نرمش قهرمانانه الگوی توسعه سیاست خارجه …

298
telegram nokhbegan-start
نرمش قهرمانانه الگوی توسعه سیاست خارجه ... Reviewed by سعید مشکانی on Sep 18Rating:

چرا اخبار سیاسی به این شدت در بازار موثر است و موجب تغییر در متحرک های می شود ؟!

برگرفته شده از سایت آتی سکه


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

نرخ انس جهانی: 1.304

نرخ برابری یورو به دلار : ۱٫۳۳۳

شاخص بورس تهران : 66.964

نرخ دلار در بازار آزاد : 3080

نرخ یورو در بازار آزاد : ۴۱۲۵

نرخ سکه بهار آزادی طرح جدید : ۹۷۳٫۰۰۰

نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار : 98.000

سکه آتی شهریور ماه : 958.000

* بررسی اجمالی متغیر های کلان موثر بر بازار آتی *

**  اقتصاد بین الملل و انس جهانی  ** 

گزیده بررسی گذشته : انس بر روی حمایت ۱۳۵۵ دلاری خود است.نفوذ به زیر این سطح می تواند باعث شکسته شدن الوهای صعودی گردد اما چنانچه انس بالای این سطح بماند الگوی انس ۱۵۰۰ دلاری دور از انتظار نخواهد بود.

بررسی فعلی : آنچنان که انتظار داشتیم انس رشد نکرد و با شکست ۱۳۵۵ دلار روند نزولی آغاز شده است.در حال حاضر انس با تشدید هیجانات فروش مواجه شده است.در کوتاه مدت امکان دارد انس مجدد یک رشد کوتاه تا به ۱۳۵۰ دلار داشته باشد اما روند پیش رو نزولی بوده و احتمال افت به حوالی ۱۲۹۴ دلار وجود خواهد داشت.شکست این سطح می تواند منجر به افت تا به سطح ۱۲۶۳ دلار گردد که هدف میان مدت تلقی می گردد.

نمودار انس را نیز می توانید در تصویر پایین ببینید.

6.27...XAUUSDDaily

ریسک های سیستماتیک : در عرصه سیاسی متغیر های به سمت توازن بازار در جریان اند.در همین خصوص شبد گذشته اوباما در سخنرانی خود سخن از بهبود روابط غرب با ایران در زمان تصدی گری دکتر روحانی گفته است.

در همین خصوص موضع گیری رهبری نظام در جمع فرماندهان سپاه و اشاره به صلح امام حسن و معاویه همچنین اشاره به روایت آن در قالب صلح قهرمانانه موجب خوش بینی بازار شده که با تداوم شرایط فعلی اهرم های اجتماعی به سمت کاهش بیشتر قیمت ها متمایل شده اند.از شرایط فعلی و سخنرانی ها این طور استنباط می شود که اخبار روزهای اخیر مقدمه چینی برای توافقات بزرگ است.

بورس تهران : بورس در سایه خوش بینی های نسبت به اخبار سیاسی شروع به حرکت به سمت ارزش ذاتی خود نموده است که تداوم پالس های مثبت روز جاری منجر به سنگینی طرف تقاضا نسبت به عرضه شده است.

نمودار شاخص کل را نیز می توانید در تصویر پایین ببینید.

 6.27...شاخص کل6Daily

 بازار طلا و ارز : دلار کمتر از 50 تومان تا شکسته شدن سطح روانی 3000 تومان فاصله دارد.عرضه موجود منبعث از سنگینی طرف عرضه در بازار است که در شرایط فعلی این عرضه را خریداران سال گذشته یا همان مردم عادی رقم زده اند.باید توجه شود که افکار عمومی توجه خاصی نسبت به اخبار سیاسی دارند و با به وجود آمدن جو خوش بینی اهرام های اجتماعی به عنوان یک عامل روانی سبب تشدید روند عرضه و تقاضا در بازار می شوند.برآیند این اهرام ها به سمت کاهش بیشتر قیمت ها متمایل شده است.چنانچه وضعیت فوق تداوم داشته باشد انتظار دلار پایین تر از 3000 تومان دور از دسترس نخواهد بود.

( ارزش ذاتی دلار : در شرایط فعلی با نقدینگی ۴۹۰٫۰۰۰ میایارد تومانی با دورنمای رشد تا ۷۰۰ میلیارد دلار تا تابستان آینده ، تراز تجاری منفی ( با آمار متفاوت ۵ تا ۲۵ میلیارد دلار ) ، رشد اقتصادی ۵%-  ، ذخایر ۱۰۰ میلیارد دلاری و دورنمای کاهش بیشتر در درآمدهای نفتی و ذخایر دلاری با محاسباتی که انجام شده است ارزش ذاتی دلار بیش از ۵۰۰۰ تومان برآورد می گردد. البته رشد به ارقام فوق نیازمند ریسک سیاسی بالا ( به عنوان محرک اهرم های اجتماعی و روانی ) و یا از بین رفتن کامل درآمدهای دلاری ( به عنوان عامل اقتصادی ) است.البته در هنگام پیدایش ریسک های سیاسی ، حملات سوداگرانه ( یا همان ورود اهرم های اجتماعی ) به بازار ارز موجب رشد افسار گسیخته قیمت ها می گردد.بدیهی است تا هنگامی که ریسک های فوق عملی نگردند دلار در قیمت های فعلی با اهرم های اجتماعی همگرایی خواهد داشت ( یعنی دلار به فرض ثبات شرایط در ۳۰۰۰-۳۴۰۰ تومان در نوسان خواهد بود.)

نمودار دلار را نیز می توانید در تصویر پایین ببینید.

6.27...USDIRRH1

** تکنیکال سکه نقدی تمام بهار آزادی **

گزیده بررسی گذشته : با توجه به نمودار ها و حمایت حدود ۱ میلیون تومانی در نمودار قیمت انتظار می رود چنانچه سکه به قیمت فوق نفوذ کند شاهد افت به ۹۳۵٫۰۰۰ و شاید 919.000 تومان در این هفته باشیم.چنانچه قیمت بالای ۱ میلیون تومان باقی بمان الگوی نزولی فوق محقق نخواهد شد.

بررسی فعلی : احتمال رشد کوتاه مدت قیمت به حوالی ۱ میلیون تومان وجود دارد که به پول بک در تحلیل تکنیکال معروف است.چنانچه قیمت به این سطح برسد و مجددا کاهشی شود موجب تائید الگوی نزولی میان مدت سهم می گردد.

نمودار سکه نقدی تمام بهار آزادی را نیز می توانید در تصویر پایین ببینید.

 6.27...سکه-جدیدH1

**  تحلیل سکه آتی مهر ماه  ** 

گزیده بررسی گذشته سکه آتی شهریور ماه : با شکست حمایت ۱٫۱۰۰٫۰۰۰ تومان که روز گذشته خاطر نشان کرده بودیم احتمالا قیمت ها تا فردا نزولی باشد و در نهایت حوالی سطح ۱٫۰۴۵٫۰۰۰ تومان حفظ شود.

بررسی فعلی سکه آتی مهر ماه : سطح ۹۹۶٫۰۰۰ تومان شکسته شد و قیمت تا ۹۶۰٫۰۰۰ تومان کاهش را ثبت کرد.در ادامه احتمالا ظرف امروز و فردا رشد کوتاه مدتی داشته باشیم و پس از آن مجددا با فروکش کردن هیجانات و تشدید عرضه افت قیمتی به 922.000 تومان و حتی پایین تر از آن ثبت شود.

  چارت سکه آتی مهر را نیز می توانید در نمودارهای پایین ملاحظه بفرمایید.

 6.27...GCME92H1

 

bashgah-banner nokhbegan-start

6 نظرها

نطر گذاشتن