نرخ خوراک و تاثیر آن بر روی تاپیکو

382
telegram nokhbegan-start
نرخ خوراک و تاثیر آن بر روی تاپیکوReviewed by فرشاد شبانکاره on Feb 7Rating:

با سلام خدمت کاربران عزیز..

در این روزها همه نگران تاثیرات  نرخ خوراک بر روی سهم های خود هستند..حال میخواهیم نگاهی بر تاثیر آن  روی سهم تاپیکو که نماد تحت نظر ما بود بندازیم..


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تاپیکو شرکت هلدینگی است که در پرتفوی خودش شرکت های پتروشیمی را جای داده است..پتروشیمی شفن و خراسان دو تا از ان ها هستند که افزایش نرخ خوراک گاز روی سود آوری این دو تاثیر منفی میذاره..درنتیجه تاپیکو هم از این رو تاثیر منفی میگیره..

با اینکه این خبر روی سهم هایی مانند شخارک ،  شاراک ، جم و فارس تاثیر آنچنانی نخواهد داشت اما کل گروه بخاطر جو روانی شاهد فشار فروش میشود که تاپیکو هم از آن مستثنا نیست..

از نکات مثبت راجع به سهم هم میشود به تخفیف 5 تا 10 درصدی خوراک پالایشگاهی ها اشتره کرد که تاپیکو مالک عمده (40%) پالایشگاه ستاره خلیج فارس هست که میتونه از این تخفیف هم بهره ببره..

اما در کل تاپیکو هم تحت تاثیر جو روانی بازار ممکن است که افت کند و از حد ضرر خودش پایین تر بیاید اما در بلند مدت سهم خوبی از لحاظ بنیادی است..در این شرایط یا میتوان کوتاه مدت از سهم خارج شد و یا با خرید اوراق تبعی اختیار فروش این سهم ، سود آوری خودمان را تضمین کنیم و اینگونه سهممون بیمه شود..

اوراق اختیار فروش این سهم با نماد هپیکو در ساعات 12:30 تا 13 قابل معامله هست..

لینک اوراق این نماد را در این لینک میتونید مشاهده کنید..

http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=17580761992545830

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن