک) به شرکت مستقل در سال مالی 82-81 شرکت عملاً به شرکت مادر تخصصی در صنعت سیمان تغییر یافت، درآمد عملیاتی این شرکت از شرکتهای تابعه در صنعت سیمان یا زنجیره تولید این صنعت (مادر تخصصی) همراه با کنترل مؤثر تأمین می­شود.

ترکیب سهام داران سیمان فارس و خوزستان

شرکت سیمان فارس و خوزستان (سفارس)

پرتفوی سرمایه گذاری سیمان فارس و خوزستان

شرکت سیمان فارس و خوزستان (سفارس)

پرتفوی بورسی

شرکت سیمان فارس و خوزستان (سفارس)پرتفوی غیر بورسی

شرکت سیمان فارس و خوزستان (سفارس)

نکات پرتفوی غیر بورسی

با توجه به وضعیت رکودی در صنعت سیمان، مشکلات صادرات به عراق و رکود بازار مسکن که منجر به مازاد عرضه بر تقاضا و اعمال تخفیفات از سوی شرکت های سیمانی شده است از طرفی تعدیلات منفی اخیر، در ارزش کارشناسی سیمان آبیک، سیمان ساوه و سیمان زنجان، از بهای تمام شده استفاده کردیم.

محاسبه NAV

شرکت سیمان فارس و خوزستان (سفارس)

منبع : کارگزاری بورس بیمه ایران
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن