موج جدید اخبار…

310
telegram nokhbegan-start
موج جدید اخبار...Reviewed by مدیر سایت on Aug 9Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

روز اول هفته و هنوط انتظار برای راهگشایی… در یکی از خبر گزاری ها خواندیم صبح امروز با وجود دغدغه فعالان بزرگ اقتصادی درباره وضعیت فعلی بازارهای سهام، علی صالح آبادی با بزرگان بنگاه‌های تأمین اجتماعی به مذاکره و تبادل نظر پرداختند. طبق اطلاعات به دست آمده در این جلسه وضعیت صندوق‌های تأمین اجتماعی در بورس و نحوه حمایت از بازار بررسی شده و درباره حمایت از بازار مباحثی مطرح شده است.خب ظاهرا دوباره باید منتظر اتفاق های نو باشیم.شاید از جنس مثبت های شاخصی شاید هم از جنس ابزار های نوین …

اما در حوزه ی خارجیهیئت مذاکره کننده ایران عصر روز جمعه پس از یک روز مذاکره به تهران بازگشتند. گفتنی است ایران و 1+5 در مذاکرات وین 6 بر سر آنچه اختلافاتی اساسی درباره ظرفیت غنی‌سازی ایران، سایت غنی سازی فردو و راکتور آب سنگین اراک است نتوانسته اند به یک نتیجه مشخص و نهایی دست پیدا کنند و مذاکرات تا سوم آذرماه تمدید شد.

امروز حتی مهر هم نوشت پوتین بلوف نمی زد، قرارداد نفتی با ایران تلافی تحریم های غرب بود/انتقام های پوتین تمامی ندارد، احیا قرارداد S300 با تهران می تواند ضربه ی بعدی او باشد / تایم با انتشار گزارشی تحت عنوان «ایران بهترین فرصت ممکن برای تلافی تحریم های غرب را در اختیار روسیه قرار داد» نوشت: قرارداد نفتی ایران و روسیه بخشی از تلاش های پوتین برای تلافی کردن تحریم های آمریکا و متحدانش است.

 

اما شاید بهترین خبر برای کشور ما بعد از چندین سال این باشد که معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از عزم دولت یازدهم برای پیوستن به سازمان جهانی تجارت (WTO) خبرداد و گفت: با حل شدن موانع سیاسی، فرایند الحاق به سازمان تجارت جهانی آغاز می‌شود.قطعا این خبر در صورت صحت می تواند اقتصاد کشور را متحول سازد.

 

برای فردا هم انتظار تمایل بازار به فروش را داریم به دو دلیل:فشار فروش در پایان بازار با تمام بی منطقی نشان از استقبال از فردا داشت.و دوم اینکه ارام ارام به پایان ماه نزدیک می شویم.

 

کدال

 

خودرویی

عضو کارگروه مشترک کمیسیون صنایع و مجلس برای بازنگری قیمت خودرو گفت: جلسه مشترک این کارگروه بعد از تعطیلات مجلس و به احتمال زیاد روز یکشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.پیش بینی داریم که گروه این هفته را با مثبت و منفی تمام کند.روند خنثی.

 

 

ساختمان

سامان گستر اصفهان سود هر سهم سال ۹۳ را همراه با پوشش مثبت ۱۹ درصدی مبلغ ۲۲۸ ریال اعلام نموده است . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۴۴ ریال سود محقق کرده است .

 

ثغربشفاف سازی کرده بیش از ۴۰ درصد از کل فروش پیش بینی شده در بودجه مصوب سال جاری مربوط به پروژه مسکن مهر پونک زنجان بوده است و مطابق تفاهم نامه سه جانبه منعقد با اداره کل راه و شهر سازی استان زنجان شناسایی درآمد و بهای تمام شده پروژه مذکور منوط به انعقاد قرارداد با خریداران واحدها می باشد و اداره یاد شده متولی تنظیم و ارائه قراردادهای واگذاری واحدهای مسکن مهر جهت امضا توسط شرکت و خریداران بوده که این امر در دست اقدام می باشد و قطعا در تاریخ ۹۳/۰۶/۳۱ به انجام خواهد رسید .

 

 

قندی ها

شرکت قند شیرین خراسان سود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل منفی ۱۴ درصدی درصدی از ۴۰۰ ریال به ۳۴۶ ریال کاهش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۶۲۰ ریال سود محقق کرده است . شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی، سود هر سهم سال ۹۳ را مبلغ ۹۲ ریال اعلام نموده است . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۱۱۶ ریال زیان محقق کرده است .

 

فلزات

شرکت فولاد کاویان ، سود هر سهم سال ۹۳ را همراه با پوشش ۴ درصدی مبلغ ۲۵ ریال اعلام نموده است . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۱ ریال سود محقق کرده است .

شرکت مجتمع فولاد خراسان، سود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل منفی ۲۵ درصدی از ۵۰۶ ریال به ۳۸۰ ریال کاهش داد

 

بانک ها

بانک ایران زمیندر عملکرد میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، مبلغ ۱۶ ریال سود خالص به ازای هر سهم محقق نمود.اما در مجموع اوضاع این گروه کاملا خسته کننده شده است.

تک سهم ها

شرکت گروه صنعتی سدید سود هر سهم سال ۹۳ را همراه با پوشش مثبت ۳۸ درصدی مبلغ ۸۱۸ ریال زیان اعلام نموده است . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۳۱۲ ریال زیان محقق کرده است .

 

گرانیت بهسرامسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با پوشش ۲۹ درصدی مبلغ ۸۴ ریال زیان محقق نموده است . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۲۴ ریال زیان محقق کرده است .

 

شرکت سیمان لار سبزوار در عملکرد میاندوره ای ۶ ماهه منتهی به اسفند ۹۲ ، مبلغ ۲۷۸ ریال زیان به ازای هر سهم شناسایی نمود .

 

در ادامه به بررسی سهم بانک تجارت میپردازیم که بعد از بازگشایی مرزهای حمایتی قوی را دیده است ! این مطلب را در بخش تکمیلی بخوانید.

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 7013

نیکل (تن/دلار) 18486

آلومینیوم (تن/دلار) 1973

روی (تن/دلار) 2287

طلای جهانی (اونس/دلار) 1320

 

موفق باشید…

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن