منفی که بوی پولبک میدهد…

493
telegram nokhbegan-start
منفی که بوی پولبک میدهد...Reviewed by مدیر سایت on Aug 3Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

وبشهر که با تشکیل الگوی سر وشانه کف روند صعودی خوبی رو هفته گذشته شروع کرده  بود  دیروز طی حرکت اصلاحی  معاملات منفی داشت  بررسی وضعیت نمودار روزانه شرکت توسعه صنایع بهشهر نشان از شکسته شدن خط روند نزولی دارد و در صورتی که امروز سهم به زیر 318 تومان نفوذ نکنه منفی دیروز رو میشه یک پولبک به همبن خط دانست .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

vabshahr تصویر

 

همچنین سهم تونسته از کانال نزولی خودش خارج بشه و حتی به خط بالایی کانال پولبک کند ، که در این wورت هدف سهم  صعود تا محدوده 360تومان میباشد .

 

استراتژی معاملاتی برای این سهم :

 

خرید فردا تو محدوده 318-322 تومان

هدف قیمتی : 360تومان

حد ضرر : 314تومان

 

موفق باشید .

 

bashgah-banner

6 نظرها

 1. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما کارشناس محترم
  چقدر خوشحال شدم که محتوای این پست رو در سایت تحلیلها دیدم و واقعا از این بابت از شخص شما تشکر میکنم. قریب به یک ماه است با جناب شبانکاره عزیز بحث داریم بر سر اینکه وبشهر از فرصتهای خرید خوب بازار است و سهم با p/e=2.5 ارزش سهامداری دارد و برای نوسانگیری نیست، ولی از ما اصرار بوده و از ایشان انکار 🙂 (نمیدانم شاید هم سر به سر ما می گذارند!)
  راستی چنانچه برایتان مقدور است، لطفا یک تحلیل بنیادی بر اساس اطلاعات گزارش سه ماهه 93 از وبشهر داشته باشید تا مشخص شود که با توجه به سود حدودا 79 تومانی حاصل از فروش صافولا به ازای هر سهم (که غیر عملیاتی است و قرار است در گزارش شش ماهه شناسایی شود) و سودهای عملیاتی، در نهایت چه قیمتی را برای این سهم متعادل و منطقی می دانید؟ آیا اصولا چنین چیزی درست است که می گویند بازار به سودهای غیر عملیاتی، بیش از یک واحد p به e نمیدهد؟!!
  به عنوان درخواست دوم، مستدعی است که در صورت امکان، تحلیلهای تکنوفاندامنتالی از وسپه و دجابر داشته باشید. به نظر این حقیر، به لحاظ نموداری وضعیت جالبی دارند.
  با تشکر مجدد از شما و با آرزوی موفقیت و بهروزی

  • سلام دوست عزیز
   جناب آقای شبانکاره از تحلیلگران برجسته تکنیکال هستند ، و نگاه ایشان به سهام بیشتر از همین زاویه میباشد .
   اولا ،اگر بخواهیم نگاه واقعی به این موضوع داشته باشیم ، شرکتهای سرمایه گذاری رو بر اساس NAV آنها ارزشگذاری میکنند T نه سود و نه p/e ، در نظر داشته باشید که وبشهر بصورت غیر مستقیم مالک 38% از بانک اقتصاد نوین میباشد و ان ای وی شرکت در حدود 550تومان برآورد میشود . تو ایران معمولا شرکتهای سرمایه گذاری 70% ارزش ان ای وی آنها قیمتگذاری میشوند پس با این حساب قیمت تعادلی وبشهر محدوده 375تومان میباشد . دوما تو شرکتهای سرمایه گذاری سود چه از محل فروش دارایی باشد و چه از محل سود تقسیمی شرکتها عملیاتی محسوب میشود . در مورد بقیه شرکتها بله درسته سود غیرعملیاتی p/e = 1 دارد . وسپه وابسته به شرکتهای سنگ آهنی میباشد تو این قیمتها ریسک چندانی ندارد ولی در صورتی که تو شرکتهای سنگ آهنی رشد سود آوری نداشته باشیم انتظار رشد قیمتی وسپه غیر منطقی است . کلا گروه دارو ارزنده ترین گروه فعلی بازار هستند ، دجابر هم سهم خوبی است ولی از لحاظ بنیادی بنظرم سهمهای بهتری تو گروه دارو وجود دارد مثلا بلند مدت یکساله داسوه و…
   موفق باشید .

   • از پاسخ مبسوط شما ممنونم.
    بله درست است که برخی کارشناسان بازار روی شرکتهای سرمایه گذاری یا هلدینگ یا حتی گاهی وقتها بانکها (که به نظرم اونها هم به نوعی شرکت سرمایه گذاری هستند)، بر اساس ناو ارزش گذاری میکنند، ولی به نظر من چنین چیزی اصلا منطقی و منصفانه نیست و تاثیر سودآوری سهم شرکتهای سرمایه گذاری بر قیمت بایستی به مراتب بیش از تأثیر ناو بر قیمت باشد، چون سودآوری و ناو در مقام مقایسه، مثل نقد و نسیه هستند، مثل عامل بالفعل در برابر عامل بالقوه! کما اینکه در عمل هم میبینیم که در جدولی که سایت همکارتان رادیوسهام در پایان هر هفته راجع به شرکتهای هلدینگ منتشر میکند، نسبت قیمت روز به ناو این شرکتها در گستره وسیعی (از کمتر از 0.5 تا 1.2) تغییر میکند. به عنوان یک مثال دیگر، ملاحظه میفرمایید که بازار در روند اصلاحی، چه بلایی سر وساخت آورد، علیرغم اینکه ناو آن را حدودا 550 تومان و برخی بالای 700 تومن میدانند. چرا؟ چون n سال است رشد سودآوری تقسیمی نداشته و 5 تومان سود میدهد و چون با رکود بازار ملک درگیر است… در مقابل سهمی مثل تاپیکو را داشتیم که در مقاطع فراوانی بالای ناو معامله شده و خواهد شد، چون رشد سودآوری و طرح توسعه دارد و بازار آن پویاست…
    اینهایی که عرض کردم نظر بنده خام بی تجربه بود و خیلی دوست دارم در صورت امکان، این مباحث را در سایت بیشتر باز کنید که برای اعضا هم جنبه آموزشی داشته باشد. در خصوص جناب شبانکاره هم ایشان بی شک استاد بنده هستند و این بحثی که عرض کردم بین من و ایشان بود، یک ماه پیش و در شرایطی بود که بازار بیرحمانه قیمت سهم را به 312 تومان قبل مجمع رسانده بود و همانموقع خدمت ایشان عرض کردم که یکی از فرصتهای خرید مسلم بازار به دید میان مدت و بلندمدت است و 35 درصد سبد خودم را به این سهم اختصاص دادم
    ببخشید که سخن به درازا کشید. باز هم از لطف و راهنماییهای ارزنده شما ممنونم. در پناه حق باشید

    • سلام دوست عزیز
     خوشحالم از اینکه بدنبال ماهیگیری هستید تا خود ماهی ، اینکه سود نسبت به NAV ارجحیت را قبول ندارم ولی با بخشی از صحبتهای شما موافقم نمیشه همه شرکتهای سرمایه گذاری رو به یک دید نگاه کرد اون عدد 70% که ذکر کردم تو فرم نرمال بازار میباشد و شرکتهایی که بازده داراییشهابالاتر میباشد میتونند حتی تا 100% ان ای وی هم معامله شوند و شرکتهایی که بازده داراییهایشان کمتر میباشد تا 50% ان ای وی هم ارزشگذاری میشوند ولی یک نکته رو همیشه در نظر داشته باشید خرید شرکتهای سرمایه گذاری بالاتر از میزان ان ای وی آنها به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود .
     موفق باشید.

  • سلام دوست عزیز
   باتوجه به اینکه سهم تا یکی دو ماه آینده مجمع سالیانه در پیش دارد بنظرم تا اون زمان تا 180تومان میتونه رشد کنه ، در نظر داشته باشید نیمی از پرتفوی بورسی وخارزم بانکی ( وبصادر ، وپاسار ) میباشد ، در صورتی رشد این گروه این شرکت نیز میتواند رشد بیشتری داشته باشد .
   موفق باشید .

نطر گذاشتن