نظر کارشناسان درمورد شبندر ،وغدیر و شاوان

316
telegram nokhbegan-start
نظر کارشناسان درمورد شبندر ،وغدیر و شاوان Reviewed by فرشاد شبانکاره on Feb 20Rating:

Untitledبا سلام خدمت کاربران عزیز..


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

توضیحات داده شده در جدول فوق پرسش و پاسخ های انجام شده در روز گذشته ی بخش پرسش و پاسخ کاربران حرفه ای تحلیلها بوده و پاسخ های داده شده صرفاً نظر کارشناسان بوده و هیچ توصیه ای به خرید و فروش یا نگه داری نیست و قطعاً برای تصمیم گیری نهایی باید تحقیق بیشتری انجام دهید.

همچنین قرمز یا سبز بودن نمادها ، به بازه زمانی مد نظر کارشناس است وممکن است نمادی رنگ قرمز داشته باشد و کارشناس مربوطه در کوتاه مدت انتظار افت داشته باشد ولی سهم در بلند مدت صعودی و روبه رشد باشد. یا اینکه نمادی سبز باشد و نظر کارشناس در بلند مدت باری سهم مثیت باشد ولی در کوتاه مدت و چند روزه سهم منفی باشد. پس باید به بازه زمانی مربوط به هر سهم  دقت کرد.

همچنین لطفاً سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ که ویژه اعضای حرفه ای است و کارشناسان هر روز به آنها پاسخ میدهند مطرح نمایید. برای ورود به بخش پرسش و پاسخ اینجا کلیک کنید.

موفق و پر سود باشید..

نماد وضعیت ( پاسخ داده شده در صورت نیاز متن سوال درج شود )
قزوین حمایت سهم در محدوده ی 500 و هدفش 540 تومان میباشد.در صورتی که 500 تومان را عبور دهد و بشکند تا 450 ربزش خواهد داشت.
شپارس حمایت قوی در 920 تومان دارد..متاسفانه این سهم حامی خوبی ندارد و وقتی منفی شدید میخورد سهامدار عمده تمایل به حمایت ندارد از این جهت است که کمک به سهم نمیکند.
حسینا معامله بر اساس شایعات باعث زیان شما خواهد شد.باید صورت های مالی را منتشر کند تا بتوان تصمیم گرفت.
قشیر این سهم حمایتی در 600 تومان دارد.باتوجه به فشار فروش بالا و منفی شدن در 620 تومان د صورت که حمایت را بشکند تا مرز 540 تومان افت میکند.هدف میان مدتش 680 است.
نوین سهم حمایت قوی در 160 تومان دارد.در صورت تداوم رشد هدفش 212 تومان است.در صورت عبور هدف بعدی 227 میباشد.
کخاک انتظار است سهم در محدوده ی 4100 تا 4000 تومان آرام و کف  حمایتی در آن مرز باشد.دید میان مدت 2 الی 4 ماهه سهم 6000 است و در بازه ی بعدی 7000 میباشد.
شتولی سهم فعلا در حال رشد است و هدف اولش 380 تومان است.البته مقاومت خیفی هم در 330 تومان دارد.در صورت افت تا مرز 270 افت خواهد داشت.ریسک سهم باتوجه به رشد زیاد و بدون اصلاحی که داشته بالاست.
سوال با توجه به اینکه اجرای فاز دوم از ابتدای سال بعد قطعی شده، انتخاب سهم از بین چه گروههایی کم ریسک ترین و احتمالا سودده خواهد بود؟
جواب با اجرای فاز دوم یارانه ها و افزایش حامل های انرژی تقریبا 90% بورس تحت تاثیر قرار میگیرند و از این بابت ایمن نیستند…ولی برخی تک سهم ها مثل لوازم خانگی – قند – تجهیزات پژشکی و .. کمتر به نسبت بقیه..
دارویی به نظر شما بین داروییها کدام نماد یا نمادها بنیادی قویتری دارند و می توانند با دید میان مدت سودده تر باشند؟
جواب شفارا – دشیمی – دلقما – دفارا – تیپیکو – دزهراوی بنیادی های خوبی دارند که کمتر تحت تاثیر جو قرار میگیرند.
وپاسار وپاسار مقاومتی در 285 دارد.اگر رد کند تا 300 میرود و در صورت افت هدفش 250 تومان است.
ولغدر ولغدر هم حمایتی روی 100 دارد.در صورتی که از 112 رد شود و تثبیت شود تا 120 میرود و در غیر این صورت به مرز 100 تومان افت خواهد کرد.
سوال باتوجه به واگذاری بلوک ۴۰درصدی پتروشیمی پارس به غدیر چه تغییراتی دراین دونمادصورت میگیره؟
جواب ارزش ناو و ارزش پورتفوی وغدیر بالاتر میره و در میان مدت و بلند مدت 1 ساله این سهم ارزنده تر میشود.
شتران تصویب افزایش سرمایه این سهم  باعث جو روانی مثبت و رشد این سهم خواهد شد.و معمولا به رسم هر افزایش سرمایه آن رشد تا قبل از مجمع پیادار میماند.
بازار سلام استادحدود ۵۰درصد توی ضررم اوضاع بازار تا۳ماه اینده به نظرتون بهتر میشه یا خارج شم.شراز۲۳۰۰وسغرب۹۵۰وآکنتور۱۶۵۰ازهرکدام ۱۵تومن دارم راهنمای کنید لطفا
جواب باتوجه به سیاست های دولت و دستور کار حمایت از بازار سرمایه و رفع تحریم ها انتظار است که سال آینده سال مناسبی برای این بورس باشد.شاید رشد 130 درصدی شاخص را نبینیم ولی قطعا نزول و سقوط هم نخواهیم داشت.
سوال برای جبران ضررهای اخیربرای کوتاه مدت چه سهم هایی بهتر است؟
جواب سهام هایی که زیاد افت کرده باشند و پی بر ایی پائینی داشته باشند و البته بنیادی قوی و خوبی هم باید داشته باشند.
شاوان مقداری شاوان و فاذر به سبدم اضافه کردم بنظر شما فروش کل سبد و خریداخابر را چگونه میبینید؟؟؟
جواب خیر.نگه دارید ولی پیشنهاد میکنم اخابر هم در محدوده ی 280 میتوانید با هدف کوتاه مدت 310 اضافه کنید.شاوان جز سهام های خوب و فاذر با قرار داد جدید میتواند سود آوری مناسبی داشته باشد.
شبندر بهترین زمان برای ورود به شبندر شکست مقاومت ۱۵۳۰است یا الان ؟
جواب زمان مناسب شبندر شکسته مقاومت 1535 تومان است .به شرطی که این بالای این محدوده بسته شود.البته در صورت افت ورود در محدوده ی 1400 هم مناسب است.
وغدیر به نظر شما میتوان در نمادهای بنیادی مانند کگل کچاد وغدیر پارسان و…نوسان گیری کرد البته برای کسانی که خیلی حرفه ای نیستند؟
جواب وغدیر هم درگیر مشکلات پورتفوی خود مربوط به بخش پتروشیمی ها است.این گروه دید بلند مدت 6 ماه تا 1 سال میخواهد و کوتاه مدت نیستند.
bashgah-banner nokhbegan-start

5 نظرها

  1. با سلام
    شپنا را با دید میان مدت 5 ماهه در 27500 خرید کرده ام ، الان حدود 25500 است ، به نظرتان از سهم خرج شوم یا باز هم خرید نمایم ( با توجه به بحث اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها ) ضمنا با توجه به اینکه بیشترین بنزین کشور را شپنا تامین کرده و خواهد کرد ( طبق خبرها : در آینده نزدیک 20 میلیون لیتر تولید خواهد نمود یعنی یک سوم مصرف بنزین کشور !!!) ، آیا اجرای فاز دوم هدفمندی نبایستی باعث رشد و سود آوری بیشتر این سهم شود ؟ با تشکر

  2. به نظر شما سهمی مثل شبندر که شاخص گردان است به درد خرید میخورد ؟
    ( باتوجه به اینکه دولت تمایل به درآمد زایی در بورس به نفع خودش دارد مثل طرح مهردر مسکن یا فرو ش سکه بانکی و…. به نظر شما با بازی کردن با نماد های شا خص گردن دنبال جمع کردن نقدینگی نیست بهتر نیست به جای این گونه سهم ها به فکر خرید سهم های دیگری باشیم؟) باتشکر

نطر گذاشتن