معرفی 2 سهم جدید و اتخاذ راهبرد مناسب در بازار فعلی

251
telegram nokhbegan-start
معرفی 2 سهم جدید و اتخاذ راهبرد مناسب در بازار فعلیReviewed by سعید مشکانی on Sep 9Rating:

با سلام به کاربران عزیز تحلیلها

برای امروز معرفی 2 سهم را مد نظر داریم.وبصادر به آرامی در حال معامله شدن است و غمهرا صف خرید کوچکی ( در زمان تنظیم این گزارش 23000 سهم صف خرید دارد ) را تجربه می کند.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

وبصادر را حوالی قیمت فعلی و به هدف 240 تومان در قدم اول مد نظر داریم.البته امکلن افت کوتاه مدت سهم به محدوده 150-162 تومان وجود دارد.به همین جهت اگر کمی صبر کنید و سهم را تحت نظر داشته باشید بهتر است.

برای سهم 2 سناریو محتمل می باشد.اول اینکه حوالی قیمت فعلی سهم صف خرید شکل دهد و رشد کند ، در این حالت در زمان بالا رفتن حجم معاملات و تشکیل صف خرید ما نیز خرید خود را انجام خواهیم داد.

در سناریو دوم سهم به محدوده 150-162 تومان افت می کند.در این حالت با حد ضرر 145 تومان می توانید وارد سهم شوید.

در مورد غمهرا نیز در قیمت فعلی سهم پر ریسک است و با حد ضرر تکنیکال فاصله زیادی دارد.برای خرید کم ریسک سهم را تحت نظر می گیریم تا پس از غبور سهم از 700 و 770 تومان به حد ضرر 760 تومان وارد سهم شویم.هدف در صورت عبور از 770 تومان حوالی 1150-1200 تومان برآورد می گردد.

.

.

همانطور که دیدیم پس از منتشر شدن خبر اعلام افزایش نرخ سود بانکی – که مدام تائید و یا تکذیب می شود و به نظر می آید که احتمالا دولت راهبرد  ” راه بنداز جا بنداز ” را در پیش گرفته است ( یعنی با تائید و تکذیب کردن های متمادی بدون اینکه شک بسیار شدیدی به بازار داده شود ، به بازارفرصت آماده شدن برای سیاست های جدید را میدهند ) و از راهبرد اعلام یکباره که اصطلاحا در بازار به ” صبح که از خواب بلند می شوند قانون را تغییر می دهند ”  معروف شده است جلوگیری می کنند –  و همچنین خبر مداخله نظامی ایالات متحده در سوریه و موضع تند مقامات داخلی ، بازار با رشد بالایی ریسک های سیستمی مواجه شده و اولین اقدام مورد انتظار از بین رفتن صف های خرید بود.

در کنار آن با شکل گیری صف های فروش کوچک نسبت به حجم معملات سابق و عدم جمع آوری آن شاهد لفا بازار هستیم.در این بین اینکه فروشنده ها آنچنان که باید در فروش عجول نیستند جای امیدواری دارد و تا حدودی نشان دهنده این امر است که بازار به ارزش ذاتی بالای شرکت های بورس توجه ویژه دارد و در قیمت های منفی حاضر به فروش نیست.

بدین جهت 2 ناریوی کلی را برای خرید و فروش در بازار را مد نظر می گیریم.

برای اینکه ریسک بازار کاهش پیدا کند و بتوانید با خاطر آسوده اقدام به خرید کنیم ابتدا باید ریسک جنگ به کلی بر طرف شود و بازار اطمینان پیدا کند که جنگی رخ نخواهد داد.تا آن زمان ریسک کاهش پیدا نمی کند.در قدم دوم باید سازمان بورس تمام قد برای حمایت از بازار وارد عمل شود و با انتشار اخبار مناسب از قبیل معطوف کردن نگاه ها به ارزش ذاتی بالا و یا عرضه های جدید خصوصی سازی به قیمت مناسب بار دیگر سرمایه ها را به بورس بازگرداند.

اما در سناریو دوم با احتمال بالای وقوع جنگ با توجه به اینکه ریسک بورس کاهش نمی کند و در صورت مداخله نظامی احتمال شبه نظامیان وابسته به ایران به میدان جنگ ورود می کنند که در این صورت باید منتظر افت شدید بازار بود.در کنار آن احتمال تحرک در بازارهای طلا و ارز نیز وجود خواهد داشت.

توصیه کارشناسان این است که با توجه به اینکه ارزش ذاتی بورس بالاست و احتمال تعدیل مثبت در گزارشات 6 ماهه بالاست ( البته اخبار آن پیش از انتشار گزارشات به بازار منتقل خولاهد شد ) در کنار آن احتمال داده می شود که حضور دکتر روحانی در مجمع سازمان ملل با اخبار خوبی همراه باشد و تاثیر مثبتی با خود به همراه داشته باشد ، از فروش هیجانی سهام هایی که در ضرر بالا هستند خود داری کنید چون احتمال برگشت بورس تا حدودی وجود دارد.اما در سهم هایی که در سود هستید اقدام به شناسایی سود کنید و نقد باشید تا زمان برگشت بازار گزیده تر اقدام به خرید کنید.

اما چنانچه اخبار منفی شدید پیرامون مسئله سوریه منتشر شد بلا درنگ اقدام به فروش کنید و دیگر به ارزش ذاتی توجه نداشته باشید.در بررسی های جهانی که صورت گرفته است در هنگام وقوع جنگ نقدینگی به سرعت از بازارهای مالی و پولی خارج شده اند و به سمت بازار دارایی های جهانی از قبیل طلا و ارز سوق داده شده اند.

bashgah-banner

13 نظرها

 1. با سلام جناب اقای مشکانی در خصوص معرفی سهم من میخواستم یه مطلب را به بنده اگر امکان دارد توضیح دهید من سایت های دیگر را که مطالعه میکنم و خبرها را دنبال میکنم حتی در سایت خودتان از شبندر 2000 هزار تومانی صحبت میکنند اگر اینقدر مطمین هستند چرا شما معرفی نمکنید در ضمن سهمهای پالایشگاهی بر کسی پوشیده نیست که توانایی رشد زیادی را دارند مثل همین شبندر و شپاس شرانل و شپنا و شاوان ولی هیچ یک از اینها را معرفی نکردید چرا سپاسگذارم اگر توضیحی بفرمایید.

  • چند مورد ما هم از این سهم ها معرفی کرده ایم مثلا شرانل و شپاس را که بنده خاطرم هست.اما اینکه چرا معرفی نمی کنیم بیشتر معطوف به استراتژی خرید و فروش ماست.در سایت با تجربه چند ساله یکبار استراتژی ترسیم کرده ایم و طبق آن استراتژی اقدام به معرفی سهم می کنیم.این استراتژی بیشتر معطوف به امواج الیوت است به همین سبب سهم هایی را که مورد توجه بنیادی کاران است کمتر مورد توجه قرار می دهد.همچنین در نمودار ها که بررسی می کنیم در این 20 روزه یک نگرانی نسبت به گروه پتروشیمی داریم.این گروه 1 سالی است که پیش تاز بازار اند و به نظر می رسد که در اواخر دوره های رشد خود هستند.سهم های دیگر که معرفی می شوند اگر در بد بینانه ترین حالت افت هم بکنند ، پس از آن امید به رشد مجددشان وجود دارد.اما بنده تا حدودی نگرانی دارم دولت دست روی پیتروشیمی ها بگذارد.

   دولت کسری بودجه دارد و یکی از راه هایی که می تواند این کسری را کاهش دهد دست گذاشتن روی سود شرکت هایی است که سود های بزرگی دارند.به همین جهت بنده نسبت به گروه های بزرگ و کارخانه های معظم کمی نگرانی دارم.
   البته کاربر می خواهد سود کند ، ما هم که سهم برای سود کردن معرفی می کنیم.نگرانی وجود دارد بلایی را که سال 83 بر روی گروه سیمانی و سال 91 بر گروه بانکی درآوردند بر روی پتروشیمی ها هم در بیاورند.سود این گروه را رها کنید و از گروه های دیگر خرید داشته باشید

   • سلام مجدد اقای مشکانی این سهم های که من نام بردم پتروشیمی نبودند تمام انها نفتی بودند در ضمن به یاد دارم شما خودتان اوایل ورود من به عضو حرفه ای در مورد شپدیس خرید مجدد گذاشته بودید حال که پردیس توی پتروشیمی ها رشد ان خیلی کند می باشد در صورتی که شاراکو شفارا به نظر بنده بازدهی مناسبی داشته البته این بدین معنا نیست که شما به فکر کاربران نیستید چون ارشیو سبد حرفه ای را که هر کاربری ببیند متوجه سیگنال های خوب شما و سودهای که شما برای کاربران به ارمغان اوردید می شود در مورد دولت و کسری بودجه دولت به نظر بنده بیشتر به فکر درامد های مالیاتی و راههای دیگر می باشد تا اینکه شرکت های پتروشیمی را دستخوش تغیرات دهد چون در شرایط تحریم بهترین راه درامد ارزی همین محصولات پتروشیمی هست ببخشید بنده شاید در محضر شما بی ادبی کرده باشم ولی سوالاتم برای کسب اطلاعات بیشتر می باشد ممنون از لطف شما

    • البته شفارا را ما نیز معرفی کردیم و با سود 50 درصدی در تاریخ 20 مرداد از آن خارج شدیم.
     دولت حتی اگر نرخ خوراک گروه های مرتبط به نفت و مشتقات را هم افزایش دهد با هم درآمد ارزش کشور سر جای خود است ، منتها در چنین شرایطی چاره ای جز این کار ندارد.سود نفت و مشتقات نیز بیش از حد رشد کرده است که طمع دولت را بیشتر می کند.
     جدا از این مسائل در بررسی های الیوت سهم های زیادی از این گروه ها پر ریسک دیده می شوند.
     منفی شدن گروه تاثیر نا مناسبی بر روی سهم های با پتانسیل بالا بر جای خواهد گذاشت.در کل مگر شما نمی خواهید سود کنید ؟ حالا چرا می آیید سمت گروهی که توجهات روی آن است ؟ گروه های حاشیه ای بیشتر از این گروه ها سود می دهند صدایش هم در نمی آید.کسی هم به چشم طمع به آنها نگاه نمی کند.
     بنده در مورد دولت حس می کنم صبر کرده تا به اندازه کافی سهم های فوق رشد کنند پس از آن به یکباره دست روی آنها بگذارد.سال 90 آمدند با سایپا ، ایران خودرو ، بهمن و زامیاد همین کار را بکنند.در کل گروه خودرویی را بیچاره کردند.
     پتروشیمی پردیس هم همان زمان معرفی گفتیم که 1950 تومان یک مقاومت اساسی دارد.هنوز هم همان را می گوییم.هدف هم همان 2550 تومان سابق است.1950 به بالا شکسته شود سهم تا 2550 احتمالا رشد خواهد داشت

     • ممنون و سپاس از راهنمایی شما از اینکه با حوصله و دقت جواب من را می دهید سپاسگذارم بنده در سبدم پتروشیمی و نفتی زیاد دارم پس با این اوصاف باید به فکر فروش انها در موقیعتی مناسب باشم شرانل و شپاس وشاوان و شپدیس و شاراکو میخواستم شبندر اضافه کنم که منصرف شدم سپاس از شما

     • از ابراز لطف شما سپاس گذاری می کنم.روز گذشته در کلاس عهم پیرامون این مسئله صحبت کردیم.امیدوارم همه جوانب را بسنجید

 2. با سلام جناب اقای مشکانی از روزی که بنده عضو شدم در بخش حرفهاب متاسفانه این جدول حرفه ای شما را اصلا ندیدیم در ضمن من طی این مدت تحلیلها و گزارش های شما را می خواندم لذت بردم واقعا ممنون اقای صابریان قرار بود در این کلاس تحلیل تکنیکال که ما شرکت کردیم از شما استفاده کنند ولی گویا این سعادت نصیب ما نمی شود تا از تجربیات شما استفاده کنیم چون این جمعه جلسه اخر هست به هر حال از شما و همه همکارانتان سپاس گذارم

  • بنده از اظهار لطف شما تشکر می کنم.در مورد جدول همانطور که گفتم اطلاعات دستگاه بنده از بین رفت و آرشیو فایل ها را مجدد در حال تهیه هستیم.در این بین سهم ها را در قسمت پرسش و پاسخ بررسی کردیم که کاربران معطل نمانند.
   در مورد کلاس هم اگر عمری باشد احتمالا این هفته در خدمتتان خواهیم بود

 3. شما با معرفی این نمادها به این نتیجه رسید که ریسک بازار کمی کمتر شده و برای خرید کردن اماده هست؟؟ ایا کنگره امریکا اجازه دخالت نظامی به اوباما رو داده یا خیر؟ شک ندارم که اگر اوضاع بدتر شه و حمله قطعی نمیتوان به قول شما بلادرنگ خارج شد چون صف فروش های هفته پیش که در عرض چند دقیقه تشکیل شد از خاطرم نرفته که هیچ خریداری نبود. به نظر بنده اگر سهمای سبدمان به قیمت خرید خودمان هم برسد در این اوضاع خودش سود است!! و فکر میکنم خرید نکردن بهتر است چون سناریوی دوم قوی تر است. ولی وقتی شما اساتید سهمی معرفی کردید حتما بجا هست و من هم به توصیه شما ورود میکنم

نطر گذاشتن