محاسبه NAV تیپیکو | هلدینگ دارویی تامین

278
telegram nokhbegan-start
محاسبه NAV تیپیکو | هلدینگ دارویی تامینReviewed by احمد لحیم گرزاده on Sep 30Rating:

محاسبه NAV تیپیکو | هلدینگ دارویی تامین

این شرکت با احتساب تقسیم سود مجمع سال 1394 ، به ازای هر سهم 6541 ریال NAV دارد.

شرکت سرمایه گذاری دارویی تأمین در سال 1382 در راستای مدیریت استراتژیک شرکت های دارویی متعلق به شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) که سابقه برخی از آنها به بیش از نیم قرن می رسد تأسیس گردید. “تیپیکو ” مالک 30 شرکت در صنعت دارویی است که در حوزه تحقیق و توسعه، تولید محصول، تولید مواد اولیه، پخش محصولات و داروخانه فعالیت می کنند.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سال مالی هلدینگ دارویی تامین منتهی به 31 اردیبهشت ماه است و در مجمع سالانه تقسیم 2320 میلیارد ریال(  800ریال به ازای یک سهم ) سود نقدی به تصویب رسید. آخرین سرمایه اسمی این شرکت 2900 میلیارد ریال است.

وضعیت پرتفوی سرمایه گذاری شرکت بر اساس بهای تمام شده، به تفکیک بورسی و غیر بورسی به شرح گراف زیر است:

1

همانطور که مشاهده می گردد 55 درصد از پرتفوی شرکت بورسی و 45 درصد دیگر غیر بورسی است. این بدان معنا است که پرتفوی غیر بورسی نیز در محاسبه خالص ارزش دارایی های شرکت می تواند نقش بسیار با اهمیتی ایفا کند.

با توجه به این مباحث، پرتفوی سرمایه گذاری شرکت و ارزش بازار آن به شرح جدول زیر قابل محاسبه است:

2

با توجه به محاسبه ارزش بازار پرتفوی بورسی و غیر بورسی، می توان نتیجه گرفت که پرتفوی بورسی رشد مناسب تری داشته بنابراین گراف زیر پرتفوی سرمایه گذاری را بر اساس ارزش بازار به تفکیک بورسی و غیر بورسی نشان می دهد:

3

همانطور که مشاهده می شود پرتفوی بورسی 55 درصد از بهای تمام شده و 67 درصد از ارزش بازار سرمایه گذاری های شرکت را به خود اختصاص داده است.

بر اساس اطلاعات ارائه شده، خالص ارزش دارایی های شرکت به شرح جدول زیر قابل محاسبه است:

4

همکنون هر سهم تیپیکو در حالی در قیمت 4300 ریال معامله می شود که سود منتهی به اردیبهشت 1395 ، برای هر سهم 1094 ریال اعلام شده و شرکت در سال مالی اخیر 1032 ریال سود کسب کرده است.

منبع: کارگزاری بانک پاسارگاد

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن